Ceny vstupů do národních parků Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Čeká vás dovolená u Jadranu a přemýšlíte nad návštěvou některého z mnoha úžasných národních parků? Přinášíme vám seznam těch nejnavštěvovanějších a informace ohledně aktuálních cen, abyste věděli, na co se připravit.

Krka

Krka

Do národního parku Krka mají dospělí možnost vstoupit za 200 kun v období od června do září. Děti za 120 kun. V dubnu, květnu a říjnu zaplatí už jen 100 kun a děti 80 kun. Za tuto cenu se můžete podívat také do archeologické lokality Burnum a nechat se převézt lodí ze Skradinu ke Skradinskému vodopádu a zpět.

Plitvická jezera

Pokud jste si loňský rok všimli výrazného zdražení vstupu do Plitvických jezer, nemusíte se bát, pro letošní rok se ceny ani nehnou. V hlavní sezóně (1. června – 25. srpna) je cena za dospělého 250 kun a pro děti od 7 do 18 let 120 kun. Ve vedlejší (26. srpna. – 30. září) je to za dospělého 15 kun, pro děti od 7 do 18 let 70 kun. Do 7 let mají děti vstup zdarma. Parkování vás bude stát 10 nebo 8 kun v závislosti na sezóně.

Paklenica

Jednodenní vstupné do národního parku Paklenica stojí 60 kun pro dospělého a 30 kun pro děti od 5 do 14 let v měsících červen až září. V ostatních měsících zaplatíte za dospělého 40 nebo 20 kun a za děti 20 nebo 10 kun. Dá se pořídit také třídenní vstupné, které je zvýhodněné. Pro dospělé je to v sezóně 120 kun, pro děti 60 kun. V ceně je možnost skalního lezení a využití lezeckých cest a také návštěva Prezentačního centra s umělou lezeckou stěnou.

 

 

Brijuny

Do národního parku Brijuni, který je tvořen ostrovy, se jinak než lodí nedostanete. Za výletní okruh Veliki Brijun zaplatíte v hlavní sezóně (červen, červenec, srpen, září) 220 kun za dospělého a za dítě od 4 do 14 let 180 kun. V ostatní měsíce je to 180 nebo 150 kun za dospělého a 90 nebo 75 kun za děti.

ČTĚTĚ:   Plitvická jezera

Velký okruh trvá 4 hodiny a zahrnuje plavbu lodí z Fažany na ostrov Veliki Brijuni a také prohlídku ostrova v elektrickém vláčku.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2019, Kategorie : Chorvatsko