Darujte pod stromeček dovolenou na TOP místech Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Přemýšlíte, co si nadělit pod vánoční stromeček? Pokud nechcete kupovat věci, které stejně nepotřebujete, dejte si pod stromeček dovolenou v Chorvatsku. Obálka plná peněz nadepsaná „Na Chorvatsko“ určitě vaši rodinu potěší. A pokud nevíte, kam konkrétně jet, níže přinášíme inspiraci. Jsou to ty nejoblíbenější destinace Čechů.

Léto na Makarské riviéře

Zima je krásná. Ale když je všude spousta sněhu a mrzne, není nic lepšího, než si prohlížet fotky z letní dovolené a přemýšlet o tom, kam vyrazit příště. Chorvatsko je jedno z nejoblíbenějších letních destinací českých turistů. A která jsou ta TOP místa?

Makarská riviéra je jednou z vůbec nejoblíbenějších míst, kam se z Čech vyráží. Překrásné pláže, malebné svahy pohoří Biokova, slunce, palmy a nekončící pohoda, to je to, oč tu běží. Potřebujete snad ke své vysněné dovolené něco víc? Nejvíc navštěvovanější jsou letoviska Brela, Baška Voda, Podgora a Makarská.

Brela_Makarská riviéra
Brela

Brela

Brela je oblíbené městečko hlavně pro svou nádherně čistou vodu v moři, dlouhé pláže a vůni borovic. Borovicový les tvoří městu úžasnou kulisu a při procházkách k plážím přináší jedinečné aroma, na které jen tak nezapomenete.

Baška Voda

Snad úplně nejoblíbenější je Baška Voda. Je to nejrušnější město z celé Makarské riviéry. Chlubí se krásnými plážemi, přímořskou promenádou lemovanou palmami a také borovicovými háji, které přináší přináší příjemný stín. Baška Voda je místem, které si oblíbí každý. Pokud nevíte, kam vyrazit, aby se to líbilo všem zúčastněním, s tímhle místem rozhodně nešlápnete vedle.

Makarska

Makarska, to je zkrátka letovisko, které má všechno – historii, možnosti adrenalinových sportů, spoustu barů, klubů a restaurací. Je to místo, které si oblíbili především mladí turisté, kteří nechtějí jen ležet na pláži a večer popíjet v apartmánu. V Makarské to žije, a proto, pokud toužíte to v létě trochu rozjet, vyrazit byste měli právě sem!

ČTĚTĚ:   Chorvatsko - často kladené otázky
Podgora Chorvatsko
Podgora

Podgora

Jestli hledáte krásné pláže protkané kavárenským stylem, jeďte do Podgory. Je to tu opravdu nádherné a z městečka a okolí vyzařuje naprosto pohodová atmosféra. Dříve to bývala malá vesnice, ze které se však vyloupla jedna z perel Jadranu. Úžasné je její umístění v zátoce pod svahy pohoří Biokova. V Podgoře si užijete nezapomenutelnou dovolenou, přesně takovou, jakou si zasloužíte.

Dovolená v Kvarneru

Další oblastí, kam Češi velmi rádi v létě míří, jsou letoviska v Kvarnerském zálivu a také Kvarnerské ostrovy.

Crikvenica

Největší letovisko jižně od Rijeky v Kvarneru je Crikvenica. Město nabízí krásné oblázkové i písečné pláže a jedinečnou atmosféru, za kterou stojí bohatá lázeňská historie. Toto letovisko láká především rodiny s dětmi právě pro možnost koupání i těch nejmenších. Je to pěkné, upravené přímořské městečko s přístavem, pěknou promenádou a příjemnými parky. Chcete vzít rodinu na klidnou dovolenou v pěkném prostředí? Právě Crikvenica by mohlo být to pravé místo pro vás.

Krk

Krk – nejoblíbenější mezi ostrovy

V Kvarnerském zálivu je několik oblíbených ostrovů, jako je Cres, Lošinj, Rab a Krk. Všechny si stali vyhledávanou destinací českých turistů. Všem jim vládne právě největší ostrov Krk.

Krk je překrásný ostrov, na který se dostanete trajektem nebo přes most. Je na něm spoustu příjemných letovisek, kde můžete strávit úžasnou dovolenou. Nejnavštěvovanější je historické město Krk se starodávnými hradbami. Oblíbené je však i letovisko Baška, Vrbnik nebo Punat. Ostrov si zamilují všichni ti, kteří mají rádi historii, ale i přírodu, procházky a krásné koupání. Je také oblíbený mezi potápěči, kteří s radostní prozkoumávají vody kolem Krku o dalších nedalekých ostrůvků.

Chorvatsko je plné krásných míst a Češtinu uslyšíte snad úplně všude. Češi zkrátka tuto zemi milují. A které je to vaše nejoblíbenější místo?

ČTĚTĚ:   5 důvodů proč cestovat do Chorvatska před sezónou!
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2023, Kategorie : Chorvatsko