Pláže u Dubrovníku – ideální místa pro dovolenou s dětmi


ubytování Chorvatsko

Rádi byste navštívili Dubrovník nebo jinou krásnou Chorvatskou metropoli, ale máte malé děti a nevíte, zda je historické město plné turistů to pravé? Také máte pocit, že je s nimi nejlepší ubytovat se někde v malém městě v hotýlku s bazénem, ideálně rovnou pláži a v blízkosti aquaparku? Ano, děti si to tam jistě užijí. Ale užijete si to i vy?

Z vlastní zkušenosti víme, že s dětmi je možné cestovat i do velkých turistických letovisek a přitom si to báječně užít. Jen je potřeba trochu víc plánování a trochu víc hledání. Vždycky je ale možné, že si takovou dovolenou budou pochvalovat jak rodiče, tak děti. Níže najdete naše tipy na dovolenou s dětmi v Dubrovníku.

Pro rodiče historické centrum, pro děti písečné pláže

Dubrovník je jedno z nejimpozantnějších měst v Chorvatsku. Cesta tam z Prahy dlouhá cca 1 300 km, ale rozhodně se vyplatí všem, kteří si chtějí užít dovolenou v nádherném historickém prostředí. A každopádně by ho měl alespoň jednou za život navštívit každý, kdo miluje Chorvatsko.

O Dubrovníku už jsme psali několikrát. Je to úžasné město, které je právem zapsáno na seznamu UNESCO. Mohutné hradby chrání historické jádro, do kterého lze vstoupit několika branami. Podtrháváme tady slovo vstoupit, protože autem se sem nedostanete. Jedná se o striktně pěší zónu.

To, co mnoho lidí od návštěvy města odrazuje, je velký počet turistů z celého světa, který sem každoročně, a to především v hlavní sezóně, proudí. Zařiďte si proto ubytování v Dubrovníku s předstihem a pokud jedete s dětmi, vyberte si ubytování co nejblíže historickému centru, pokud si ho chcete užít. A na výlety jezděte na úžasné pláže v okolí!

Dubrovník
Historické centrum, Dubrovník

Bydlení poblíž centra vám pobyt s dětmi usnadní

Možná vám to bude znít jako paradox, protože většinou s dětmi vybíráte ubytování v klidu poblíž přírody. Ale pravdou je, že čím blíž centru budete, tím více si ho užijete a míň se budete stresovat.

ČTĚTĚ:   Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pokud budou děti chůzí po městě unavené a otrávené (známe to), rychleji se s nimi dostanete domů. A to jak při procházce přes den, tak večer. Pokud děti zrovna budou chtít být doma a vy hrozně zatoužíte po tom, navštívit něco zajímavého v centru, je snadné se také rozdělit. Jeden z rodičů se během chvilky může procházet po krásách města a druhý den si to třeba vyměníte. Není to sice ideální, ale pořád je to lepší, než se v horku někde dohadovat s dětmi a nutit je chodit po městě všude s vámi.

Když budete bydlet daleko od centra, vše se vám v tomto směru bude komplikovat. A jestliže budete s dětmi bydlet mimo Dubrovník a město budete mít v plánu navštívit jen jednou v rámci celodenního výletu, věřte, že z toho nic moc mít nebudete. Akorát se všichni budete honit, abyste toho v tento jeden den stihli obejít co nejvíce.

Podívejte se na nabídky levného ubytování v Dubrovníku už teď, určitě si něco zajímavého vyberete.

Písečné pláže v okolí města

V Dubrovníku můžete děti nalákat na výbornou zmrzlinu nebo limonádu, ale mnohem větší radost jim uděláte, když jim na další den slíbíte úžasnou písečnou pláž a k tomu třeba někdy i výlet lodí.

Pláž Banje, Dubrovník

Nemusíte ani chodit daleko. Možná vám bude stačit pláž Banje, ale ta je oblázková. Pokud se vydáte po promenádězátokou Lapad s bary, kavárnami a restauracemi, můžete dojít na několik míst, které jsou pro děti jako stvořené. Moře je tu mělké, v okolí je spousta dětských hřišť a jiné možnosti dětské zábavy. Čím dále půjdete, tím méně lidí na písečných plážích bude.

Několik dalších možností, kde jsou krásné pláže, vám nabídne župa Dubrovačka, kterou najdete asi 10 kilometrů jižně od Dubrovníku. Jedná se o seskupení vesnic, z nichž vám doporučujeme Kupari a Srebreno. Do obou oblastí vás vezme autobus číslo 10 z Dubrovníku. Ve Srebrenu je pěkné nábřeží plné kaváren, barů a parků pro děti. Je to ideální místo pro únik od turistického ruchu Dubrovníka.

ČTĚTĚ:   Autem do Chorvatska levně a výhodně + ebook zdarma

Za krásnými plážemi na ostrovy

Příjemné písečné pláže najdete na malebném ostrůvku Lopud. Z Dubrovníku na něj vyráží každý den trajekty z přístavu Gruž. Vyzkoušejte pláž Šunj, která patří mez ty vůbec nejoblíbenější. Nachází se na jižní straně ostrova, kterým se můžete procházet pěšky, nebo využít za poplatek golfové vozíky určené k přemisťování po ostrově.

Pláž Šunj ostrova Lopud
Pláž Šunj, Lopud

Koločep je jedním z Elafitských ostrovů, kam vás z Dubrovníku také zaveze trajekt. Je to nedotčená zelená oáza se starými borovými lesy a olivovými hájemi, zahradami plnými pomerančů a citronů. Vydejte se úžasnou pláž ve městečku Gornje Čelo. Děti si to tu nesmírně užijí a tenhle výlet bude stát za to.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2023, Kategorie : Chorvatsko