Nuda v Drveniku? Vyvedeme vás z omylu!


ubytování Chorvatsko

Jedno z krásných poklidných městeček na Makarské riviéře je Drvenik. Mnoho lidí sem každoročně míří a není se čemu divit. Vládne tu pohodová atmosféra a pro turisty je to místo mnoha možností! Nevěříte? Tak si sem někdy naplánujte cestu a uvěříte!

Drvenik je možná malé městečko a leckomu by se mohlo zdát, že není ničím extra zajímavé. My ale víme, že je! Vládne tady neuvěřitelná pohoda a i v sezóně se tu dá volně dýchat. Nic vám tu nebude chybět k dokonalé dovolené. Jsou tu krásné oblázkové pláže, které nabízí stín v podobě vzrostlých borovic. Jsou vhodné i pro děti a tśtarší lidi díky pozvolnému vstupu do moře. Najdete tady spousta restaurací, barů, kaváren a samozřejmě cukráren s výbornou zmrzlinou!

Tím ale výčet plusů této turisticky oblíbené destinace nekončí!

Drvenik je rozdělen na dvě zátoky, které nesou názvy Donja a Gornja Vala – Horní a Dolní zátoka. V té dolní (Donja) se nachází přístaviště, odkud plují trajekty na ostrov Hvar. A to je také jeden z důvodů, proč sem lidé míří. Ostrov Hvar, jak už jistě všichni víte, je považován za jeden z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Často sbírá ceny na základě hodnocení profesionálních i amatérských cestovatelů z celého světa. Takže navštívit ho alespoň v rámci jednodenního výletu je skoro povinnost pro každého, kdo dovolenkuje na Makarské riviéře. Tím spíš, máte-li trajekt, který vás na ostrov zaveze, hned u nosu!

Ubytujte se na klidném místě. Řádit můžete jinde!

Drvenik leží na pobřeží asi 30 km jižně od Makarske a přibližně 12 km od většího letoviska Gradac. Není problém si jet vyhodit z kopýtka právě tam. V Drveniku to v noci životem moc netepe, zato v Gradacu si můžete užít zábavy podle libosti! Pak je ale zase fajn probudit se pěkně hezky v oáze pohody a klidu, nemyslíte?

ČTĚTĚ:   Zaton u Ninu

Pokud více toužíte po večerní plavbě než pařbě, taky se tu pro vás něco najde. Z přístavu Donja Vala vyplouvá v sezóně loď v 19:30 podél pobřeží směr Gradac. Tento výlet má název Noční panoráma a je vážně působivý. Na lodi můžete povečeřet, napít se i si zatančit. V Gradacu si pak můžete dělat co chcete a ve 23:00 se zase pluje zpět.

A budete-li se chtít projet na raftu po řece Cetině, jste tu taky správně. Drvenik je místo, kde se organizuje právě takový výlet!

Pokud jste si tedy mysleli, že Drvenik může být fajn, ale možná celkem nuda, je to velký omyl. Drvenik je skvělé místo a ti, co tu na dovolené už byli, nám to jistě rádi dosvědčí.

levné apartmány Drvenik
Ubytování v Drveniku

Ohodnoťte

7 Responses to Nuda v Drveniku? Vyvedeme vás z omylu!

 1. Jana Dřímalová

  Drvenik je krásně městečko, odtud odplouvame trajektem na Hvar(SUĆURAJ)

 2. Honza Ďuriš

  4x a pokaždé super ❤️

 3. Jitka Novotná Hamplová

  Drvenik super 🙂 Byli jsme tam už několikrát za sebou 🙂 Krásné místo a skvělý lidé 🙂

 4. Karel Štěpán

  Jé tady jsem se válel v 75tém 🙂

 5. Miš Él

  Jezdime kazdy rok a je to nejlepsi ❤️❤️

 6. Věra Mahelyová
 7. Danuše Zavadilová

  Hlavně Stari Drvenik….pohoda….

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2020, Kategorie : Chorvatsko