Léto 2018 s dětmi v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Pokud už teď přemýšlíte, jakou chorvatskou destinaci si v létě vybrat pro dovolenou se dětmi, přinášíme vám několik zajímavých tipů. Ne všechna místa u jadranského pobřeží jsou totiž pro děti vhodná. Chorvatské ostrovy jsou sice krásné, ale na ty nejkrásnější pláže vede mnohdy strmá cesta dolů. A to se vašim dětem rozhodně líbit nebude. Ani kamenité pláže na dovolené s dětmi jistě neoceníte, mnohem lepší je jemný písek. Kde taková místa hledat?

Co oceníte vy i vaše malé ratolesti?

Pohodlný apartmán v krátké vzdálenosti od pláže, která je písečná, děti si na ní vyhrají a neublíží si o kameny. Moře, kde se nepotulují mořští ježci s dlouhými a nebezpečnými bodlinami. Pozvolný vstup do moře. A kde tyto dětské ráje na zemi můžete najít?

Na ostrově Pag

Pag je ostrov v severní Dalmácii a řadí se mezi Kvarnerské ostrovy. Vyniká kromě jiného tím, že se tu nachází příjemné písečné pláže. Ideální dovolenou s dětmi můžete zažít v letovisku Stará Novalja na severu ostrova. Jsou tu pláže s pískem nebo jemnými kamínky, které také dětem příliš nevadí. Přímo v letovisku se nachází pláž Planjka, kde se trošku starší děti vyblbnou na skluzavce, kajaku nebo šlapadlech.

písečná pláž Chorvatsko

V okolí obce najdete další pláže, jako je například Čista plaža, v jejíž blízkosti však ubytování není. Někdy je pláž plná jemného písku, jindy je smíchaný s oblázky podle toho, co zrovna moře přinese. Na ostrově se nachází ještě pěkná pláž Potočnica nebo Povljana.

Kromě Stare Novalje se můžete ubytovat také v letovisku Mandre. Je tu krásná pláž a nafukovací atrakce pro děti. Jemný písek je tu vystřídán kamennou drtí.

Pláž tvořenou pískem a oblázky najdete také přímo ve městě Pag i v oblasti Vodic a Bošany.

ČTĚTĚ:   Cestujete se psem? Tyto pláže stojí za návštěvu

Na Zadarské riviéře

Poblíž Zadaru leží malé klidné letovisko Nin, v jehož okolí se nachází krásné písčité pláže. Tady si budete připadat jako na exotickém ostrově! Doporučujeme dlouhé pláže, jako je Ninská laguna nebo Kraljičina plaža. Navíc je to odtud kousek do Zadaru, kde se nudit nebudou ani děti ani dospělí.

Na ostrově Korčula

Ano, i na oblíbeném ostrově Korčula, který se nachází v Dubrovnicko-neretvanské župě, najdete písčité pláže. Nejznámější jsou ty v okolí letoviska Lumbarda ve východní části ostrova.

Korčula

Zároveň mají také pozvolný vstup do moře a budete tu mít krásné výhledy na nedaleké ostrůvky a hornatý Pelješac.

Na ostrově Rab

Také ostrov Rab je „baby friendly“. Ideální destinací by mohlo být letovisko Lopar v severní části ostrova, kde se nachází Rajska plaža oceněná Modrou vlajkou. Můžete se zde koupat v nádherně čisté vodě a užívat si komfortní vybavení pláže od občerstvení po převlékárny. Co je však nejdůležitější právě pro vaše děti je opravdu velmi pozvolný vstup do moře.

Pokud si budete chtít zaplavat, věřte, že budete muset ujít několik stovek metrů! Malé děti však „brouzdaliště“ přímo nadchne. Vy zase oceníte blízkost kaváren a restaurací.

Na Makarské riviéře

 

Ano, Makarská riviéra je název, který v každém vyvolá představu slunce, moře a pohodičky. Tu tady můžete zažít i s dětmi a vůbec se toho nebojte. Není sice všude jemný písek, jsou zde však úseky, kde najdete příjemné pláže s malými kamínky, které vašim dětem rozhodně neublíží. Navíc i tady je pozvolný vstup do moře a atrakce pro děti i dospělé.

Že už jste se začali těšit na léto? Tak to v tom rozhodně nejste sami!

 

levné apartmány Pag
Ubytování na Pagu

5 Responses to Léto 2018 s dětmi v Chorvatsku

 1. už aby bylo léto 😉

 2. Jakub Příbek

  Daniela Dvořáková

 3. Ladislava Vavrušková

  dítko už mám odrostlé, skalnatý břeh tím pádem nevadí… takže za mě letos opet Murter-Kosirina do rybářského domku na pobřeží !!! jupííí.. Těšim se jak blázen !

 4. Mirka Hochová

  Dobrý den, můžete mi poslat informace ohledně rybářského domku? Jezdíte po vlastní ose ? Děkuji za odpověď Mirka Hochová

 5. Ladislava Vavrušková

  Mirka Hochová jojo, jezdíme po vlastní ose, 🙂 ono je těch domků víc, chcete poslat odkazy do zprávy ?

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2017, Kategorie : Chorvatsko