Istrie – nejoblíbenější letoviska


ubytování Chorvatsko

Istrie pro Čechy představuje ideální destinaci na strávení skvělé letní dovolené. Je to nejsevernější část Chorvatska, tudíž je k nám nejblíž. Autem do Puly například z Prahy dojedete za 9 hodin, trochu se prospíte a hned si můžete užívat slunce a čistého moře. Pokud přemýšlíte o Istrii jako o svém cílovém místě letní dovolené, přinášíme vám pohled do hlavních turistických míst na pobřeží.

A vezmeme to pěkně podle hodinových ručiček: zprava doleva.

Opatija

Na severu východního pobřeží leží turistické letovisko Opatija. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných luxusních míst na východním Jadranu. Hrdě tu stojí luxusní hotely a město nabízí také přepychové ubytování v soukromých vilách.

Opatija

Najdete tu pláže, které patří k hotelům, a pláže, které patří všem. Takovou je například pláž Lido poblíž známého parku Angiola, která platí za nejkrásnější pláž u Opatije. V okolí je spousta restaurací nabízející lahodné pokrmy místní kuchyně. Další městskou pláží je Slatina, která se nachází přímo v centru města. Opatija svým návštěvníkům přináší spoustu večerní zábavy v restauracích a barech i denní zábavy na pláži a při různých sportech.

Rabac

Pojedete-li z Opatije směrem na jih, nemůžete minout městečko Rabac ve stejnojmenné zátoce. Rabac představuje ideální místo pro turisty, kteří vyhledávají klidnou dovolenou. Najdete zde oblázkové pláže obklopené skalami a borovým lesem a díky atraktivní poloze města si můžete užívat panoramatické výhledy na kvarnerské ostrovy. Velmi populární bývají výlety do 5 km vzdáleného historického Labinu, který se pyšní starobylým náměstím.

Medulin

Na samém jihu Istrie leží městečko Medulin s nádhernou pláží, která je tvořena jemným pískem. Místo je proslavené lovem langust, proto právě zde budete mít jistě spoustu příležitostí tuto lahůdku z moře ochutnat. Vydat se můžete na poloostrov Kamenjak a to jak pěšky tak na kole. Jedná se o místo, které rádi navštěvují rodiny s dětmi.

ČTĚTĚ:   Nejkrásnější pláže na Makarské. Znáte je?

28124188313_0365148032_b

Také se zde nachází škola windsurfingu, potápění i vodního lyžování. Jsou zde skvělé podmínky pro sportovní rybolov. V sezóně se v Medulinu konají různé kulturní akce, jako jsou folklorní večery, koncerty, trhy nebo diskotéky.

Pula

Krásné kulturní město a istrijskou metropoli vám jistě nemusíme sáhodlouze představovat. Je navštěvované především pro svou jedinečnou historickou atmosféru a unikátní stavbuřímský amfiteátr, který se často stává místem konání různých kulturních akcí. V okolí Puly se nachází zátoky s krásnými oblázkovými plážemi a město je také výchozím bodem k lodním výletů do Národního parku Brijuni, Rovinj, Terstu nebo Benátek.

Fažana

Cca 8 km severně od Puly při pobřeží leží malé středisko Fažana, které je skvělým klidným místem pro pohodovou dovolenou. V malém přístavním městečku žije 3 000 obyvatel. Pokud máte malé děti, toto místo je velmi doporučováno především díky pozvolnému přístupu do moře a okolnímu klidu. Nedaleká Pula zajišťuje kulturní i jiné zajímavé vyžití.

Rovinj

Na západním pobřeží Istrije leží město Rovinj, které je velmi oblíbenou turistickou destinací. Pokud máte rádi živá místa plná zábavy, tady se vám bude líbit. Rovinj nabízí veselý noční život plný hudby a tance, zajímavé bary a sympatické hospody s atmosférou.

Rovinj

Je to jedno z překrásných chorvatských malebných měst, které si zachovalo svůj benátský ráz. Najdete zde dva přístavy, které svědčí o tom, že rybolovu se tu velice daří. A když je dobrý rybolov, je skvělá i nabídka jídel v místních restauracích.

Poreč

Poreč představuje největší letovisko na Istrii. Proč? Mohou za to okolní pláže oceněné Modrou Vlajkou, kterých je tu opravdu hodně a jsou na nápor turistů skvěle připraveny. Nejdete tu pláže oblázkové, kamenité a dokonce i travnaté nebo uměle vytvořené z betonu. Poreč je velmi dobře sportovně vybavené město a nabízí romantické procházky po svých starých ulicích. Podtrhněte romantiku své letní dovolené lahodným místním červeným vínem Teran a už se vám nikdy nebude chtít jinam!

ČTĚTĚ:   Trsat – jeden z důvodů navštívit Rijeku

Novigrad

Putování po úžasném pobřeží Istrie zakončíme v rušném a historicky zajímavém městě Novigrad na severu západního pobřeží poloostrova.

Nejlepší střední destinace v Chorvatsku - Novigrad (Istrie)

Poblíž Novigradu najdete krásné oblázkové pláže, které někde přechází ve skaliska nebo betonové plošiny. Staré jádro města je obehnané hradbami s dvěma věžemi. Novigrad leží blízko hranic se Slovinskem i Itálií a umožňuje tak svým návštěvníkům zažít během jedné dovolené 3 rozdílné země. Návštěvou slovinského Koperu a italského Terstu si skvěle zpestříte svou letní dovolenou.

 

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

Ohodnoťte

18 Responses to Istrie – nejoblíbenější letoviska

 1. Miroslav Seibert

  V poslednich osmi letech moje oblíbená destinace.

 2. Slavomír Semančík

  Aj pre slovakov oblubena a hlavne blizka deatinacia…

 3. Rathaus Jarda

  Do Rijeky je to bliz…:)

 4. Boris Debeljak

  Tam není moc kde se vykoupat, musí se minimálně k Opatiji

 5. Michal Zoufalý

  Letos tam jedeme, je to tam hodne dobrý? 🙂

 6. Miroslav Seibert

  Nám se tam líbí -Limský záliv Vrsar.

 7. Pavel Šťovík

  Vzpomínám na městečko Medulin pod Pulou! <3

 8. Iva Trlicova

  Vrsar moje srdcovka

 9. Andrea Janáčková

  Fažana je nádherná ❤

 10. Sona Ticháková

  Pro me Vrsar srdcová zaáležitost :*

 11. Zdena Pupenková

  Punta Verudela také super (y)

 12. Maruška Poulová

  Krk super take jezdíme tam ….šilo

 13. Jarka Burešová

  Rabac, s výlety do Puly a ostrov Cres, Pěší výšlap do Labinu, Paráda 🙂

 14. Marshall Balín

  12x v Poreči za život a nádhera. Neměnil bych :).

 15. Svatava Budinová

  Napodobne dole přeplněno svatá istria

 16. Romana Sojkova

  A procpak je asi dole preplneno??

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2017, Kategorie : Chorvatsko