Západy slunce nad Jadranem: krásnější „kýč“ nenajdete!


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je země, která vyniká svou nádhernou přírodou. Najdete tu vysoké hory, husté lesy, třpytivá jezera, bouřlivé řeky a samozřejmě křišťálově čisté moře. To vše ještě podtrhněte malebnými středověkými městy a otázka, proč milujeme Chorvatsko, je zodpovězena. A aby toho „kýče“ náhodou nebylo málo, připravili jsme si pro vás ještě jednu chorvatskou specialitu: západy slunce. Ty jsou tady totiž vážně fenomenální!

Vy, kteří do této země cestujete pravidelně, víte, o čem je řeč a jistě odtud máte slušnou zásobu fotek pořízených právě ve chvílích, kdy slunce zapadá za obzor. Pro vás, co je ještě nemáte, přinášíme malou ochutnávku toho, jaké krásné obrázky můžete v Chorvatsku pořídit!

západ slunce

Západ slunce s širým mořem je klasika

Všem nám je to jasné: romantický večer na pláži, drink v ruce a čeká se na západ slunce. Ať budete v Chorvatsku kdekoliv, krásné fotky pořídíte, na to můžete vzít jed. Pokud však chcete mít fotky vymazlenější, počkejte si, až kolem poletí racci nebo jiní ptáci. A nebojte se ani všudypřítomných borovic nebo jiných stromů, které mohou v popředí vytvořit dramatický rámeček. Pak můžete získat obrázek podobný jako na fotce níže, která byla pořízena v Umagu na Istrii.

Umag_západ slunce

Mnoho lidí tvrdí, že Chorvatsko je nejkrásnější z lodi. Asi na tom něco bude. Proplouvat mezi krásnými ostrůvky, mít výhled na pevninu, kde se tyčí majestátní pohoří Velebit, dívat se na osvětlené historické přístavy, to zní vážně jako velká romantika. Proto jsou jachty, lodě a bárky taky jedním ze symbolů Chorvatska. Víte, jak skvěle vypadají na fotce, pokud je za nimi zapadající slunce? Asi tak, jako na fotce níže…

lodě_západ slunce

Města při západu slunce mají své neopakovatelné kouzlo…

Udělejte si výlet po historickém městě nebo v jeho okolí a hledejte jeho nejkrásnější výjevy právě v době, kdy zapadá slunce. Bude to možná trvat jen okamžik, ale uvidíte tak něco, co se už nemusí nikdy opakovat. Pokud navíc zmáčknete spoušť svého foťáku v ten pravý moment, vzpomínku budete mít uchovanou navždy.

ČTĚTĚ:   Bosna ,černá hora ,Chorvatsko

západ slunce

Západy slunce mají své neopakovatelné kouzlo možná právě proto, že trvají tak krátce. Dokážou proměnit scenérii v kouzelný až dramatický obraz, na který se všichni dívají s úžasem. A když slunce zapadne vše se zase pomalu vrátí do svých starých kolejí.

Povedla se vám nějaká fotka se západem slunce pořízená v Chorvatsku? Pochlubte se nám pod příspěvkem.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

4 Responses to Západy slunce nad Jadranem: krásnější „kýč“ nenajdete!

  1. Stanislava Horváthová

    Jednoznačně nejkrásnější západ slunce je v Zadaru, řekl kdysi autor hororů Alfred H.

  2. Jana Kramárová

    Stanislava Horváthová Souhlasím

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2019, Kategorie : Chorvatsko