Z pulzujícího Dubrovníku do dechberoucí přírody ostrova Koločep


ubytování Chorvatsko

Na jedné straně turisty a historickými památkami nadupaný Dubrovník a na straně druhé maličký ostrůvek Koločep, který láká na klid, nádhernou přírodu a neskutečnou pohodu. Jak se vám líbí takový kontrast? Zažijte ho toto léto a vydejte se na jih do kouzelného Chorvatska.

Dubrovník je krásný, ale možná až moc

Dubrovník, to je opravdová perla Jadranu. Neuvěřitelně ohromující atmosféra tohoto města z něj udělala magnet na turisty a není se čemu divit. Historické jádro města obehnané kamennými zdi je právem zapsané na seznamu UNESCO a každý, kdo míří na jih Chorvatska, chce tento klenot chorvatské historie vidět. Jenomže po pár dnech to i pro na nadšené obdivovatele historických památek, může být až moc. Není proto lepší věc než po pár dnech uniknout mnohdy vyčerpávajícímu shonu do klidné přírody. Udělejte to tak, jak to dělají místní a vydejte se na jeden z nejbližších Elafitských ostrovů, Koločep.

Dubrovník

Půl hodiny od Dubrovníku vás čeká dokonalý klid

Nádherný malý ostrov Koločep je tak blízko Dubrovníku a přitom svou atmosférou mu nemůže být vzdálenější. Koločep, který místní znají pod názvem Kalamota, leží severozápadně od masově navštěvovaného Dubrovníku, odkud na něj plují pravidelně trajekty v sezóně čtyřikrát denně. Během půl hodiny se tak můžete rázem ocitnout ve zcela jiném světě. Zatímco o Dubrovníku se toho ve všech turistických průvodcích dočtete mraky, o Koločepu možná bude jenom zmínka. A to je právě to, co dělá tento ostrov jedinečný. Je téměř nedotčený turismem, a právě proto patří mezi jeden z nejautentičtějších chorvatských ostrovů.

Koločep

Objevte kouzlo pravého chorvatského ostrova

Na tomto téměř zapomenutém ostrově nejezdí žádná auta a jedná se o nejjižněji umístěný obydlený ostrov země. Auta tam sice nejezdí, ale silnice tam jsou. Jsou úzké ale dostačující. Jediné co tu na silnici můžete potkat, je kolo nebo maximálně golfový vozík, kterým se tu turisté projíždí, aby si prohlédly krásy ostrova. Na Koločepu najdete několik nádherných pláží a dokonce i písečnou pláž, kterých v Chorvatsku moc není. Zajímavý je fakt, že tu napočítáte celkem 15 kostelů, což je na rozlohu 244 ha celkem slušný výkon. Dokonce tu je i farní muzeum.

ČTĚTĚ:   Za vodní zábavou do chorvatských aquaparků

Ostrov pro nenáročné

Turistika na tomto ostrově je hlavně o poznání lokálních produktů, seznámení se s místními lidmi a ochutnávání místních jídel. Čeká vás tu skvělý relax a věřte, že se vám zpět do civilizace moc chtít nebude. Koločep je skvělým ostrovem pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku. Tito lidé tu budou naprosto nadšení. Stezek je tu dost a jsou velmi dobře značené. Ostrov Koločep vás také překvapí v tom, jak je uklizený a čistý a jak nádherné výhledy nabízí. A moře? To je tady úžasné stejně jako v jiných částech Chorvatska. Můžete šnorchlovat ve známé Modré jeskyni a užívat si křišťálově čistou vodu kdekoliv, kde se ze břehu dostanete k chladivým mořských vlnám.

Z pulzujícího Dubrovníku do dechberoucí přírody ostrova Koločep
5 (100%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2024, Kategorie : Chorvatsko