Vyberte si svůj chorvatský ostrov


ubytování Chorvatsko

Pobřeží Chorvatska je nesmírně bohaté na ostrovy, které se také stávají cílem téměř všech turistů mířících do této krásné země s křišťálově čistým mořem. Důvodem jsou malebné malé zátoky, krásná příroda, historické vesnice, vynikající víno a perfektní podmínky pro koupání. Nevíte, jaký ostrov při své příští letní dovolené navštívit? Nechte se inspirovat. Přinášíme popis těch nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Chorvatska. Vezmeme to pěkně popořádku od severu k jihu.

KRK: nejbližší ostrov k ČR

Nejbližší ostrov k českým hranicím s mnoha možnostmi ubytování představuje ostrov Krk. Na Krku najdete historické památky i dlouhé překrásné pláže. Nenavštěvovanějšími městy na ostrově jsou Baška, Punat a Njivice. Z pevniny se sem dostanete velmi jednoduše po poměrně novém mostě. Z Krku si můžete udělat krásný výlet na nedaleký malý ostrov Košljun z Punatu.

Vrbnik na ostrově Krk

CRES: Ostrov oliv

Ostrov Cres je nazývaný Ostrov oliv a tento plod má též ve svém znaku. Patří mezi větší ostrovy a nabízí krásnou přírodu. Nejdete zde dokonce dvě ornitologické rezervace a co se týče flóry, zařazuje se na třetí místo z botanicky nejrozmanitějších ostrovů v Evropě. Můžete navštívit malebná městečka a udlat si výlet na další z překrásných ostrovů, Lošinj. Ten je oddělen od Cresu 11m širokým Osorským průplavem.

Pokud se chcete naučit potápět, nebo se tomuto sportu již věnujete, využijte potápěčskou školu na Cresu. Vaše dovolená nabere nový rozměr a vy se konečně podíváte, co se skrývá v hlubinách Jadranského moře.

Cres_Beli

RAB: Chorvatský Karibik

Nejjižnější z kvarnerských ostrovů, Rab, je hornatý a nabízí romantickou atmosféru svých starobylých městeček. Město Rab je velmi půvabné a nabízí prostor na krásné procházky, stylové posezení u kávy i zábavný noční život. Vyrazte na Rajskou plažu se smaragdově zeleným mořem a pochopíte, proč se tomuto jedinečnému ostrovu přezdívá Chorvatský Karibik.

ČTĚTĚ:   Seget Vranjica u Trogiru

PAG: ostrov se slanou historií

Skalnatý ostrov Pag byl v minulosti spjat s těžbou soli. V dnešní době je vyhlášený především díky lahodnému sýru, který z tohoto ostrova pochází. Pažský sýr je opravdu jedinečný. Je to však také ostrov, který nabízí krásné pláže a dobré podmínky pro cyklisty. Díky svému skalnatému povrchu je také cílem mnoha turistů, kteří se věnují lezení po skalách.

Ostrov Pag

DUGI OTOK: ostrov s nejkrásnější zátokou

Na Dugi otok se dostanete trajektem ze Zadaru. A proč byste sem měli vůbec jezdit? Mimo jiné proto, že se zde nachází pravděpodobně nejkrásnější zátoka, jakou u chorvatského pobřeží můžete spatřit. Zátoka Telaščica je tak krásná, že si budete připadat jako v reklamě na dokonalost. Nedaleko odtud je působivé jezero Mir se slanou a teplou vodou a je to odsud jen kousek do dechberoucího národního parku Kornati.

BRAČ: slunný ostrov

Brač je ideální místo, pokud si chcete pojisti dovolenou zalitou sluncem. Na tomto ostrově panuje slunečné období po většinu sezóny. To je také důvodem, proč se zde daří vynikajícímu vínu. Na Brači si svou dovolenou zkrátka užije každý.

Ostrov Brač-Povlja

HVAR: malebný ostrov

Na Hvaru taktéž panuje krásné podnebí zalité sluncem. Nejkrásnější a nejnavštěvovanější město je historický přístav Hvar, kde můžete obdivovat pevnost Španjol a překrásné hlavní náměstí, náměstí sv. Štěpána. V létě se zde koná filmový festival a z nočních podniků vyhrává hudba do pozdních hodin. Zábavná i romantická: taková může být vaše dovolená na Hvaru.

VIS: kolébka chorvatského rybolovu

Ostrov Vis je proslulý dlouhou rybářskou tradicí. Stojí zde také muzeum zasvěcené tomuto druhu sportu, ale především obživy pro místní obyvatele. Jedná se o ostrov s historickými památkami, z nichž vyniká nádherná Středověká citadela. Na Visu si můžete užít dovolenou tak, jako praví chorvati. S rybou vínem a hibem (tradiční delikátní sladký bochánek).

ČTĚTĚ:   Zchlaďte se v ohromujících chorvatských jeskyních

KORČULA: bahenní masky pro zdraví

Ano, ostrov Korčula je kromě krásných pláží a ideálních podmínek pro potápění, známý svým léčivým bahnem. Vyzkoušejte ho a zjistěte, stane-li se zázrak. Velké zastoupení na ostrově má jachting a surfing a známé jsou také folklórní kulturní akce konané během roku.

Folklór na Korčule

MLJET: zelený ostrov

Ostrov Mljet, to je učiněný ráj pro milovníky přírody. Přes 70 % plochy ostrova tvoří lesy. Především bukové a dubové, ale najdete zde i cedrové háje. Je to nejzalesněnější ostrov v celém Chorvatsku a obdivovat můžete nejen lesy a rostliny, ale také bohaté zastoupení fauny. Mljet je proslulý svými úžasnými slanými jezery, Malé a Velké jezero, ve kterých se můžete vykoupat.

Chorvatsko má pro své turisty v nabídce také spoustu dalších krásných ostrovů, než ty zmíněné výše. Všechny stojí za návštěvu a za obdiv. Vybrali jste si už ten svůj?

 

levné apartmány Cres
Ubytování na Cresu

Ohodnoťte

21 Responses to Vyberte si svůj chorvatský ostrov

 1. Miloslav Štír Schneider

  Vis je pro me jasna volba 🙂

 2. Karel AJindra Leinovi

  Krk-Baška-Bunculuka to je naše srdeční záležitost.

 3. Jan Francák

  Vis…pohádka

 4. Jiří Velechovský

  Mijet, Hvar, Korčula, na všech se najdou zajímavá místa.

 5. Jaroslava Tužinská

  Já už svůj mám, ale neprozradím kde. Je to ráj a pokud bych to zveřejnila, přestal by být. Je to o klidu divoké přírodě a poctivosti lidí! A věřte, že taková místa jsou!

 6. Frantisek Neuberg

  Srdecni zalezitost Hvar a Bol, potom Povlja. 🙂

 7. Kamil Burik

  Murter nebo Krk

 8. Není náhodou ten Hvar na fotce Povlja

 9. Dagmar Kleinová

  náš ostrov je Pag jezdíme tam každý rok

 10. Miroslav Seibert

  U nás Vrsar a dále Cres,to nemá chybu.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2016, Kategorie : Chorvatsko