Chorvatsko před sezónou: na pohodu!


ubytování Chorvatsko

Je půlka dubna a mnozí už se nemohou dočkat své každoroční dovolené. Proč ale čekat na letní měsíce? Chorvatsko můžete navštívit už před sezónou – třeba v květnu nebo v červnu. Pokud nad tím uvažujete, následující řádky vás možná přesvědčí o tom, že to vůbec není špatný nápad.

Teplota moře a vzduchu v květnu

Těm, co se rádi koupou v teplém moři a nedovedou si bez toho svou dovolenou vůbec představit, doporučujeme vyrazit do Chorvatska v letní sezóně nebo si to namířit hodně na jih! Ti, kterým o něco chladnější voda nevadí, budou naprosto spokojeni.

Koupat se obecně před sezónou dá (červen je samozřejmě lepší než květen), jen to chce trochu otužilosti a nebo mít štěstí na počasí. Moře má v květnu teplotu přibližně 17 °C, což už na koupání je! Teploty vzduchu jsou příjemné a pohybují se průměrně v číslech od 20 stupňů výše. To se samozřejmě liší podle toho, v jaké části Chorvatska svou dovolenou trávíte. Může se stát také to, že v květnu zažijete teplotu 34 °C a nebo naopak 16 °C.

Mimo sezónu podstatně méně utratíte

Chorvatsko před sezónou je opravdu o poznání levnější, než je tomu v rušné turistické sezóně. Seženete levnější potraviny, služby i ubytování. A na ubytování se dá hodně ušetřit, protože ceny mohou v některých případech klesnou až o 40 %. Podívejte se schválně na nabídky ubytování v soukromí a porovnejte si ceny!

Co si budeme povídat: když jsme na dovolené, máme stále chuť si něco kupovat, protože si tu dovču přeci chceme pořádně UŽÍT! Mimo sezónu nás však nebudou lákat stánky se všemožnými produkty, které ve finále nepotřebujeme, prodavači se zmrzlinou nebudou stát na každém rohu, nikdo nás nebude přemlouvat k organizovaným výletům, o které v podstatě nestojíme. Mimo sezónu v Chorvatsku vládne klid, tak si ho užijte a relaxujte! A také se vydejte objevovat kouzelnou chorvatskou přírodu.

ČTĚTĚ:   Palmižana: navštivte rajskou zahradu nedaleko Hvaru

Skvělé podmínky na procházky a cyklistiku

V květnu a v červnu je ideální počasí na výlety v přírodě, které v dusném horku často odkládáme. Vydejte se třeba na výlet k Plitvickým jezerům. Budete nadšeni hlavně z toho, že je tu o poznání méně turistů a vy si budete moci zážitek, který tento přírodní skvost nabízí, krásně vychutnat.

Nesmíme zapomenout ani na to, že jsme národ cyklistů. Pokud máte jízdu na kole rádi i vy, rozhodně to zvažte a přibalte si kolo s sebou. Květen a červen jsou ideální měsíce na vyjížďky: na silnicích není takový provoz a v kopcích vám nebude takové horko.

V Dubrovníku a jiných větších městech se vyhnete davům turistů

Dubrovník je mezi turisty velmi oblíbeným městem. V sezóně vás však mohou otravovat davy lidí a nepříjemné vedro. Chcete-li si toto luxusní místo prohlédnout v klidu, není nic lepšího, než sem vyrazit mimo hlavní sezónu. Hlavní ulice Stradun je krásně prostorná, kavárny ani restaurace nepraskají ve švech a rozhodně si v pohodě do jakékoliv sednete.

Na plážích potkáte několik otužilců a lidí užívajících si příjemné teplo. Přesně tak to vypadá ve většině chorvatských měst před sezónou: žádný spěch, ale všudypřítomná pohoda. Nezapomeňte však, že popisujeme Dubrovník. V menších letoviscích to může být jiné!

Menší letoviska: až přílišný klid?

Malá letoviska ožívají s příchodem pravého léta a hlavní turistické sezóny. V květnu nebo v červnu mohou být některé restaurace a kavárničky stále ještě zavřené a ani bary na plážích nemusí fungovat. Nedivte se proto, že na vás některá místa mohou působit prázdně a mrtvě.

Záleží na každém, co má rád. Někdo přesně takové prostředí vyhledává a oceňuje klid a samotu, na jiného by to mohlo působit lehce depresivně. Pokud si nejste jisti, jak jste na tom, dejte pro jistotu přednost nějakému většímu letovisku.

ČTĚTĚ:   Nejlepší pláže a destinace v Chorvatsku

 

levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

Chorvatsko před sezónou: na pohodu!
5 (100%) 2 hlas[ů]

2 Responses to Chorvatsko před sezónou: na pohodu!

  1. Petr Huplík

    Nebo v prosinci breznu dubnu. Jako my

  2. Jana Sklenárová Trnková

    Jezdím v polovině června. Naprosto úžasné.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2018, Kategorie : Chorvatsko