I v listopadu Chorvatsko navštěvují desítky tisíce turistů


ubytování Chorvatsko

Listopad vážně není nejoblíbenější měsíc pro návštěvu Chorvatska. A to především proto, že právě listopad je tady nejdeštivějším měsícem v roce. Přesto sem ale turisté jezdí a není jich málo.

Není pravda, že se zářím mizí Chorvatsko z cestovní mapy světa. Jedná se sice o letní destinaci, ale i po sezóně tady funguje turismus. A mnoho lidí to tu miluje i v obvykle deštivém listopadu.

Turisté a jejich priority se mění

Mnoho lidí tráví svou dovolenou na podzim v jižní části Istrie. Bývá tu i několik desítek tisíc turistů. Ti, kteří sem přijíždění v tomto ročním období, obvykle hledají jednu velmi specifickou turistickou nabídku.

Místo těch, kteří prahnou po slunci a moři, nyní do kempů a rodinných apartmánů přijíždějí ti, kteří vyhledávají vítr a vlny. Jugo – to je přesně ten vítr, za kterým k chorvatskému pobřeží vyráží zahraniční surfaři a windsurfaři. Vítr dokáže v tomto období dosahovat rychlosti až 40 uzlů, což se zdá být dost, ale pro milovníky těchto adrenalinových sportů je to značka ideál.

windsurfing

Mnozí cestovatelé podzimní větry využívají také k výletům na plachetnicích. Je to skvělá doba pro prozkoumávání krás chorvatského pobřeží.

Kempy i hotely mají otevřeno celý rok

Většina kempů se v posledních letech rozhodla jít cestou celoročního fungování a mnoho hotelů to zkouší také, například v Pule. Toto město je typické tím, že v létě praská ve švech, zatímco v zimě zeje centrum prázdnotou. Dnes se to však pomalu mění a kdyby byla větší nabídka, určitě by podle místních přijelo i více turistů alespoň na prodloužený víkend. Využili by mírně nižší ceny a počasí příznivé na prozkoumávání města a památek.

Dubrovník dostává svou druhou šanci

Spoustu lidí touží po tom, navštívit Dubrovník. Jenže v létě to často bývá pro mnohé turisty nadlidský úkol. Podzim je k tomu ideální. A věřte, že i v tomto období se dá ve vodách jižní Dalmácie ještě koupat. Lidé využívají levnější ceny ubytování nebo celých zájezdů a více prostoru k poznávání krás tohoto úžasného města. Pravdou ale je, že to jsou většinou turisté z USA, Velké Británie a Francie, kteří využívají výhodné a levnější letecké spojení.

ČTĚTĚ:   Nejromantičtější chorvatské destinace podle Forbes

Chorvatsko je krásné zkrátka celý rok a každý si tu může najít to své jak za horkého letního dne, tak i za toho deštivého podzimního.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2023, Kategorie : Chorvatsko