Nejlepší destinace v Chorvatsku 2019


ubytování Chorvatsko

Máme tu konec turistické sezóny v Chorvatsku pro rok 2019 a vydané statistiky a čísla o tom jak to celé dopadlo, kolik přijelo lidí a kam. Podívejme se na to které destinace jsou nejnavštěvovanější a zda Chorvatsko opět navýšilo počty návštěvníků.

Údaje jsou od Chorvatského turistického sdružení a jelikož každý návštěvník (v legálním ubytování) je ihned zapsán do online databáze příjezdů a odjezdů máme tak přesné údaje ve které destinaci kolik lidí pobývalo, v jakém druhu ubytování a jak dlouho se zdrželi.

Lidé jezdí do Chorvatska nejvíce do soukromého ubytování a to dokonce každý druhý turista co přijede do Chorvatska. V kempech se ubytuje 22% lidí a do hotelu pak míří jen 19% turistů.
soukromé ubytování v Chorvatsku

V období od ledna do začátku září 2019 vzrostl počet zahraničních návštěvníků Chorvatska oproti předchozímu roku o 4,6%
Hlavním návštěvnící pocházejí z Německa, poté je následují Slovinci a Rakušáci. Z většiny zemí nastal růst ale zrovna z České republiky (a také Dánska, Maďarska, Nizozemí a Norska) se udává lehký propad návštěvnosti Chorvatska.

„Top 10“ destinací Chorvatska podle celkové turistické návštěvnosti měřené počty přenocování jsou
Rovinj
Rovinj
a Dubrovník
Dubrovník, kde bylo zaznamenáno přes 3 milióny přenocování. Na třetím místě je Poreč Poreča následují hned poté Medulin Medulin a Umag Umag jako TOP 5 destinací. Je zajímavé, že v TOP5 se nachází dokonce 4 města na Istrii tj. severní části Chorvatska.

V další části žebříčku jsou pak Split, ostrov Vir, Mali Lošinj, Crikvenica a na konci Novalja na ostrově Pag.

nejlepší destinace v Chorvatsku

Co se týká toho jak jezdí turisté do Chorvatska – zda s nějakou cestovkou nebo individuálně tak stále skoro ze tří čtvrtin (73%) převládá individuální turistika a pouze 27% lidí přijelo organizovaně. Lidé prostě vědí, že nepotřebují cestovku ale stačí jim sednout do auta či letadla a ubytování si sehnat přímo od majitelů apartmánů například na největším webu UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz kde ušetří přes třetinu nákladů bez cestovky nebo i pětinu nákladů když obejdou rezervační systémy jako jsou Booking.com či AirBnb, které si právě berou od majitelů objektů provizi 15-20%.

ČTĚTĚ:   Nejkrásnější pláže v Chorvatsku

Snad tedy některé z těchto destinací nadchnou i vás a navštívíte je příští rok při své dovolené v Chorvatsku 2020.

Nejlepší destinace v Chorvatsku 2019
5 (100%) 1 hlas[ů]

5 Responses to Nejlepší destinace v Chorvatsku 2019

 1. Stanislava Horváthová

  Bibinje u Zadaru letos 3x

 2. Ivan Mashi

  Rovinj je krásny.Doporučujem.

 3. Rut Piklová

  Proč se opakuje ta věčná chyba s názvem ostrov Mali Lošinj. Existuje pouze ostrov Lošinj a na něm město Mali Lošinj a také Veli Lošinj.

 4. Florian Roman

  Draho a služby tomu nedpvídaj(camp) ale to moře je super

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2019, Kategorie : Aktuality z Chorvatska