Banjole, Medulin: objevte krásy jižní Istrie


ubytování Chorvatsko

Kvůli právě probíhající soutěži o ubytování do krásné a klidné destinace Banjole-Medulin na jihu Istrijského poloostrova, jsme se rozhodli vám toto místo trochu přiblížit, abyste věděli, že se rozhodně vyplatí soutěže zúčastnit. I v případě, že soutěžit nebudete, může být tento článek inspirací pro ty z vás, kteří Banjole a Medulin ještě nenavštívili a přemýšlí o nějakém příjemném místě ke strávení dovolené v Chorvatsku.

Banjole: poklidná dovolená

6 kilometrů jižně od Puly leží malá rybářská obec a letovisko Banjole, která patří k opčině města Medulin a představuje místo, kde můžete zažít krásnou a klidnou dovolenou.

Banjole

Nachází se mezi zálivy Solin a Paltan, které jsou vyhlášené pro hojnost ryb a mořských plodů. Najdete zde příjemnou pláž a 4 kilometry odsud moderní město Medulin.

Moderní Medulin na dosah ruky

Medulin představuje původně malé zemědělské město, které se se však s přístupem turismu vyprofilovalo do velmi oblíbeného turistického letoviska. Najdete ho 10 km jižně od historického města Pula a pár kilometrů od Banjole.

Medulin má něco okolo 3 000 obyvatel a leží přímo v Medulinském zálivu, který je značně členitý. K velké radosti návštěvníků právě tady najdete písečnou pláž, která nebývá v Chorvatsku tolik častým jevem. Proto je to místo, které využijí hlavně rodiny s dětmi nebo starší lidé. Jsou tu však i pláže oblázkové a skalnaté. Vybere si zde snad opravdu úplně každý.

Medulin

Jedno je hlavní: moře je zde průzračně čisté a kromě koupání vybízí k mnohým aktivitám, které zde můžete se svou rodinou nebo přáteli podniknout.

Pláž Bijeca oceněna Modrou vlajkou

Rozhodně tady musíte navštívit pláž Bijeca, která patří k těm nejkrásnějším v Chorvatsku a pyšní se Modrou vlajkou. Je písčitá a na délku má přibližně jeden kilometr. Je velice vhodná právě pro děti, protože vstup do vody je zde velmi pozvolný. O zábavu nebudou mít na pláži Bijeca nouzi ani dospělí. Hned u pláže jsou postaveny příjemné bary, dobré restaurace i různé obchůdky.

V Medulinu panuje skvělá sportovní atmosféra. Vyzkoušet zde můžete veškeré vodní sporty, kromě toho je tu hřiště na volejbal, tenis i fotbal.

Volejbal Medulin

Zahrát si můžete minigolf i bowling. A pokud byste si rádi s sebou vzali kolo, jen do toho. Existuje zde oblíbená cyklostezka Od place do place, která vede po nedalekém poloostrově Kamenjak. Milovníci koní také nepřijdou zkrátka: právě v této oblasti si na nich budete moci zajezdit.

Lokalita kolem Medulinu je velmi oblíbená také pro potápěče. O tom, že je zde podmořský svět opravdu bohatý, může svědčit také fakt, že oblast mezi Medulinem a Pomerem se hojně využívá k lovení langust.

Cesta za historií

Medulin je moderní město, které však nepostrádá historickou atmosféru. Přímo v jeho centru se nachází krásný archeologický komplex Vižula se starověkými hrobkami. Odkazují na dobu neolitu a najdete tu také pozůstatky z římské doby. Pěknou podívanou nabízí působivé starodávné větrné mlýny.

K Medulinu patří poloostrov Kašteji, na němž stojí turistický kemp. Na místní hoře Vrčevan stojí prehistorická tvrz, která určitě stojí za krátký výlet.

Stejně jako v jiných pobřežních letoviscích Chorvatska, i tady máte možnost pochutnat si v restauracích na výtečné kuchyni, která se většinou skládá z mořských plodů a ryb.

sepiové risoto v Chorvatsku

Výborné bývá také sépiové rizoto nebo krabí salát. Možností na výběr, kde se dobře navečeřet, budete mít v Medulinu opravdu dost.

Krásná místa na jednodenní výlety

Banjole samo o sobě je velmi klidné letovisko, které se postará o to, že budou vaše zážitky spojené především s krásným mořem, čistým vzduchem a pěknou přírodou. Rozhodně však nejste odříznuti od světa. Kromě blízkého Medulinu je tu ještě několik zajímavých míst, které vybízí k pěkným jednodenním výletům.

Z Banjole je to jen 6 km do nádherného města Pula, která se zaručeně postará o vaši celodenní zábavu. Navíc se odsud můžete vydat lodí na organizovaný výlet do národního parku Brijuny, který se rozkládá na nedalekých zelených ostrovech.

Blízko Puly směrem na sever leží půvabné městečko Rovinj, v němž můžete procházku historickým centrem spojit s krásným a v létě rozhodně osvěžujícím koupáním na místní pláži.

Jižní část Istrijského poloostrova je velmi oblíbeným cílem mnoha turistů. Až budete příště přemýšlet, kam se o prázdninách vypravit na dovolenou, rozhodně mějte tuto oblast také na paměti.

 

levné apartmány Medulin
Ubytování v Medulinu

Banjole, Medulin: objevte krásy jižní Istrie
5 (100%) 1 hlas[ů]

One Response to Banjole, Medulin: objevte krásy jižní Istrie

  1. Richard Horák

    Medulin a Pula 1*.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2017, Kategorie : Chorvatsko