Banjole, Medulin: objevte krásy jižní Istrie


ubytování Chorvatsko

Kvůli právě probíhající soutěži o ubytování do krásné a klidné destinace Banjole-Medulin na jihu Istrijského poloostrova, jsme se rozhodli vám toto místo trochu přiblížit, abyste věděli, že se rozhodně vyplatí soutěže zúčastnit. I v případě, že soutěžit nebudete, může být tento článek inspirací pro ty z vás, kteří Banjole a Medulin ještě nenavštívili a přemýšlí o nějakém příjemném místě ke strávení dovolené v Chorvatsku.

Banjole: poklidná dovolená

6 kilometrů jižně od Puly leží malá rybářská obec a letovisko Banjole, která patří k opčině města Medulin a představuje místo, kde můžete zažít krásnou a klidnou dovolenou.

Banjole

Nachází se mezi zálivy Solin a Paltan, které jsou vyhlášené pro hojnost ryb a mořských plodů. Najdete zde příjemnou pláž a 4 kilometry odsud moderní město Medulin.

Moderní Medulin na dosah ruky

Medulin představuje původně malé zemědělské město, které se se však s přístupem turismu vyprofilovalo do velmi oblíbeného turistického letoviska. Najdete ho 10 km jižně od historického města Pula a pár kilometrů od Banjole.

Medulin má něco okolo 3 000 obyvatel a leží přímo v Medulinském zálivu, který je značně členitý. K velké radosti návštěvníků právě tady najdete písečnou pláž, která nebývá v Chorvatsku tolik častým jevem. Proto je to místo, které využijí hlavně rodiny s dětmi nebo starší lidé. Jsou tu však i pláže oblázkové a skalnaté. Vybere si zde snad opravdu úplně každý.

Medulin

Jedno je hlavní: moře je zde průzračně čisté a kromě koupání vybízí k mnohým aktivitám, které zde můžete se svou rodinou nebo přáteli podniknout.

Pláž Bijeca oceněna Modrou vlajkou

Rozhodně tady musíte navštívit pláž Bijeca, která patří k těm nejkrásnějším v Chorvatsku a pyšní se Modrou vlajkou. Je písčitá a na délku má přibližně jeden kilometr. Je velice vhodná právě pro děti, protože vstup do vody je zde velmi pozvolný. O zábavu nebudou mít na pláži Bijeca nouzi ani dospělí. Hned u pláže jsou postaveny příjemné bary, dobré restaurace i různé obchůdky.

ČTĚTĚ:   Chorvatská rakie (rakija)

V Medulinu panuje skvělá sportovní atmosféra. Vyzkoušet zde můžete veškeré vodní sporty, kromě toho je tu hřiště na volejbal, tenis i fotbal.

Volejbal Medulin

Zahrát si můžete minigolf i bowling. A pokud byste si rádi s sebou vzali kolo, jen do toho. Existuje zde oblíbená cyklostezka Od place do place, která vede po nedalekém poloostrově Kamenjak. Milovníci koní také nepřijdou zkrátka: právě v této oblasti si na nich budete moci zajezdit.

Lokalita kolem Medulinu je velmi oblíbená také pro potápěče. O tom, že je zde podmořský svět opravdu bohatý, může svědčit také fakt, že oblast mezi Medulinem a Pomerem se hojně využívá k lovení langust.

Cesta za historií

Medulin je moderní město, které však nepostrádá historickou atmosféru. Přímo v jeho centru se nachází krásný archeologický komplex Vižula se starověkými hrobkami. Odkazují na dobu neolitu a najdete tu také pozůstatky z římské doby. Pěknou podívanou nabízí působivé starodávné větrné mlýny.

K Medulinu patří poloostrov Kašteji, na němž stojí turistický kemp. Na místní hoře Vrčevan stojí prehistorická tvrz, která určitě stojí za krátký výlet.

Stejně jako v jiných pobřežních letoviscích Chorvatska, i tady máte možnost pochutnat si v restauracích na výtečné kuchyni, která se většinou skládá z mořských plodů a ryb.

sepiové risoto v Chorvatsku

Výborné bývá také sépiové rizoto nebo krabí salát. Možností na výběr, kde se dobře navečeřet, budete mít v Medulinu opravdu dost.

Krásná místa na jednodenní výlety

Banjole samo o sobě je velmi klidné letovisko, které se postará o to, že budou vaše zážitky spojené především s krásným mořem, čistým vzduchem a pěknou přírodou. Rozhodně však nejste odříznuti od světa. Kromě blízkého Medulinu je tu ještě několik zajímavých míst, které vybízí k pěkným jednodenním výletům.

Z Banjole je to jen 6 km do nádherného města Pula, která se zaručeně postará o vaši celodenní zábavu. Navíc se odsud můžete vydat lodí na organizovaný výlet do národního parku Brijuny, který se rozkládá na nedalekých zelených ostrovech.

ČTĚTĚ:   Jižní Istrie 2009

Blízko Puly směrem na sever leží půvabné městečko Rovinj, v němž můžete procházku historickým centrem spojit s krásným a v létě rozhodně osvěžujícím koupáním na místní pláži.

Jižní část Istrijského poloostrova je velmi oblíbeným cílem mnoha turistů. Až budete příště přemýšlet, kam se o prázdninách vypravit na dovolenou, rozhodně mějte tuto oblast také na paměti.

 

levné apartmány Medulin
Ubytování v Medulinu

Banjole, Medulin: objevte krásy jižní Istrie
5 (100%) 1 hlas[ů]

One Response to Banjole, Medulin: objevte krásy jižní Istrie

  1. Richard Horák

    Medulin a Pula 1*.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2017, Kategorie : Chorvatsko