Vstaňte z deky, aktivní dovolená čeká!


ubytování Chorvatsko

Pohodička na pláži, obloha bez mráčku, vychlazené Karlovačko, osvěžení v blankytně čistém moři. Je to to, za čím jezdíte do Chorvatska? Vůbec nás to nepřekvapuje, vždyť po tom toužíme skoro všichni!

Najdou se však tací, kteří dávají přednost aktivní dovolené. A možná byste se divili, kolik takových mezi vámi je. Pokud hledáte inspiraci na aktivní dovolenou, přinášíme vám ji. Vybrali jsme tři hlavní aktivity, které je radost v Chorvatsku vyzkoušet: kolo, rafty a sporty na pláži. Tak vstaňte z deky a hurá za dobrodružstvím!

Užijte si výlet na kolech

Pokud jedete na dovolenou vlastním autem, určitě si to nějak zařídíte, abyste si s sebou mohli vzít i kola. Chorvatsko má parádní terén, který jen volá po zdolání. Neminou vás krásné výhledy, divoká příroda a koupání na divoko mimo pláže. Že se vám to zamlouvá? Jen se při plánování cesty vyhněte hlavním silnicím, stáhněte si pro jistotu mapy do telefonu (znáte tajuplné chorvatské značení) a zásobte se vodou. A na to určitě nezapomeňte, může se vám totiž stát, že nenarazíte během své cesty na otevřený obchod ani restauraci. No, stát se to opravdu může!

Tak jako jinde, i tady platí určitá pravidla. Dítě do 16 let musí mít cyklistickou přilbu, na silnici samo nesmí dítě vyjet dokud mu není 14 let. Děti mladší 8 let mohou pouze do sedačky. Alkohol se toleruje jen do 0,5 promile. Pokuty za nedodržení začínají na 500 kunách.

Sjeďte řeku na raftu

Díky vysoké členitosti se Chorvatsko stalo velmi populární zemí, kam vyráží mnoho aktivních cestovatelů za raftingem. Jedním z nejoblíbenějších míst se stala řeka Cetina, která ústí do moře v překrásném pirátském městě Omiš. Nemusíte se ničeho bát, i úplní amatéři nebo děti si tu mohou zadovádět na peřejích – samozřejmě v doprovodu zkušeného instruktora. Proč si na jeden den neužít divokou přírodu a nesmočit se pro změnu ve studené sladké vodě? Více informací o raftování na v blízkosti Omiše najdete v našem článku Rafting na řece Cetině.

ČTĚTĚ:   Tajemství jeskyně na Korčule

Kromě Cetiny se hojně raftuje také na řece Zrmanja, což se může hodit těm z vás, kteří budou trávit dovolenou poblíž Zadaru.

Divoká řeka, která uspokojí všechny milovníky adrenalinu, je řeka Dobra, kterou najdete v masivu Valika Kapela. Ze Záhřebu pojedete na Karlovac po dálnici a dále do Vrbovska a do Ogulinu. Z hlavního města jste tam přibližně za hodinu a půl. Tuto řeku mohou zdolat ti, kteří dovolenou tráví v kvarnerské oblasti nebo ti, kteří si při cestě na jih (nebo na sever) chtějí udělat jednodenní pauzu.

Bavte se a sportujte na pláži

Tato aktivita bude pro většinu nejpřijatelnější. Zábava spojená se sportem je vždy oblíbená. Na většině známých pláží v Chorvatsku si můžete zahrát volejbal nebo i fotbal. Pokud hřiště chybí, udělejte si svoje a využijte pálky a míčky, které určitě doma máte. A pokud ne, koupíte je téměř ve všech obchodech s vybavením na pláž. Házet si můžete i s frisbee, pokud máte kolem sebe dostatek prostoru.

Byla by škoda nevyužít také možnosti vodních sportů. Půjčte si vodní skútr nebo se přihlaste do kurzu windsurfingu. O zábavu určitě nebude nouze.

 

levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2018, Kategorie : Chorvatsko