Vodice – turistické letovisko s krásnou pláží i okolím


ubytování Chorvatsko

Malé turistické letovisko, které nabízí krásné pláže oceněné modrou vlajkou. Přesně to jsou Vodice. Leží na pobřeží Jaderského moře, pouze jedenáct kilometrů severozápadně nad Šibenikem. Žije zde pouze necelých deset tisíc obyvatel, ale i přesto mají Vodice turistům co nabídnout. První zmínka o městě pochází z první poloviny 14. století.

Vodice se pyšní krásnými plážemi!

Vodice svým turistům nabízí především krásné pláže. Tou nejznámější je Plava plaža (tzv. Modrá pláž), která je oblázková, pěkně upravená a táhne se od hotelu Punta až k západu v délce čtyř kilometrů.

vodiceZároveň byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou, což je mezinárodní ocenění za vysoký standard ochrany přírody, čistotu moře a jeho okolí, upravenost, vybavení apod. Modré vlajky uděluje Nadace pro ekologickou výchovu při Radě Evropy.

Na dalších místech jsou pláže z jemných oblázků a je zde dobře postaráno i o zábavu a sportovní vyžití v podobě tobogánů, sportovišť a plážových zábavních atrakcí. Ve Vodici, zhruba dva kilometry od centra, naleznete také pláž Srima, která je dalším nositelem Modré vlajky.

Mohu ve městě spatřit nějaké památky?

Určitě! Ve středověku bylo město obléháno Turky, ale díky kvalitnímu opevnění se ubránilo. To se bohužel nedochovalo, jeho drtivá většina byla rozebrána a použita při stavbě domů v centru, ale dochovala se Čaričova věž z 16. století a nedaleko ní je kostel Nalezení sv. Kříže. Na západě města naleznete kostel Sv. Kříže ze 17. století. Dále můžete vidět pomník boje za svobodu i pomník obětem druhé světové války. A pokud se nebojíte stísněných prostor, můžete se projít nejužší ulicí ve Vodicích, která ve vás jistě zanechá vzpomínku.

Z Vodice je to všude blízko!

V centru města se kromě všeho nachází také rozlehlý přístav, který nabízí turistům výlety do blízkého okolí – například na ostrovy Prvič, Trijat apod. Stejně tak lze odsud lodí vyrazit do Národního parku Kornati či do Národního parku Krka. Pokud holdujete spíše výletům automobilem, rozhodně navštivte nedaleký Šibenik či malebnou rybářskou vesnici Tribunj.

ČTĚTĚ:   Fotogalerie městečka Vodice v Chorvatsku

ubytování Vodice
Levné apartmány ve Vodici

Vodice – turistické letovisko s krásnou pláží i okolím
5 (100%) 2 hlas[ů]

7 Responses to Vodice – turistické letovisko s krásnou pláží i okolím

 1. Martina Radová

  proč poslední?

 2. Markéta Válková

  Za 3 tydny vyrazime,do Vodic uz po pate.Mame to tam moc radi.

 3. Markéta Válková

  Za 3 tydny vyrazime,do Vodic uz po pate.Mame to tam moc radi.

 4. Iva Dickfeld

  Konec srpna to jisti, jezdime tam uz x let a nemame potrebu jezdit jinam. Uzasne mesto!

 5. Marie Kozelkova

  Vodice znam….super tam bylo

 6. Adriana Ondrusak

  jo jo je tam krasně taky tam jezdime uz 7let a nikAM JINAM VSEM MOHU JEN DOPORUCIT

 7. Ivana Mrázková

  včera tam odjel bratr a my jedeme začátkem srpna 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2015, Kategorie : Magazín