Vstaňte z deky, aktivní dovolená čeká!


ubytování Chorvatsko

Pohodička na pláži, obloha bez mráčku, vychlazené Karlovačko, osvěžení v blankytně čistém moři. Je to to, za čím jezdíte do Chorvatska? Vůbec nás to nepřekvapuje, vždyť po tom toužíme skoro všichni!

Najdou se však tací, kteří dávají přednost aktivní dovolené. A možná byste se divili, kolik takových mezi vámi je. Pokud hledáte inspiraci na aktivní dovolenou, přinášíme vám ji. Vybrali jsme tři hlavní aktivity, které je radost v Chorvatsku vyzkoušet: kolo, rafty a sporty na pláži. Tak vstaňte z deky a hurá za dobrodružstvím!

Užijte si výlet na kolech

Pokud jedete na dovolenou vlastním autem, určitě si to nějak zařídíte, abyste si s sebou mohli vzít i kola. Chorvatsko má parádní terén, který jen volá po zdolání. Neminou vás krásné výhledy, divoká příroda a koupání na divoko mimo pláže. Že se vám to zamlouvá? Jen se při plánování cesty vyhněte hlavním silnicím, stáhněte si pro jistotu mapy do telefonu (znáte tajuplné chorvatské značení) a zásobte se vodou. A na to určitě nezapomeňte, může se vám totiž stát, že nenarazíte během své cesty na otevřený obchod ani restauraci. No, stát se to opravdu může!

Vstaňte z deky, aktivní dovolená čeká!

Tak jako jinde, i tady platí určitá pravidla. Dítě do 16 let musí mít cyklistickou přilbu, na silnici samo nesmí dítě vyjet dokud mu není 14 let. Děti mladší 8 let mohou pouze do sedačky. Alkohol se toleruje jen do 0,5 promile. Pokuty za nedodržení začínají na 500 kunách.

Sjeďte řeku na raftu

Vstaňte z deky, aktivní dovolená čeká!

Díky vysoké členitosti se Chorvatsko stalo velmi populární zemí, kam vyráží mnoho aktivních cestovatelů za raftingem. Jedním z nejoblíbenějších míst se stala řeka Cetina, která ústí do moře v překrásném pirátském městě Omiš. Nemusíte se ničeho bát, i úplní amatéři nebo děti si tu mohou zadovádět na peřejích – samozřejmě v doprovodu zkušeného instruktora. Proč si na jeden den neužít divokou přírodu a nesmočit se pro změnu ve studené sladké vodě? Více informací o raftování na v blízkosti Omiše najdete v našem článku Rafting na řece Cetině.

Kromě Cetiny se hojně raftuje také na řece Zrmanja, což se může hodit těm z vás, kteří budou trávit dovolenou poblíž .

Divoká řeka, která uspokojí všechny milovníky adrenalinu, je řeka Dobra, kterou najdete v masivu Valika Kapela. Ze Záhřebu pojedete na Karlovac po dálnici a dále do Vrbovska a do Ogulinu. Z hlavního města jste tam přibližně za hodinu a půl. Tuto řeku mohou zdolat ti, kteří dovolenou tráví v kvarnerské oblasti nebo ti, kteří si při cestě na jih (nebo na sever) chtějí udělat jednodenní pauzu.

Bavte se a sportujte na pláži

Tato aktivita bude pro většinu nejpřijatelnější. Zábava spojená se sportem je vždy oblíbená. Na většině známých pláží v Chorvatsku si můžete zahrát volejbal nebo i fotbal. Pokud hřiště chybí, udělejte si svoje a využijte pálky a míčky, které určitě doma máte. A pokud ne, koupíte je téměř ve všech obchodech s vybavením na pláž. Házet si můžete i s frisbee, pokud máte kolem sebe dostatek prostoru.

Vstaňte z deky, aktivní dovolená čeká!

Byla by škoda nevyužít také možnosti vodních sportů. Půjčte si vodní skútr nebo se přihlaste do kurzu windsurfingu. O zábavu určitě nebude nouze.

 

Vstaňte z deky, aktivní dovolená čeká!
Ubytování v Omiši

Vstaňte z deky, aktivní dovolená čeká!
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2018, Kategorie : Chorvatsko