Nejoblíbenější místa ostrova Krk


ubytování Chorvatsko

Plánujete letos vyrazit na některý z chorvatských kvarnerských ostrovů? Určitě neprohloupíte! Je tu krásná příroda, čisté moře a spoustu možností, kam podniknout zajímavé výlety. Tentokrát vám nabídneme několik tipů na místa, která byste rozhodně neměli vynechat, povedou-li vaše kroky na nádherný chorvatský ostrov Krk.

Na ostrově Krk budete z ČR za cca 9 hodin

Ostrov Krk je vzdálený od České republiky přibližně 880 kilometrů a cesta vám sem zabere cca 9 hodin. Na ostrov Krk se dostanete velmi jednoduše, neboť na něj vede most. Odpadne vám tak cesta trajektem, která je mnohdy časově náročná. Jižně od Rijeky vás na ostrov navedou ukazatelé, takže se nemusíte bát komplikací. Až budete na ostrově, máte hned několik možností, kam se vydat.

Pravděpodobně nejoblíbenějším letoviskem ostrova je Baška

Nejvzdálenějším, zároveň však často nejoblíbenějším místem ostrova Krk bývá často označováno letovisko Baška, které leží na jihovýchodním pobřeží. Je radost procházet se po krásném historickém městečku, obdivovat zdejší architekturu, užívat si jedinečnou atmosféru v místních kostelech. Najdete zde i Muzeum kulturního děditství města Baška. Jsou to však také pěkné pláže a čistá voda, co vám v letovisku zaručí skvělou dovolenou. Vela Plaža je oceněna Modrou vlajkou a vy si tak můžete být jisti, že na této pláži vám ke spokojenosti nebude chybět vůbec nic!

V Bašce silnice končí. Pokud budete chtít podniknout výlet jinam, budete muset zpátky po silnici, kterou jste sem přijeli.

Punat je rájem pro jachtaře

Pouhých 18 kilometrů severně od Bašky leží moc pěkné místo, které se může stát cílem vašeho výletu. Jmenuje se Punat a je to malé městečko ležící v hluboké zátoce. Punat neztratil mnoho ze své původní atmosféry. Pěstují se tu olivovníky, najdete tady staré rybářské bašty. Punat se stává cílem především jachtařů, neboť právě zde najdou jeden z největších a také nejstarších jachetních přístavů Marina Punat. A mimochodem je velmi dobře vybavený!

ČTĚTĚ:   Na Cres a Lošinj – Deník: den 8. a 9.

V okolí Punatu si můžete své volné slunečné dny užívat na pěkných oblázkových plážích nebo betonových molech.

Krk je také název hlavního ostrovního města

Krk na Krku

Když z Punatu objedete zátoku a vydáte se směrem na jihozápad dojedete za necelých 8 kilometrů do hlavního města ostrova Krk, které se jmenuje také Krk. Je to největší město na ostrově, přesto je malebné a příjemné. Najdete tu spoustu historických památek, příjemné oblázkové pláže, mnoho restaurací a kaváren. Vede odtud také cyklostezka dlouhá 35 kilometrů, která zde i končí a díky své nenáročnosti je vhodná takřka pro každého cyklistu. Ve městě je spousta možností, jak se zabavit, proto je i toto letovisko turisty často vyhledávané. Jiní ale stále dávají přednost klidnější Bašce nebo Punatu a do Krku si zajedou jen na výlet.

Krásné pláže letoviska Malinska

Vydáte-li se z letoviska Krk směrem na sever, dojedete za chvíli do obce Malinska. I toto město bývá často cílovou destinací turistů mířících na ostrov Krk. Široký záliv, zdravé borové lesy a olivové háje dominují zdejšímu panorama. Malinska se může pochlubit pěknými oblázkovými plážemi, z nichž musíme zmínit pláž Draga nebo Rupa. Budete-li na ostrově, sem se určitě zajeďte alespoň vykoupat.

Dvě poslední místa na ostrově, kam stojí za to se podívat, je obec Njivice a Šilo.

Njivice leží kousek na sever od letoviska Malinska a vydáte-li se odtud na východní pobřeží, dojedete do letoviska Šilo. Obě městečka nabízí nádherné pláže a pohodovou atmosféru. Njivice je romantické místo díky mnohým zálivům a lagunám. V Šilu budete ohromeni průzračným mořem a nedotčenou přírodou, kterou nabízí okolí zátoky.

Ostrov Krk je co do velikosti řazen se svou rozlohou 406 km² na druhé místo (větší je už jen vedlejší ostrov Cres). Přesto není tak rozlehlý, že byste si ho nemohli během své dovolené celý projet a poznat všechny jeho krásy.

ČTĚTĚ:   Do Chorvatska bez cestovky

 

levné apartmány Krk
Ubytování na Krku

Ohodnoťte

One Response to Nejoblíbenější místa ostrova Krk

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2018, Kategorie : Chorvatsko, Kvarner