Za vodní zábavou do chorvatských aquaparků


ubytování Chorvatsko

Dovolená u moře bývá spojená se zábavou. Pokud byste si ji chtěli užít ještě více, můžete zamířit do aquaparků! Tam se totiž vyřádí nejen děti, ale také dospělí. Proč si nezpestřit pobyt u moře pro změnu v bazénech plných atrakcí? Přinášíme tipy na ty nejzajímavější z nich!

Aquaparky v Chorvatsku rostou jako houby po dešti a ze strany turistů, ale i místních, je o ně velký zájem. Trochu si zařádit ve vodě která není slaná, sjíždět tobogány, nechat se unášet silným proudem řeky, relaxovat ve vířivkách a mít na dosah ruky občerstvení, to zní jako hodně pohodový den. Představujeme aquaparky v oblíbených turistických destinacích.

solaris aquapark

 

Solaris u Šibeniku v pirátském stylu

Pokud svou dovolenou budete trávit u historického města Šibenik, zajeďte do aquaparku Solaris, který je prvním tématickým aquaparkem v celém Chorvatsku. Je postaven v pirátském stylu a má rozlohu 7 800 m². Výzvou se tu pro vás stane 6 vodních skluzavek a tobogánů. Ten nejvyšší začíná v 13,5 metrech. Půjdete do toho? Mezi další zábavné atrakce patří vodní jeskyně, projížďka na líné řece i bezpečné skluzavky pro ty nejmenší. V parném dni je to to nejlepší místo, kam poblíž Šibeniku zamířit.

Aquapark najdete v hotelovém komplexu Solaris – vedle hotelu Andrija a Jakov.

Istralandia

Istralandia u letoviska Novigrad

Budete-li trávit dovolenou na Istrii, můžete si udělat výlet k letovisku Novigrad. Necelých 10 km odtud se nachází skvělý aquapark s názvem Istralandia, který tu byl otevřen v roce 2014. Jeho rozloha je 80 000 m² a z toho 4 500 m² zabírá vodní plocha. Zábavy tu na vás čeká více než dost!

V aquaparku se nachází největší bazén s vlnobitím v Evropě, který má rozlohu 2 500 m². Kromě plavání se v něm můžete věnovat surfingu, cvičení nebo plavbě na gumových člunech. Je tu celkem 20 tobogánů a skluzavek různých výšek a délek, sjíždět je můžete jen tak nebo také ve speciálních člunech. Kromě toho vás osvěží gejzíry, mlhy, vodopády i fontány. Samozřejmě zelenou mají hlavně děti, a to i ty nejmenší, pro které tu je brouzdaliště a spousta dětských atrakcí.

ČTĚTĚ:   Cavtat na rivéře Dubrovník

Pro sportovce má toto středisko zajímavý program. Kromě kurzů plavání, jsou v nabídce kurzy tance, fitness cvičení i výuka potápění. Můžete se přídat i do turnaje například v plážovém volejbalu. Bary a restaurace zajistí občerstvení a vy se ani nenadějete a už bude konce dne!

Velkou výhodou tohoto aquaparku je také autobus, který vyjíždí z oblíbených turistických letovisek a turisty přiveze až přímo ke vchodu. Vy tak nemusíte vyrážet vlastním autem a máte skvělou možnost užít si den bez zbytečných starostí.

aquacolors poreč

Aquacolors v Poreči plný barev

S naším posledním tipem zamíříme opět na Istrii. Jedná se o moderní a poměrně nedávno otevřený aquapark v letovisku s názvem Poreč. Jmenuje se Aquacolors a už podle názvu tady nečekejte žádnou nudnou šeď. Právě barvy a barevné efekty ho dělají zajímavým a vyhledávaným. Děti to tu naprosto zbožňují a co je důležitější než spokojený potomek na dovolené? Možná dobře vychlazený drink? Ten tu na vás čeká taky!

Aquacolors má rozlohu 7,5 hektarů a kapacitu 5000 návštěvníků. Najdete tu 12 skluzavek a tobogánů a spoustu atrakcí včetně líné řeky či bazénu s umělými vlnami. Nechybí část zaměřená pro sportovce, kde je možné zahrát si plážový volejbal, vodní fotbal, boxovat nebo skákat na trampolíně.

Aquaparků v Chorvatsku stále přibývá a pokud zrovna ve vašem oblíbeném letovisku žádný není, je dost možné, že tam v okolí nějaký brzy vyroste.

levné apartmány Poreč
Ubytování v Poreči

4 Responses to Za vodní zábavou do chorvatských aquaparků

 1. Patrik Baník

  Chorvatsko som si veľmi obľubil dufam že sa tam ešte vratim

 2. Jirka Kočí

  Jedině k moři k JADRÁNKU!!

 3. Luba Wagesreither

  Jirka Kočí Dekuji my to mame 600km

 4. Jirka Kočí

  600km to jsme někde v Alpách.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2019, Kategorie : Chorvatsko