Hydroplánem na Jaderské ostrovy


ubytování Chorvatsko

V chorvatském vzdušném prostoru se již brzy objeví hydroplány. Většina z nich budou obojživelná letadla tedy taková která mohou startovat i přistávat jak ze země, tak i z vody. Pro Chorvatsko, zemi s vysokým počtem ostrovů, jsou právě hydroplány velmi perspektivním dopravním prostředkem.

Od příští sezóny tedy budou hydroplány létat ze Splitu, Dubrovníku, Zadaru, Šibeniku, Rijeky a Puly na větší jadranské ostrovy. V první fázi bude společnost disponovat šesti hydroplány typu „De Havilland Twin Otter DHC-6“ s 19 místy na palubě, kterými plánuje realizovat spojení z měst Split a Dubrovník na ostrovy Korčula, Hvar, Vis, Lastovo a případně na další ostrovy, a dále z měst Šibenik, Zadar, Rijeka a Pula na ostrovy Lošinj, Rab a případně s dalšími ostrovy. Pro startování a přistávání se bude používat 30 základen – letišť na moři. Ve druhé fázi by se uskutečňovalo spojení chorvatských jadranských ostrovů s italskými městy, a to s Brindisi, Bari, Anconou, Foggiou, Rimini, Ravennou, Bolognou, Padovou, Terstem a Benátkami.

Chorvatsko hydroplán

Let hydroplánem z dubrovnického přístavu Gruže na ostrov Korčula bude trvat 20 minut a letenka má stát 43 Eur na osobu, ze Splitu na ostrov Hvar za 12 minut a 25 Eur, ze Splitu do Korčuly za 20 minut a 43 Eur, z Rijeky na ostrov Mali Lošinj za 22 minut a 48 Eur. Pokud jde o spojení hydroplány s italskými městy, bude např. let z Ancony do Malého Lošinje trvat 32 minut, z Pescary na Vis 42 minut. Z Dubrovníku se má létat jak z Gruže, tak z letiště v Čilipi.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko