Nezapomenutelné koupání a jachty miliardářů, to je Skradin


ubytování Chorvatsko

Tohle úžasné místo sice neleží u moře, ale má tolik krás, že se vám odsud nebude chtít odjet. Vítejte ve Skradinu – vstupní bráně do jednoho z nejkrásnějších národních parků Chorvatska a elitní jachtařské destinaci.

Přestože valná většina z nás jezdí do Chorvatska právě za mořem, toto město stojí za to navštívit a nudit se nebudete, ani když tu strávíte pár nezapomenutelných nocí. Skradin není jen místo, ze kterého vyráží lodě do národního parku Krka. Skradin je skrytý klenot chorvatského turismu a své o tom ví i takové celebrity, jako je třeba Bill Gates. I on se svou luxusní lodí kotvil v místním přístavu.

Skradin

Romantické centrum vás okouzlí

Skradin, který leží přibližně 17 kilometrů severně od známého letoviska Šibenik, je typické romantické středomořské město plné historického a kulturního dědictví. Centrum města je chráněnou památkou a je bohaté na úzké uličky, průchody i podloubí tolik typické pro jižní země. Skradin se řadí mezi jedno z nejstarších chorvatských měst, které nese prvky středověké architektury. Můžete tu obdivovat domy s barevnými pastelovými fasádami.

V centru města i na promenádě u přístavu se nachází spousta vynikajících restaurací, kavárniček, vinoték i butiků.

Přístav plný luxusu stojí za vidění

Nádherné město je velmi oblíbené mezi jachtaři a námořníky z celého světa. Je tu jeden z nejznámějších přístavů na světě a považuje se za jeden z nejkouzelnějších. Sjíždí se sem milovníci jachtaření, jachet, luxusních lodí, a to také z řad celebrit. Přístav, který leží v chráněné zátoce na řece Krka, je mnohými přezdíván jako Malý letní svět a je oblíbeným kotvištěm světové elity. Není proto divu, že do těch nejlepších (a také samozřejmě nejdražších) restaurací se dostanete jen lodí.

Skradin je mimochodem vyhlášený pro svou výtečnou gastronomii, která nabízí především lahodně připravené mořské plody, jako jsou sardinky, tygří krevety a škeble.

ČTĚTĚ:   10 nejkrásnějších chorvatských ostrovů
NP Krka

A ty vodopády!

Hlavním důvodem, proč lidé navštěvují Skradin, však nejsou jachty miliardářů, ale unikátní poloha města. Skradin je totiž vstupní branou do národního parku Krka, jednoho z nejpůsobivějších míst v celém Chorvatsku. Jakmile tam dorazíte, čeká vás úchvatná scenérie s krásnými vodopády.

Ve městě najdete centrum národního parku, kde můžete koupit mapy a vstupenky do parku. A přímo v přístavu potom každých 15 minut vyráží lodě ke slavným vodopádům.

Osvěžují koupačka, na kterou nezapomenete

Pokud se ve Skradinu zastavíte na pár dní, budete na ně dlouho vzpomínat. Mořské pláže jsou odsud vzdálené přibližně 12 kilometrů, ale koupání ve smaragdově zelených vodách řeky Krka a lenošení na malých plážích, bude možná větším zážitkem než celé moře.

Můžete se dokonce vykoupat v samotném národním parku. Avšak pláže u města Skradin, jsou také senzační. Městská pláž je betonová, dobře udržovaná a vzrostlé stromy poskytují dostatečný stín. Najdete ji v blízkosti trajektu. Skvěle se tu osvěžíte skokem do studené vody. Pláž Skradin je naopak oblázková a je usazena v překrásném přírodním prostředí. Můžete si tu dát zmrzlinu, je tu bar a pro děti malé hřiště.

Kolem města ale najdete spoustu dalších krásných plážích, na kterých můžete v klidu relaxovat celý den a osvěžit se ve studené vodě čisté jako křišťál.

Řeka Krka

Výhledy, které stojí za to

Udělejte si procházku do kopce nad město, kde stojí středověká tvrz Turina ze 14. století. Je odtud úžasný panoramatický výhled. Tento kopec je také jeden z hlavních symbolů města.

Kromě výhledu ze zříceniny vám doporučujeme ještě jeden. Je to vyhlídka Krka Belvedere, kterou najdete na dálnici E65, když přijíždíte do Skardinu z jihu. Přímo na odpočívadle Krka najdete pravděpodobně nejhezčí vyhlídku na Skradin a fjord Krka. Uvidíte odtud i úžasné plachetnice a velké jachty.

ČTĚTĚ:   Teplota moře v Chorvatsku: jaká je a jaká bude

Co ve Skradinu ještě najdete?

Milujete auta? Tak to budete přímo nadšeni z Muzea starých časů, které tu bylo otevřeno v roce 2018. Skrývá unikátní sbírku historických automobilů, motocyklů i jízdních kol. Je tu vystavena 120letá historie automobilismu v Chorvatsku a najdete tam i údajně nejstarší chorvatský kamion.

Co tu však najdete především, je klid, ticho a soukromí. Hostů si tu váží a každý si tu během své dovolené může opravdu odpočinout. Užijte si čistotu místní přírody, dopřejte si výborné a zdravé jídlo, relaxujte a nechte na sebe působit idylickou atmosféru starodávného městečka.

Nezapomenutelné koupání a jachty miliardářů, to je Skradin
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2023, Kategorie : Chorvatsko