Svatba nebo líbánky v Chorvatsku? Představujeme dokonalá místa na Hvaru!


ubytování Chorvatsko

Ostrov Hvar patří mezi nejoblíbenější ostrovy v Chorvatsku. Kromě jiného platí za místo, kam dopadá nejvíce slunečních paprsků v celé zemi. A to je společně s krásnou přírodou jeden z hlavních důvodů, proč právě sem často míří zamilované páry. Buď si tu rovnou řeknou své ANO, nebo si sem alespoň zajedou na líbánky. Souhlasíte s námi (vy, co jste Hvar navštívili), že je to ideální místo pro zamilované? Pokud o svatbě na Jadranu přemýšlíte, my vám rozhodně doporučujeme Hvar. A přinášíme pro vás pár tipů na skvělá místa, která se samozřejmě dají využít i na líbánky!

Hvar

Ostrov Hvar si pro svůj svatební den vybírají často sami Chorvaté, protože oni zkrátka vědí.. Jenomže díky cestovnímu boomu, který nastal v posledním desetiletí vědí i zahraniční turisté. A tak se Hvar stává oblíbenou svatební destinací, místem pověstným na nezapomenutelné svatební zážitky. Není se čemu divit, že si sem lidé jezdí říci své ANO, nebo že tu tráví líbánky. Hvar má několik úžasných míst, které jsou pro tyto chvíle zkrátka jako stvořené.

Město Hvar a Paklené ostrovy – dokonalá svatební kombinace

Velmi oblíbenou kombinací je mix historického města a přírody. Lidé si často zvolí město Hvar na obřad a pořízení luxusních fotografií v ulicích starého města. Město Hvar je kouzelné a  nabízí ohromné množství romantických míst, zákoutí a uliček. Je tu spousta možností, kde se dají najít a využít dokonalá místa pro svatební obřady.  Nejoblíbenějším místem na svatební obřad je tradičně pevnost Spanjola, kostel sv. Marka a zahrady před ním, pláž Banje a nebo kostel Sv. Štěpána

Paklené ostrovy
Paklené ostrovy

Po obřadu je tu skvělá možnost sobě i svým vzácným hostům připravit dokonalé překvapení v podobě výletu rychlým člunem na nedaleké Paklené ostrovy. Tam potom probíhá občerstvení a následná svatební party. Zní to senzačně, co říkáte?

ČTĚTĚ:   Dog friendly: Crikvenica vítá psy i jejich páníčky!

Paklené ostrovy je souostroví tvořeno z 11 malých ostrůvků ležících nedaleko jihozápadního pobřeží ostrova Hvar. Největším ostrovem je Svatý Klement. V jedné ze zátok tady najdete krásný přístav a turistické letovisko Palmižana, které je pro tyto příležitosti ideální. Dalším oblíbeným místem na ostrově je pláž Stipanska

Jelsa

Olivový háj nebo vinice u Jelsy

Milovníci přírody a typických chorvatských pochoutek – oliv a vína – často volí svatbu v olivovém háji nebo na vinicích. Není to vskutku v Chorvatsku nic neobvyklého a toto netradiční prostředí se postará o úžasné vzpomínky, které zdaleka nezůstanou jen na fotkách. Překrásné vinice a vinohrady najdete na Hvaru v okolí městečka Jelsa, která leží na severu ostrova na břehu Hvarského průlivu. Jsou tu blázkové i písečné pláže a pro svatební hosty se tak dá připravit spousta zábavy spojených s koupáním a večerní ochutnávkou vín. 

Okouzlující městečko Vrboska alias Malé Benátky a historický Starigrad

Pokud si z nějakého důvodu nebudete přát svatbu ve městě Hvar, můžete si vybrat z dalších menších a neméně malebných letovisek na ostrově. Je to například Vrboska, kouzelné městečko, které leží necelých 30 km východně od města Hvar. Uprostřed zátoky má malý ostrůvek spojený můstky, což mu přineslo přezdívku Malé Benátky. Je to tu romantické a na líbánky či svatby dokonalé.

Vrboska

Město Starigrad je nejstarším městem nejen na ostrově, ale v celém Chorvatsku a o tom, že stále dýchá atmosférou starých časů, není pochyb. I tady najdete působivá místa dokonalá ke svatebnímu obřadu. Je tu spousta restaurací a zábavu najdete na nedalekých plážích. Jedná se o jedno z TOP svatebních destinací v Chorvatsku!

levné apartmány Hvar
Ubytování na Hvaru

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2021, Kategorie : Chorvatsko