Chorvatský Karibik: zamiřte na nejkrásnější písečné pláže


ubytování Chorvatsko

Léto je tady a každý z nás se teď určitě touží povalovat na písečné pláži a koupat se v čistém moři. Není divu, že většina Čechů vyráží právě do Chorvatska. Že tady nejsou písečné pláže? Ale jsou! Stačí jen vědět, kam se vydat. Přinášíme vám výběr těch nejlepších!

Věděli jste, že Chorvatsko má jedno z nejčlenitějších pobřeží na světě? Je dlouhé necelých 6 000 kilometrů a 74 % z něj tvoří ostrovy, poloostrovy a zálivy. Každému tedy musí být jasné, že pláží je tu jako máku! Těch písečných sice o poznání méně, přesto si však i v Chorvatsku můžete užívat dovolenou snů na plážích podobným těm v Karibiku!

Bačvice

Pláž Bačvice ve Splitu

Split je jedna z nejoblíbenějších destinací pro mnoho turistů. Krásné město plné života, spousta pláží v okolí, možnosti výletů autem nebo lodí – to všechno ze Splitu dělá místo, na které se nezapomíná. A k nezapomenutelným zážitkům patří také dny a večery strávené na jedné z nejznámějších chorvatských pláží.

Ve splitské čtvrti, která se jmenuje Bačvice, najdete také stejnojmennou populární písečnou pláž, která je známá po celém světě, a to především svým party životem. Oficiálně byla otevřena už v roce 1919 a velmi rychle se stala symbolem města. Je mělká, přes den ideální pro rodiny s dětmi, večer pro všechny, kteří milují zábavu, hudbu a tanec.

Sakarun

Sakarun na ostrově Dugi Otok

Pláž Sakarun rozhodně patří mezi desítku nejkrásnějších pláží. Najdete ji na ostrově Dugi Otok v zadarském regionu. Je proslulá svým nádherným bílým pískem a křišťálově čistým mořem. V okolí je krásný borový les. Pláž je dlouhá skoro jeden kilometr, a protože moře je tu mělké, je skvělá pro malé děti i starší lidi.

Tato pláž je oblíbená také mezi jachtaři, kteří mají v široké zátoce k dispozici plovoucí kotviště. Je považovaná za jednu z nejkrásnějších divokých pláží v Chorvatsku. Pokud trávíte dovolenou v Zadaru, byl by vážně hřích toto místo vynechat. Sedněte na trajekt, který pluje přes Božavu, nebo vás sem může hodit katamarán přes Sali.

ČTĚTĚ:   Jak se připravit na cestování s kočkou i k moři?
Pláž Šunj ostrova Lopud
Šunj

Šunj na ostrově Lopud

Tato pláž je opravdové dílko přírody. Najdete ji na jižní straně romantického ostrova Lopud nedaleko pevninského Dubrovníku. Má délku jeden kilometr a je tak mělká, že musíte ujít opravdový kus cesty po moři, než se trochu potopíte. Ze začátku tedy trošku Balaton, po 100 metrech se však už můžete koupat v přenádherném moři. Na Lopudu nejezdí auta, takže je to moc příjemné a klidné místo pro každého, kdo má rád klídek.

Vedle pláže se můžete kochat překrásným lesoparkem, který poskytuje příjemný stín. Pro rodinu s dětmi je tato pláž opravdová pecka!

Rajská pláž

Rajská pláž na ostrově Lopar

Tady název opravdu mluví za vše a nejraději bychom vám jen řekli, ať si zabalíte plavky, opalovací krém a prostě sem vyrazili. Jak se dá popsat snad nejkrásnější písečná chorvatská pláž? 2 kilometry písku, modrá vlajka, vynikající plážové podniky, to je prostě Rajska plaža 12 kilometrů vzdálená od města Rab na ostrově Lopar. Užijte si to tu!

Královská pláž

Královská pláž v Ninu

Nenápadné město Nin skrývá bohatství ukryté dlouhých přírodních písečných plážích o celkové délce 8000 metrů. Najdete tu Královskou pláž (Kraljičina plaža), která je dokonce zařazena mezi 100 nejkrásnějších pláží světa. A proč Královská? Prý tu během svého pobytu odpočíval první chorvatský král Tomislav s královnou a pozorovali východ slunce s výhledem na Velebit. Sama královna Jelena prý kdysi objevila léčivé bahno, které můžete na sobě vyzkoušet nedaleko odtud.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2023, Kategorie : Chorvatsko