Ze Splitu na Hvar a Brač novou linkou!


ubytování Chorvatsko

Split je nádherné město ve střední Dalmácii, které každoročně navštěvuje velký počet turistů. Jedná se o druhé největší město v Chorvatsku, které má nádherné historické centrum a pěkné pláže v okolí. Hlavním magnetem starobylého města je Diokleciánův palác ze sklonku 3. století. Split je také místo, ze kterého můžete podniknut zajímavé výlety na nedaleké ostrovy, a to je jeden z důvodů, proč je tak hojně navštěvovaný.

Split

Pokud plánujete svou dovolenou ve Splitu či v jeho okolí, máme pro vás jednu dobrou zprávu. Před pár dny, konkrétně 4. července, byla spuštěna nová trajektová linka z města na ostrov Brač a Hvar. Turistům se tak usnadní cestování a přibude další možnost, jak si udělat výlet z města.

Plavební řád nové linky

Novou linku rychlostního trajektu Naranča zavedla společnost Krilo a plavební řád je více než příznivý. Linka bude ze Splitu vyplouvat každý den v 9:00 ráno a 16:30 odpoledne. Z Hvaru v 10:40 a 18:50 v podvečer. Trajekt má kapacitu 250 osob.

Na ostrově Brač bude zastavovat v přístavu Milna. Ze Splitu v Milně je trajekt za 30 minut, na Hvaru za 1 hodinu. Lístek bude možné již brzy koupit na stránce přepravní společnosti www.ksc-naranca.hr a samozřejmě ve Splitu na místě v turistické kanceláři poblíž terminálu F na začátku Rivy a také na přepážkách trajektů Jadrolinja.

Za sluncem do Hvaru

Ostrov Hvar stojí rozhodně za návštěvu. Trajektem se dostanete do jeho hlavního města, které má stejný název jako ostrov sám – Hvar. Má celkem necelé 4000 obyvatel a najdete ho na jihozápadním pobřeží ostrova. Zajímavostí je, že právě tady bylo vybudováno první veřejné divadlo v celé Evropě! Obecně je město Hvar považované za jedno z nejmalebnějších v Dalmácii a je mezi turisty velmi oblíbené.

ČTĚTĚ:   Banjol na ostrově Rab

Hvar

Hvar má pověst nejslunnějšího místa celého Chorvatska. Může se tak klidně stát, že když se ve Splitu zatáhne, připlujete na Hvar a můžete pokračovat v opalování.

Za zábavou do Milny

Pokud se rozhodnete ze Splitu podniknout výlet kratší, na ostrov Brač, trajekt vám zastaví ve známém letovisku Milna na západním pobřeží. Jedná se o významný historický přístav, který má svou osobitou kouzelnou atmosféru. Městečko může působit honosně, a to díky reprezentativním domům, které zde byly postaveny pro námořníky a loďaře v 18. a 19. století. Najdete zde menší oblázkové pláže a příjemnou promenádu, kterou lemují palmy, kavárničky a restaurace.

Milna_Brač

Během sezóny se tu koná spoustu kulturních akcí a festivalů. Výlet do Milny proto můžete pojmout jako výpravu za nevšedními zážitky. Ve Splitu v turistické kanceláři vám jistě řeknou, kdy se jaký festival v příjemném letovisku Milna koná.

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

4 Responses to Ze Splitu na Hvar a Brač novou linkou!

  1. Lila Matejas

    WOW wunderschön

  2. Veronika Buzková
  3. Veronika Buzková

    To uz jde..a do splitu let

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2018, Kategorie : Chorvatsko