Chorvatsko zažívá nejúspěšnější rok v historii turismu!


ubytování Chorvatsko

Údaje z chorvatského informačního systému pro přihlašování a odhlašování turistů ukazují velmi uspokojivé výsledky pro ministerstvo cestovního ruchu. Vyplývá z nich, že rok 2017 byl nejúspěšnější rok v oblasti návštěvnosti turistů z jiných zemí. Od ledna do září navštívilo Chorvatsko 17 milionů turistů, kteří si zaplatili celkem 97 milionů noclehů. Tento výsledek představuje nárůst o 12-13 % oproti stejnému období v loňském roce. Celkově se jedná o nejúspěšnější rok v celé historii chorvatského cestovního ruchu.

Ministr cestovního ruchu Gari Cappeli předpokládá, že tento pozitivní trend bude nadále pokračovat, a to i v dalších měsících. Podle něj je Chorvatsko jedna z turistických destinací, které mohou turisté navštěvovat po celý rok a stále jim přináší kouzelné zážitky.

Obliba Chorvatska stále více roste, a to nejen mezi českými turisty. Nejvíce turistů, kteří navštíví tuto krásnou zemi, je z Německa (cca 20 milionů noclehů), následující sousedé ze Slovinka , Rakušané, Poláci a Češi (5,4 milionů noclehů).

Z údajů také vyplývá, že turisté upřednostňují ubytování v soukromí. Přes 34 milionů noclehů bylo uskutečněno právě tam. Následují hotely (přes 22 milionů noclehů) a poté kempy (přes 18 milionů noclehů). Ubytování v soukromí přináší více klidu a autentické atmosféry. Turisté se velmi často dostanou do kontaktu s majitelem nemovitosti, který poradí a pomůže turistům se zorientovat mnohem lépe než na recepci v hotelu. Apartmány v soukromí bývají s předzahrádkou, na pěkných místech a plně vybavené.

Údaje samozřejmě také ukazují, jaké lokality a letoviska se těší největší oblibě. Níže přinášíme letmý pohled na TOP 5 chorvatských destinací, mezi nimiž exceluje Istrie!

Umag

Istrijský poloostrov je velmi oblíbený, protože se může pochlubit krásným pobřežím a kouzelnými městy. Jedním z nich je město

Umag, které patří mezi 5 nejnavštěvovanějších v Chorvatsku vůbec. Umag najdete na severu západního pobřeží poloostrova nedaleko hranic se Slovinskem. Historické centrum tohoto letoviska leží na malém ostrůvku, které je od pevniny oddělené úzkým kanálem. Malebné historické město zaručuje kromě zajímavé architektury také bohatou zábavu a kulturní vyžití.

ČTĚTĚ:   Lastovo – neprávem zapomenutý ostrov

Rovinj

Další město na Istrii, které láká turisty ze všech koutů Evropy, je barokní město Rovinj. Nejnavštěvovanější ulicí města a možná celého Chorvatska je dlážděná ulice Grisia, která je centrem umělců vystavujících zde svá díla. Ulice vede ke kostelu sv. Eufemie, jenž tvoří dominantu města. V okolí Rovinj se nachází nádherná příroda a krásná místa pro koupání v průzračně čistém moři. Stačí si jen vybrat pláž, která bude vyhovovat právě vám.Medulin

Poreč

Další z pětice nejoblíbenějších chorvatských měst leží opět na poloostrově Istrie – krásné a historické město Poreč. Jedná se o největší letovisko poloostrova, které skrývá jeden z historických pokladů: baziliku svatého Eufrazia, součást biskupského komplexu z 6. století. V okolí města najdete spoustu krásných pláží, které mají z velké části označení Modrá vlajka.

Medulin

10 kilometrů od Puly (opět na Istrii) leží město Medulin, které také patří mezi 5 nejnavštěvovanějších chorvatských míst. Je ideální pro rodiny s dětmi, zamilované páry toužící po romantice i party přátel hledající zábavu. Najdete zde luxusní pláže, spoustu možností pro sportovní vyžití i historické památky a kulturní zajímavosti.

Dubrovník

Poslední z nejoblíbenějších míst mezi turisty je město, které na Istrii nenajdete. Na jihu Dalmácie leží Dubrovník, kam se rozhodně stojí za to alespoň jednou podívat. Dubrovník je považovaný za jedno z nejkrásnějších měst z celého Středozemí a najdete zde velké množství historických památek. Nejvíce pozornosti na sebe strhávají městské hradby a překrásně zdobená Onofriova kašna. Podmínky ke koupání jsou zde excelentní – buď přímo na městské pláži, nebo o kus dál ve stínu borovic.

Chorvatsko je protkané spoustou překrásných míst, která splní vaše sny o perfektní dovolené. Stačí si jen vybrat!

One Response to Chorvatsko zažívá nejúspěšnější rok v historii turismu!

  1. Dagmar Bury

    Krásný Chorvatsko

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2017, Kategorie : Chorvatsko