Cesta do Chorvatska autem


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je pro velké množství našich krajanů jasnou cílovou destinací. Někteří volí dopravu autobusem, někteří dobrodruzi dokonce vlakem, ale valná většina se spoléhá na cestování automobilem. Kombinace Chorvatska a automobilu jde dohromady, i když v sobě skrývá některá nebezpečenství. Cesta do Chorvatska autem v roce 2024 může být pohodová a krátká když pojedeme přes noc ale i dlouhá když pojedeme o víkendu úplně na jih…


Před odjezdem

Pokud se rozhodnete cestovat do Chorvatska autem, je nutné ještě před odjezdem udělat několik základních kroků. Tím prvním je především zvážit technický stav vozidla a to, zdali cestu zvládne. Nikdo totiž nechce řešit na rozpáleném odstavném pruhu dálnice technické potíže. Důležité je také naplánovat si cestu a vybrat si dostatečné množství odpočinkových míst, kde se můžete prospat, najíst se, popřípadě si jen odpočinout od samotného řízení. Pokud s vámi jede více řidičů, určitě se nebojte využít i jejich řidičského umu. Automobil byste měli mít dostatečně vybavený pitnou vodou, zde je velmi vhodný chladící box, a také dostatečnou zásobou jídla na cestu.

Samotná cesta

chorvatsko autemSamotná cesta z Čech do Chorvatska není nikterak dlouhá a pokud si jí správně naplánujete, uteče vám jako voda. Krom zásadních věcí je potřeba myslet i na detaily. Zavazadla tedy balte tak, aby to nejnutnější, co budete potřebovat i během cesty bylo snadno dostupné. S velkou pravděpodobností povezete také malé děti, takže je potřeba vymyslet i program pro ně. Pohádky na tabletech a počítačích je jeden z způsobů, ovšem nezklamou ani staré dobré hry jako je slovní fotbal, počítání automobilů určité barvy, či SPZ, nebo zpívání písničce. Hudbu byste také neměli podceňovat a zvolit můžete i audioknihy či příběhy, do kterých když se zaposloucháte, čas vám najednou bude ubíhat několikanásobně rychleji.

Během cesty je vždy dobré odpočívat. Velké množství lidí profrčí celou zemi na jeden zátah svojí známou trasou, a přitom minou velké množství zajímavých míst. Vaše dovolená nezačíná až na místě pobytu, ale již při odjezdu. Nebojte se tak již během cesty navštěvovat zajímavá místa, pronajímat si hotýlky a penziony, kde byste přespali a zkoumat všechno zajímavé.

ČTĚTĚ:   Stará tradice s moderním puncem - Varaždinske Toplice

Ubytování

Díky automobilu máte tu výhodu, že jste mobilní a můžete si vybírat. Jet do Chorvatska na blind není žádnou výjimkou, a automobil vám umožní hledat to nejlepší, co vám vyhovuje nejvíce, ať už se jedná o destinaci, tak i o samotné ubytování. Volného místa však v hlavní sezóně není mnoho a může se vám stát že půlku dne strávíte chozením ve vedru a hledáním což není moc ideální a obzvlášť s dětmi. Doporučujeme tedy si předem najít soukromé ubytovaní v Chorvatsku, které vás mnohdy vyjde levněji než chatka v Česku (počítejte cca 400 Kč na osobu a noc).

Výlety

autem do chorvatskoVelkým trendem poslední doby je půjčit si skútr, a cestovat na něm do blízkého okolí. Ovšem ruku na srdce, početná rodiny to na skútrů přeci jen nezvládne a půjčení automobilu není nejlevnější záležitostí. Proto je vlastní osobní automobil přímo na místě velkou výhodou, která vám umožní hledat ty nejkrásnější opuštěné pláže, cestovat do blízkých i vzdálených měst a objevovat jejich krásy. Do automobilu navíc naložíte vše potřebné, co budete například na pláži potřebovat. Ploutve, šnorchly, jídlo, deky, čtení, slunečníky, pití, nafukovací hračky a další zábava, to vše se vám v poklidu vejde do kufru, a vy se s tí vším nebudete muset tahat až stovky metrů k nejbližší pláži.

V nouzi poznáš přítele

Automobil je však i skvělým pomocníkem v případě, pokud se dovolená nevydaří podle představ. Zranění, onemocnění a další případy, které si vyžádají ošetření mohou být právě díky automobilu velice rychle vyřešeny. Automobil se však hodí i v případě, kdy musíte z jakéhokoliv důvodu svou letní dovolenou ukončit dříve, než jste měli v plánu. To samé však platí i v opačném případě, kdy se rozhodnete svou dovolenou prodloužit.

