Šibenik: ohromující památky, národní parky a luxusní koupání


ubytování Chorvatsko

Šibenik je často popisován jako mini Dubrovník. I tady jsou stejně působivé budovy v benátském stylu a domy s červenými střechami. Pokud chcete zažít ohromující historii, krásné prostředí a možnosti výletů za nádhernou přírodou, je Šibeník to pravé místo pro vás.

Šibeník rozhodně stojí za návštěvu a nabízí skvělou dovolenou plnou dobrodružství a pohody pro sólo cestovatele, páry i rodiny s dětmi.

Co zajímavého navštívit ve městě

Toto přímořské letovisko má nádhernou promenádu a jeho pýchou je ohromující katedrála sv. Jakuba z 15. století, kterou zdobí 71 vytesaných tváří. V roce 2000 se právem dostala na seznam UNESCO. V Knížecím paláci ze 14. století se nachází zajímavé Městské muzeum s exponáty od pravěku až po současnost. Centrum města tvoří labyrint spletitých uliček, které vás zavedou k místní chloubě – pevnosti svatého Michala. Jedná se o nádhernou stavbu z bílého kamene, kde se nachází divadlo pod širým nebem a je odtud úžasný výhled na záliv Šibenik a sousední ostrovy.

Šibenik-katedrála sv. Jakuba

Kam za koupáním a plážemi

Samozřejmě Šibenik není jen o historických památkách. Najdete tu úžasná místa ke koupání. Nedaleko leží oblíbená pláž Banj s křišťálově čistým mořem a spoustou restaurací a míst, kde se můžete osvěžit vychlazeným pivem nebo limonádou. Nachází se tu i dětské hřiště, takže je to skvělé místo pro rodiny s dětmi. 5 km odtud je Solaris, hotelový komplex, který láká návštěvníky především na svou krásnou dlouhou pláž plnou oblázků. Nese název Bílá pláž a je oceněna Modrou vlajkou. I tato pláž je vhodná pro starší osoby nebo malé děti, protože má pozvolný vstup do moře. Můžete si tu půjčit vodní skútr nebo šlapadlo a zažít parádní den na moři.

Dovolená

Brána do dechberoucích národních parků

Starobylé dalmatské město nabízí i řadu výletů. Dostanete se odtud snadno lodí do překrásného národního parku Kornati, který se nachází na stejnojmenném souostroví. Tento výlet vřele doporučujeme. Přenese vás do úplně jiného světa plné nedotčené přírody, krásných zátok a malebných divokých pláží. Stejně tak snadno se můžete vypravit za dobrodružstvím k řece Krka, protože Šibenik se nachází nedaleko od místa, kde se řeka Krka vlévá do moře. Nachází se tu překrásný národní park se známým Skradinským vodopádem. Pokud jste odvážní a milujete vodní dobrodružství, můžete si tu zkusit i jízdu na raftu.

ČTĚTĚ:   5 nejkrásnějších míst Šibeniku

Z Šibeniku vás trajekt odveze také na 8 km vzdálený maličký ostrov Zlarin nebo 9 km vzdálený Krapanj. Výlet na tyto ostrovy jsou příjemným zpestřením, které využívají rodiny s dětmi, protože hlavně pro ně to je velká výprava za dobrodružstvím, která je však dosažitelná během několika málo minut.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2024, Kategorie : Chorvatsko