Národní park Mljet otevřen! Aktuální informace o vstupu


ubytování Chorvatsko

Národní park Mljet se otevřel pro letošní sezónu. Všem svým návštěvníkům tak od 26. března umožňuje kochat se opět pohledem na překrásnou přírodu a užívat si čerstvý vzduch za podmínek, že budou dodržena veškerá předepsaná opatření týkající se nemoci COVID-19.

Mljet je chorvatský ostrov, který je považován za jeden z nejkrásnějších v celé zemi. A to hlavně díky nenarušené přírodě a bohatým lesům. Leží nedaleko poloostrova Pelješac a od Dubrovníku je vzdálen cca 23 námořních mil. Národní park zde vznikl v roce 1961 a mezi turisty je velmi oblíben. Ještě jste tu nebyli? Možná je na časee jeho kouzlu propadnout právě nyní!

Navštívit národní park Mljet se vyplatí v každé roční době. Vždy je jeho prohlídka jedinečným zážitkem a srdce každého milovníka přírody plesá štěstím. Ozdravné účinky na psychiku lidí může mít jeho návštěva zejména v dnešní pandemické době, kdy se doporučují vycházky do přírody.

Jaká opatření musí být dodržována?

V Chorvatsku neplatí žádná zvláštní opatření, takže je to především dodržování odstupu od ostatních návštěvníků při procházkách parkem a čekání na loď, pravidelná dezinfekce rukou a na lodi je nutné mít nasazenou roušku. Nic, co by se nemohlo dodržet, co říkáte?

Cena vstupného

Do 5. dubna je umožněn vstup návštěvníkům dokonce za symblickou cenu 50 kun za dospělého a 30 kun za děti a studenty. Kdo si navíc koupí vstupenku online, dostane na vstup ještě daší slevu 10 kun. Klasické ceny jsou 70 kun za dospělého a 50 kun za děti mimo sezónu a v hlavní sezóně je to 125 kun za dospělého a 70 kun za děti. Děti do 7 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba parku je od 8:00 do 15:00 a vstupenky se dají pořídit online na webu np-mljet.hr nebo samozřejmě na místě.

ČTĚTĚ:   Na Cres a Lošinj – Deník: den 10. až 13.

Co všechno vstupenka zahrnuje?

Vstupenka do parku zahrnuje jednorázovou návštěvu všech dostupných suchozemských míst v národním parku, procházku naučnými stezkami kolem Velkého a Malého jezera a možnost projít se po dalších zajímavých stezkách. V ceně je dále převoz na místo dodávkou ze vstupu u Polače a zpět, pojištění a parkování ve Vrbovici. Samozřejmostí je plavba lodí a návštěva ostrova Sveta Marija v srdci Velkých jezer.

Organizované výlety

Můžete se sem dostat v rámci organizovaných výletů, kterých je hned několik. Jedná se o standardní prohlídku v délce trvání cca 2 hodin, nebo si můžete zaplatit průvodce na půl den nebo celý den. Pro náročné se nabízí VIP zájezdy a pro aktivní návštěvníky prohlídky zaměřené na pěší a cyklistické výlety.

Zajímá vás více podrobností o národním parku?

Pokud nad návštěvou této jedinečné přírodní perly Chorvatska zatoužíte, přečtěte si pár informací, abyste o parku něco věděli. My jsme pro vás pár článků už dříve napsali, tak si je neváhejte přečíst. Doporučujeme článek Mljet – zelený ostrov, kde uvádíme základní informace o tom, co na ostrově najdete, jaké jsou tu unikáty a co praví legenda. Článek 5 nejkrásnějších jezer Chorvatska zase odkazuje na neuvěřitelnou krásu místních jezer a navíc se tu dozvíte i o dalších úžasných vodních plochách v této zemi.

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2021, Kategorie : Chorvatsko