Vlakem do Rijeky: tipy na nezapomenutelnou dovolenou


ubytování Chorvatsko

Přestože většina českých turistů míří do Chorvatska vlastním autem, najdou se i tací, co vyráží na Jadran vlakem. A není jich zas tak málo. Pokud se na tento výlet také chystáte, nebo o něm uvažujete jako o možné alternativě, je tento článek určený především vám. Zajímavé informace tu ale najdou všichni, kdo do Rijeky míří, ať už vlakem nebo autem.

Rijeka Chorvatsko

O cestování vlakem do Chorvatska roste zájem

Od 11. 7. začaly jezdit vlaky do Rijeky z pražského Hlavního nádraží každý den. První vlak vyjel už 30. června a o jízdenky byl enormní zájem. Například společnost Regiojet nabízí jízdenky od 590 Kč, lůžkový vůz stojí 790 Kč. Můžete si koupit také jízdenku na vlak s návazným autobusovým spojením do další destinace. Takový lístek stojí od 790 Kč a dostat se můžete do 30 oblíbených míst na Istrii i v Dalmácii včetně Splitu, Zadaru nebo Makarské.

Cesta do Rijeky trvá přibližně 15 hodin. Vlaky jsou ale přizpůsobené dálkovým tratím, takže jsou pohodlné a noční cesta je maximálně komfortní. Prosípte se, v podstatě se ani nenadějete a jste v Rijece. A co dál? Máte dvě možnosti: zůstat tady, nebo pokračovat jinam.

Rijeka je dobré místo pro dovolenou

Rijeka je přístavní město, třetí největší v Chorvatsku a většinou nebývá cílem turistů. Pokud vám ale 15 hodin sezení stačilo, vězte, že i dovolená v Rijece za to stojí. I tady najdete pěkné pláže, zajímavá místa, dobré jídlo, možnosti na výlety i cyklostezky v okolí. Níže vám přinášíme několik důkazů o tom, že si dovolenou v Rijece můžete užít tak, jako kdekoliv jinde v Chorvatsku.

Můžete se koupat na pěkných plážích

Pláže se rozprostírají po obou stranách města. Na západě od města můžete navštívit pláže od Kantridy až po Preluku (13 km od Rijeky) a najdete tu i bazénový komplex. Na všechny pláže navíc jezdí místní autobus, takže auto vůbec nepotřebujete. Během své dovolené tady se tak můžete snadno dostat na různá místa a vyzkoušet všechny pláže, z nichž jsou tu některé oceněné Modrou vlajkou.

ČTĚTĚ:   Omiš a Duće

pláže Rijeka

Ve městě to žije a má zajímavé historické památky

Přestože je Rijeka velké přístavní město, neznamená to, že nemá malebné centrum a historické památky. V Rijece to žije ve dne i v noci a milovníci kultury si tu přijdou na své. I v tomto moderním městě najdete spoustu barů, muzeí, galerií i historických památek. Je to například palác Municipija, Místodržitelský palác, ve kterém je námořní a historické muzeum chorvatského pobřeží, městská věž s hodinami, barokní katedrála sv. Víta, kostel sv. Sebastiana a mnoho dalších. V Rijece máte možnost také navštívit jedinečné planetárium s observatoř.

Na kopci nad městem stojí hrad Trsat ze 13. století, který patří mezi nejstarší pevnosti na Jadranu. Nabízí se odtud skvělé výhledy, takže cesta sem se rozhodně vyplatí. V současné době se tu konají různá představení a koncerty pod širým nebem.

Minimálně tyto 3 výlety do okolí stojí za to!

Až vás Rijeka, její rušné ulice a pláže přestanou bavit, vyberte si některý z mnoha výletů, na které se odsud můžete vypravit. My vám přinášíme tipy na 3 z nich.

Milovníkům přírody doporučujeme výlety do pohoří Učka na jehož svazích vyvěrá několik pramenů. Vydejte se na vysoký hřeben nad mořem na poloostrově Istrie a obdivujte krásu chorvatské přírody s unikátními výhledy.

Mezi další cíle turistů v Rijece patří malebné starobylé městečko Bakar. Leží v hlubokém zálivu asi 15 kilometrů od Rijeky a proslulo svým šumivým vínem a preclíky. Je to tu krásné a vy tu můžete strávit příjemné odpoledne.

Za návštěvu rozhodně stojí i nedaleké lázeňské městečko Opatija. Je pěkné na pohled a upravené. Dejte si tu výbornou zmrzlinu a kávu a pozorujte ten všudypřítomný klid a noblesu. Vezměte si s sebou ale i plavky, i tady je možnost pěkného koupání. Doporučujeme obzvlášt nedalkou pláž Ičići a přímo v Opatiji pak znamý bar Hemingway.

ČTĚTĚ:   Důvody, proč je květen nejlepší doba na návštěvu Plitvických jezer

Opatija

Rijecká cyklistická magistrála nadchne každého sportovce!

Jezdíte rádi na kole? V tom případě je Rijeka skvělým místem také pro vás! Po osmi městech a okresech v okolí Rijeky se můžete vydat tzv. Rijeckou cyklistickou magistrálou, která je dlouhá 63 km. Dá se projet najednou nebo rozdělit do několika dní. Pokud by vám tato trasa nestačila, můžete se z ní napojit na jinou stezku, možností je tu hodně. Existuje i mobilní aplikace se všemi informacemi kterou si můžete stáhnout na BikeRijeka.com. Díky různorodému terénu a horskému hřebenu je okolí Rijeky velmi oblíbené místo a nezklame zkušené cyklisty ani začátečníky. Kola si navíc nemusíte ani brát s sebou. Ve městě si je můžete půjčit.

Tak v takovém duchu si můžete užít dovolenou, vydáte-li se vlakem do Rijeky. A nebo můžete vzít tento přístav jen jako přestupní stanici a pokračovat autobusem někam dál. Je to na vás, ale město Rijeka je podle nás na turisty celkem slušně připravená, nemyslíte?

 

levné apartmány Rijeka
Ubytování v Opatiji

Vlakem do Rijeky: tipy na nezapomenutelnou dovolenou
5 (100%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2020, Kategorie : Chorvatsko