Dovolená v Chorvatsku: dražší než bývala


ubytování Chorvatsko

Chystáte se v létě do Chorvatska vlastním nebo půjčeným automobilem? Buďte připraveni na to, že vás dovolená může stát o něco víc, než jste byli doposud zvyklí. Pořád se však jedná o jednu z nejlevnějších mořských destinací, která navíc leží relativně blízko našemu státu.

Chorvatsko v posledních letech zdražilo, čehož si všimli především turisté navštěvující jadranské pobřeží každoročně. S rostoucí popularitou a zájmem ze strany turistů se ani není čemu divit. Ceny vzrostly v restauracích, obchodech i v oblasti ubytování. Na druhou stranu však musíme brát v potaz to, že se zvýšil také počet služeb a jejich kvalita je nesrovnatelná se situací třeba před deseti nebo patnácti roky.

Chorvatsko se svou turistickou nabídkou a zázemím přiblížilo jiným a stále výrazně dražším destinacím západní Evropy.

Podražení na dálnicích

To, co každého turistu mířícího autem do Chorvatska každopádně letos čeká, je zaplacení více peněz za mýtné. V první fázi budou srovnané ceny na dálnicích, které vedou do Jižní Dalmácie a na východ k srbské hranici a vyšší sazby budou v úseku ze Záhřebu na Istrijský poloostrov. V létě bude navíc zavedena zvláštní sezónní přirážka deset procent. Pokud pojedete do Zábřehu přes Macelj na slovinsko-chorvatské hranici, ceny by se na tomto úseku měnit neměly.

Chorvatsko - dálnice

Za úsek ze Zábřehu do Splitu, který je velmi frekventovaný, nyní zaplatíte 174 kun (632 Kč), v sezóně to ale bude 183 kun (665 Kč). S touto letní přirážkou tak za projetí po jedné z nejvyužívanějších chorvatských dálnic zaplatíte 201 kun (730 Kč).

Vyberte si menší města

Zdražení mýtného je věc, kterou neovlivníme. Co však ale ovlivnit můžeme, jsou další výdaje spojené s letní dovolenou.

Pokud váš rozpočet pro dnešní rok nevypadá úplně růžově, přesto se však nechcete ochudit o dovolenou u moře, volte menší města nebo vesnice poblíž velkých letovisek. Budete-li v Chorvatsku autem, lehce se dostanete z jakéhokoliv místa na krásné pláže i do pěkných měst. Budete se jen muset spokojit s tím, že nebydlíte přímo u moře ani v centru starobylého města. Najděte si místa třeba poblíž Puly, Zadaru nebo Šibeniku.

ČTĚTĚ:   Chorvatské robinzonády: zažijte netradiční dovolenou

Istrie je blízko a nabízí skvělé zážitky

Další možností, jak trochu ušetřit je Istrie. V tomto případě hodně ušetříte za benzín, který byste si museli koupit při cestě na jih. Makarská tu bude i příští rok a Istrie je plná krásných zátok a příjemných měst. Ubytování poblíž Puly seženete levněji než v městě samotném a krásné pláže budeme mít co by kamenem dohodil.

Cestování mimo sezónu

No a samozřejmě posledním způsobem, jak ušetřit, je vypravit se do Chorvatska mimo sezónu. V tu dobu je levnější ubytování i vstupy do památek nebo přírodních rezervací. Mnoho lidí využívá tuto volbu také proto, že je v Chorvatsku méně turistů a počasí je stále špičkové. Mimo sezónu byste se měli vyhnout také výše zmíněné letní přirážce 10 procent na dálnicích. Další výhodou je to, že i dálnice Česko – Chorvatsko budou volnější a cestování o poznání příjemnější.

Zkrátka a dobře, Chorvatsko si může dovolit opravdu téměř každý i přes to, že se nejedná o extrémně levnou zemi. A i pokud tam utratíte víc, než jste původně zamýšleli, vrátí se vám to v podobě nezapomenutelných zážitků!

Dovolená v Chorvatsku: dražší než bývala
4.5 (90%) 14 hlas[ů]

11 Responses to Dovolená v Chorvatsku: dražší než bývala

 1. Rady Moravák

  Nejlevnejsi destinace je Bulharsko pokud nejste pastikari.

 2. Sven Šemovčan

  Jedine Chorvatsko

 3. Emilie Kyselá

  Svého času jezdili i do Bulharska paštikáři,dnes už to neplatí ani o Chorvatsku,nádherná země a škoda vozit náš hnus,když tam mají vynikající jídla.

 4. Kateřina Mašková

  Já to také neřeším miluju Jadran ♥️výborná kuchyně a bezva lidi máme to tam moc rádi a už se těšíme ☘️

 5. Romana Sojkova

  Ani ja to zatim neresim. Je mi tam tak dobre. V Chorvatsku.

 6. Josef Štofka

  Chorvatsko uz zdaleka neni nejlevnejsi destinaci. Zrazuje se tam po nekolik minulych let uplne vse ,takze tam kde jste dal pred deseti lety 600 € tam vam dnes nestaci 1200€ .

 7. Ondra Zikin Zika

  To mate sice pravdu,ale ja sem pred 10ti lety taky platil bydleni 6tis,a ted 15.

 8. David Krčmář

  Ještěže mě se ta předražená dálnice netýká, jezdím tam mnohem levněji a zábavněji….

 9. Štófi Káprit

  Přes Plitvice tam,po dálnici zpět.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2017, Kategorie : Chorvatsko