Chorvatsko na kole: ostrov Pag vás bude bavit


ubytování Chorvatsko

Ostrov Pag je srdcovkou mnoha českých turistů. Není se čemu divit. Je to ostrov plný krás a zajímavostí, a to jak u moře, tak ve vnitrozemí. Je to ale také místo skvělé pro výlety na kole.

Pag nabízí velké množství architektonických, přírodních i turistických zajímavostí a rozhodně se tu nebudete nudit. Většina turistů sem jezdí odpočívat a trávit své dny volna na prosluněných plážích. Pokud však spojíte nicnedělání na plážích s trochou sportu, máte před sebou dovolenu jako lusk! Ostrov Pag je totiž jako stvořený pro cykloturistiku. Vydejte se sem před sezónou, na jejím konci nebo po sezóně a užijte si to!

Pohoří Velebit
ostrov Pag

Kde se ubytovat?

Většina turistů, kteří míří na ostrov, si volí mezi hlavními turistickými letovisky, a těmi jsou Novalja, město Pag a Mandre. Ať budete v jakémkoliv z nich, vždy je možnost vyrazit po ostrově na kole a navštívit ta nejzajímavější místa.

Na Pagu existuje velké množství různých cyklistických tras – od jednoduchých relaxačních, až po ty velmi náročné. Záleží na tom, kde budete ubytováni. My vám přinášíme pár tipů na to, kam na kole stojí za to rozhodně vyrazit.

Projděte se po Měsíci

Už jste slyšeli o tom, že je ostrov Pag také známý pod přezdívkou Měsíční ostrov? Vydejte se do oblasti Ledenik a rázem se ocitnete v jiném světě. Je to velmi střežená oblast, která nabízí opravdu jedinečný zážitek v podobě pustiny, měsíční krajiny, která je bohatá na zbytky fosílií, vápencové stavby a zářezy ve skalách. Naskytne se vám tu jedinečný pohled na bílé skály, které ostře kontrastují s tmavěmodrým hlubokým mořem.

Prohlédněte si římské studny a sýrárnu v Kolanu

Asi 10 kilometrů daleko od známého turistického střediska Novalja se můžete vydat na obhlídku římských pozůstatků. Nachází se u městečka Kolan a uvidíte tu římské studny, které v 1. století našeho letopočtu zásobovaly městečko Novalja vodou. Prohlédnout si můžete pozůstatky římského viaduktu a kamenných koryt. Jedná se o krásný výlet pokud budete ubytovaní v Novalje, ale i kdekoliv jinde na ostrově.

ČTĚTĚ:   Stari Grad na Hvaru: srdeční záležitost!

A když už budete tady, jeďte do vesničky Kolan, kde stojí tradiční sýrárna. Vyrábí se tu sýr pouze z místních ovcí a chlubí se spoustou mezinárodních ocenění. Tento sýr se vyváží do celého světa a vy tu máte jedinečnou příležitost ochutnat ho přímo na místě jeho vzniku.

Pláž Zrće

Hurá na pláž!

Na kole se na pláž dostanete z jakéhokoliv místa na ostrově. Pag totiž svým návštěvníkům nabízí celkem 84 kilometrů pláží. Jedna z nejlepších se jmenuje Sv. Duh, je tvořena štěrkopískem, který se v moři mění na jemňoučký písek. Leží v severozápadní části Pažského zálivu.

Samozřejmě byste tu měli navštívit také slavnou pláž Zrče, která je považovaná za centrum zábavy nejen pro obyvatele ostrova, ale i turisty a místní žijící na pevnině. Je to největší pláž na ostrově a najdete tu velké množství vodních atrakcí, jako jsou vodní lyže, skútry, šlapadla a dokonce i bungee jumping.

Vesničky Šimuni a Stari Grad

Kromě již zmíněných hlavních letovisek ostrova, můžete navštívit také další dvě městečka, která za to stojí. Na místě, kde původně stával Pag, najdete Stari Grad. Malé historické městečko, z něhož je krásný výhled na moře a jezero, kde se vyrábí sůl.

Za návštěvu stojí také malá vesnička Šimuni. Posedět si tu můžete v pizzerii, osvěžit na oblázkové pláži a courat po místním malém přístavu. Bývalá rybářská vesnička se v posledních letech velmi úspěšně mění místo, které láká turisty k pobytu.

Chorvatsko na kole: ostrov Pag vás bude bavit
4.5 (89.09%) 11 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2023, Kategorie : Chorvatsko