Nevýhody

Nevýhod není příliš, a vždy se jedná o opravdu extrémní případy. Mezi ně samozřejmě patří nehoda, která se vám může během cestování stát, popřípadě i krádež automobilu, ke kterých však dochází jen zřídka kdy a především ve větších městech. Při používání automobilu musíte myslet také na palivo a proto je dobré myslet na kdo se vyplatí tankovat, a kde ne. Doporučujeme natankovat před opuštěním České republiky a pak až v Chorvatsku. Vesměs však výhody nad nevýhodami daleko převažují a cestování automobilem je tak velmi rozumnou volbou.

ČTĚTĚ:   Výlet po venkovských sídlech

Velký průvodce na cestu do Chorvatska

Ještě více informací k vaší cestě do Chorvatska získáte v elektronické knize, kterou si můžete na této stránce stáhnout a kdykoli v ní listovat, aby vás nic nezaskočilo.
Připravili jsme pro vás totiž „ebook“ ve kterém jsme přehledně popsali vše co budete potřebovat na cestu do Chorvatska.
Tuto knížku si možete ihned ZDARMA stáhnout právě zde – Klikněte vlevo dole na „Velký průvodce na cestu do Chorvatska“ a stáhněte si zdarma ebook neboli elektronickou knížku kde najdete veškeré informace o cestě do Chorvatska, potřebných dokladech, cenách mýta a mnoho dalšího!

levné chorvatsko
Levně do Chorvatska bez cestovky

Cesta do Chorvatska autem
4.6 (92%) 5 hlas[ů]

17 Responses to Cesta do Chorvatska autem

 1. Honza Zbořil

  A kdyby byly letenky např do Dubrovniku v cene jako ty do Rima nebo Londyna tak by to bylo taky dost fajn 🙂

 2. Marie Sádlová

  Autem Je to super. Jezdili jsme přes Plitvice.. kolem Perucka jezera a dolů. Krásná i neznámá příroda…..

 3. Josef Plachý

  Akorat letos asi pribude problem na hranicich. Neverim, ze bude klid bez migrantu. Takze letos zatím rozhodla rodina pro Cechy.

 4. Josef Plachý

  Manzelka kvuli tomu zrusila cestu. Tak snad příští rok.

 5. Jitka Hamplová Novotná

  Také se obáváme cesty.Jezdíme tam každý rok.Tak letos se uvidí.Jedeme do Lokva Rogoznice 😀 Pokud možno všem přeji krásnou a pohodovou dovolenou 😀 šťastnou cestu domů a pak ještě lepší návrat domů 😀

 6. Josef Plachý

  Chteli, a ja stale jeste chci, jet jako loni do Orebice. Jednak nejteplejsi more co jsem kde zazil a laka me zdolat kopec Sv.Ilja. Loni jsem nemel sebou vybavu. Tak snad se do cervna rozhodne co se bude dit.

 7. K přenocování na cestě doporučuji Slunj u Plitviček. Kouzelná vesnice.
  http://www.uvch.cz/plitvice/slunj.php

 8. zatím je všude klid a hranice nehlídá nikde nikdo 🙂 nemyslím že v létě to bude jiné, obzvlášť pro ty co pojedou třeba na Istrii která je úplně mimo trasy migrantů

 9. Boris Debeljak

  zatím je všude klid (cesta před pár dny) a hranice nehlídá nikde nikdo 🙂 nemyslím že v létě to bude jiné, obzvlášť pro ty co pojedou třeba na Istrii která je úplně mimo trasy migrantů

 10. Josef Plachý

  Ahoj, zatim se hromadi v Recku, Albanci je nepousti dal. Otazka jak dlouho… Krizova oblast bude Slovinsko-Rakousko.

 11. Janek Vyskoc

  A zážitek k nezaplacení je cesta na Sveti Jur 😉

 12. Johana Fendrichová

  jóó beru čechy taky !!!!!!!!!

 13. Jiří Krejza

  Jezdil jsem vždy autem ale poslední 2 roky vlakem a je to bomba, na vlak nedá dopustit 🙂

 14. Máme rádi CHORVATSKO

  opravdu? zajímavé 🙂 kam jste až jel a co to stálo ?

 15. Jiří Krejza

  Máme rádi CHORVATSKO Do Splitu jezdí z Prahy 2x týdně v sezóně přímý vagón. Cesta trvá 24 hodin a pro 3 dospělé tam i zpět cca. 13000kč. Ze Splitu jsem pokračoval autobusem do Omiše. Jezdí tam po 30 minutách takže absolutně bez problémů. Ve vlaku se krásně vyspíte, najíte, napijete. Po celou dobu se o vás starají 2 stewardi. Ve vagónu je bufet,wc,sprcha. Perfektní je to v tom že přijedete odpočinutí a vyspalí.

 16. Jedeme 8.7.2016 směr Graz. Vyrazime z Mostu.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2016, Kategorie : Magazín