Konečně je tu nejlepší měsíc na návštěvu TOP míst Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Myslíte si pořád, že nemá smysl vyrazit na dovolenou do Chorvatska v říjnu? Právě naopak! Říjen je skvělý měsíc na to, vychutnat si krásy této země plnými doušky. Pokud se vám letní dovolená vyhnula, vyrazte k Jadranu klidně v říjnu. Objevíte jinou tvář Chorvatska, na kterou nikdy nezapomenete. A věřte, že sluníčka si pořád ještě užijete dost a dost.

Co v Chorvatsku na podzim?

Většina turistů vyráží k Jadranu v sezóně. Pro mnohé ale taková dovolená může být dost vyčerpávající. Panují tu velká horka, všude je hlava na hlavě, fronty, vysoké ceny. V říjnu naopak bývá v Chorvatsku velmi příjemné a teplé počasí. Teplota se pohybuje v rozmezí od 12 do 18 stupňů a často je i mnohem vyšší. Stále se ještě spousta otužilců může vykoupat, nabízí se mnoho zajímavých míst k návštěvě, čekají vás příjemné toulky po ostrovech, procházky po hospůdkách, budete mít spoustu času na turistiku, trekking i plachtění. A především to všechno zažijete v klidu!

Využijte čas mimo sezónu k návštěvě těch nejzajímavějších míst. Nyní si je konečně můžete vychutnat bez davů turistů a potu na čele. Která místa to jsou?

Plitvická jezera

O tento přírodní klenot Chorvatska je ze strany turistů enormní zájem. V sezóně je tu tlačenice a není v podstatě možné tu nádheru kolem dostatečně vnímat. Tento tajemný národní park však ani v říjnu neztrácí nic ze své krásy, proto je skvělý nápad vyrazit sem právě na podzim.

Najdete tu několik stezek, které vás vezmou přes jezera a úžasné vodopády. Na prohlídku parku můžete využít i motorové čluny a stojí tu i pár kempů, které vám dovolí strávit v této přírodní oáze romantickou noc.

Dubrovník

Také Dubrovník praská v letní sezóně ve švech. Jeho estetické staré jádro, hradby, autentické chorvatské jídlo, zajímavá kulturní scéna, římské ruiny, muzea, umělecké festivaly i možnosti objevovat ostrůvky v okolí láká návštěvníky z celého světa po celý rok. Mimo sezónu je tu ale více vzdušno, proto návštěvu Dubrovníka rozhodně doporučujeme v říjnu.

ČTĚTĚ:   Ostrov Rab a cyklistická mapa Rabu

Ostrov Hvar

Hledáte dokonalý ostrov? Hvar je jedním z nich. Jeho návštěvou nikdy nic nezkazíte, a to v jakékoliv roční době. Tak proč ne v říjnu?

Můžete si tu užívat skvělých párty, objevovat kouzlo přírody, krásné zátoky a skryté pláže, zažít jedny z nejlepších kulturních představení nebo si pochutnávat na vynikajícím jídle. Hvar vás zkrátka nikdy nezklame a jistě to potvrdí každý, kdo tento ostrov navštívil. Ne jen tak pro nic za nic se pravidelně umisťuje mezi prvními deseti ostrovy na žebříčku nejatraktivnějších ostrovů světa.

Brela_Makarská riviéra

Makarská riviéra

Úchvatná část chorvatského pobřeží lemovaná působivými letovisky pod majestátnými horami pohoří Biokovo, to je Makarská riviéra. Tady najdete jedny z nejlepších oblázkových pláží v Chorvatsku, jako je Punta Rata, Baška Voda, Tučepi nebo Nugal. Jsou tu pohodlné chodníky a promenády, kde se můžete přes den i ve večerních hodinách klidně procházet.

Tato oblíbená oblast plná pláží, barů, veselé nálady a dobré zmrzliny vás nezklame ani na podzim. Užijte si jedny z posledních teplých slunečných paprsků tohoto roku a vydejte se do této světoznámé chorvatské oblasti klidně v říjnu.

Konečně je tu nejlepší měsíc na návštěvu TOP míst Chorvatska
4.5 (90%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2023, Kategorie : Chorvatsko