Ze Splitu na Hvar a Brač novou linkou!


ubytování Chorvatsko

Split je nádherné město ve střední Dalmácii, které každoročně navštěvuje velký počet turistů. Jedná se o druhé největší město v Chorvatsku, které má nádherné historické centrum a pěkné pláže v okolí. Hlavním magnetem starobylého města je Diokleciánův palác ze sklonku 3. století. Split je také místo, ze kterého můžete podniknut zajímavé výlety na nedaleké ostrovy, a to je jeden z důvodů, proč je tak hojně navštěvovaný.

Split

Pokud plánujete svou dovolenou ve Splitu či v jeho okolí, máme pro vás jednu dobrou zprávu. Před pár dny, konkrétně 4. července, byla spuštěna nová trajektová linka z města na ostrov Brač a Hvar. Turistům se tak usnadní cestování a přibude další možnost, jak si udělat výlet z města.

Plavební řád nové linky

Novou linku rychlostního trajektu Naranča zavedla společnost Krilo a plavební řád je více než příznivý. Linka bude ze Splitu vyplouvat každý den v 9:00 ráno a 16:30 odpoledne. Z Hvaru v 10:40 a 18:50 v podvečer. Trajekt má kapacitu 250 osob.

Na ostrově Brač bude zastavovat v přístavu Milna. Ze Splitu v Milně je trajekt za 30 minut, na Hvaru za 1 hodinu. Lístek bude možné již brzy koupit na stránce přepravní společnosti www.ksc-naranca.hr a samozřejmě ve Splitu na místě v turistické kanceláři poblíž terminálu F na začátku Rivy a také na přepážkách trajektů Jadrolinja.

Za sluncem do Hvaru

Ostrov Hvar stojí rozhodně za návštěvu. Trajektem se dostanete do jeho hlavního města, které má stejný název jako ostrov sám – Hvar. Má celkem necelé 4000 obyvatel a najdete ho na jihozápadním pobřeží ostrova. Zajímavostí je, že právě tady bylo vybudováno první veřejné divadlo v celé Evropě! Obecně je město Hvar považované za jedno z nejmalebnějších v Dalmácii a je mezi turisty velmi oblíbené.

Hvar

Hvar má pověst nejslunnějšího místa celého Chorvatska. Může se tak klidně stát, že když se ve Splitu zatáhne, připlujete na Hvar a můžete pokračovat v opalování.

Za zábavou do Milny

Pokud se rozhodnete ze Splitu podniknout výlet kratší, na ostrov Brač, trajekt vám zastaví ve známém letovisku Milna na západním pobřeží. Jedná se o významný historický přístav, který má svou osobitou kouzelnou atmosféru. Městečko může působit honosně, a to díky reprezentativním domům, které zde byly postaveny pro námořníky a loďaře v 18. a 19. století. Najdete zde menší oblázkové pláže a příjemnou promenádu, kterou lemují palmy, kavárničky a restaurace.

Milna_Brač

Během sezóny se tu koná spoustu kulturních akcí a festivalů. Výlet do Milny proto můžete pojmout jako výpravu za nevšedními zážitky. Ve Splitu v turistické kanceláři vám jistě řeknou, kdy se jaký festival v příjemném letovisku Milna koná.

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Ohodnoťte

4 Responses to Ze Splitu na Hvar a Brač novou linkou!

  1. Lila Matejas

    WOW wunderschön

  2. Veronika Buzková
  3. Veronika Buzková

    To uz jde..a do splitu let

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2018, Kategorie : Chorvatsko