Cesta do Chorvatska bez cestovky


ubytování Chorvatsko

V tomto článku se budu věnovat své cestě do Chorvatska, kterou jsem podnikl bez cestovní kanceláře a ubytoval se v soukromí na pláži. Popíšu, proč jsem se rozhodl pro tento způsob cestování, jaké jsem měl zážitky a co jsem se naučil.

Důvody pro cestování bez cestovky a ubytování v soukromí

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem chtěl cestovat bez cestovky, byla touha po větší svobodě a flexibilitě. Nechtěl jsem být omezen pevným programem, termíny a skupinou lidí, se kterými bych musel trávit celou dobu. Chtěl jsem si sám vybrat, kam a kdy pojedu, co budu dělat a s kým se setkám.

Dalším důvodem byla finanční úspora. Cestování bez cestovky je levnější, než platit za balíček služeb, které ani nevyužijete a provize zprostředkovatelům. Navíc jsem si mohl najít ubytování v soukromí na pláži, což bylo mnohem příjemnější a pohodlnější, než být v přeplněném hotelu nebo kempu. Ubytování v soukromí mi také umožnilo poznat místní kulturu a lidi zblízka. Kontakt přímo s majiteli ubytování v Chorvatsku není nijak složitý a jazyková bariéra je lehce překonatelná jelikož jsou naše jazyky podobné.

Ubytování jsem si vyhledal předem na UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz kde jsou tisíce apartmánů a přes email se domluvil na rezervaci přímo s majiteli a bez provize cestovkám. Web je velice jednoduchý a nabídka široká pro všechny. Vybral jsem si asi deset ubytování, poslal poptávku přes kontaktní formulář a následně čekal na emaily s odpovědí od majitelů ubytování. Dočkal jsem se osmi odpovědí a následně zjistil, že ty dvě zbývající mi spadli do spamu, takže na to je třeba si dát pozor. V krátké emailové komunikaci jsem potvrdil zájem a zaplatil zálohu, která je nutná pro rezervaci ubytování a aby byla jistota pro obě strany.

Zážitky z cesty

Moje cesta do Chorvatska byla plná nezapomenutelných zážitků. Užíval jsem si krásné přírody, historických památek, bohaté gastronomie a přátelské atmosféry. Některé z mých nejlepších zážitků byly:

 • Návštěvá velkého amfiteátru v Pule na Istrii a malých okolních vesniček jako Bale, Motovun či známý Rovinj.
 • Plavba lodí po modrém Jadranu a návštěva ostrovů, jako je Hvar, Korčula nebo Brač.
 • Procházka po starobylých městech, jako je Dubrovník, Split nebo Zadar, a obdivování jejich architektury, muzeí a kostelů.
 • Koupání a opalování na nádherných plážích, jako je Zlatni Rat, Baška Voda nebo Makarska.
 • Degustace tradičních chorvatských specialit, jako je peka, ćevapi, pašticada nebo rakija.
 • Seznámení se s místními lidmi, kteří byli velmi milí, pohostinní a ochotní mi pomoci nebo poradit.
ČTĚTĚ:   Rijeka: nejatraktivnější město Evropy roku 2020!
cesta do Chorvatska bez cestovky

Z mé cesty do Chorvatska jsem se naučil mnoho věcí. Nejen jsem si rozšířil své znalosti o chorvatské historii, kultuře a geografii, ale také jsem si zlepšil své dovednosti a postoj k cestování. Naučil jsem se:

 • Plánovat a organizovat svoji cestu podle svých potřeb a zájmů.
 • Hledat a rezervovat si ubytování, dopravu a aktivity online nebo na místě.
 • Orientovat se v neznámém prostředí a používat mapy, navigace nebo informační tabule.
 • Komunikovat v cizím jazyce a využívat překladače nebo gesta.
 • Být otevřený a zvědavý na nové zkušenosti a lidi.
 • Být samostatný a zodpovědný za svoje rozhodnutí a činy.
 • Být flexibilní a přizpůsobivý v případě změn, problémů nebo nepředvídaných situací.

Cestování do Chorvatska bez cestovky je levnější než s cestovkou, pokud si dobře naplánujete svoji cestu a vyhnete se nejdražším místům a obdobím. Můj rozpočet pro cestu do Chorvatska se pohyboval mezi 45 a 75 eury na den (asi 1 100 a 1 800 Kč na den) na osobu, samozřejmě záleží jaký máte styl cestování a co chcete dělat. Tento rozpočet zahrnuje ubytování v soukromí, jídlo, místní dopravu a zábavu. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete se ubytovat v hostelech, kempovat, vařit si vlastní jídlo, používat veřejnou dopravu nebo půjčit si auto a vyhledávat levné nebo zdarma aktivity.

Nejlepší doba na cestování do Chorvatska závisí na preferencích a plánech. Obecně se doporučuje navštívit Chorvatsko v květnu, červnu, září nebo říjnu, kdy je počasí příjemné, moře teplé a turistů méně. Ubytování je o 20-30% levnější než v létě (červenec-srpen) kdy je Chorvatsko plné slunce a zábavy, ale také velmi horké a přeplněné. V zimě (listopad-únor) je Chorvatsko klidnější, chladnější a deštivější, ale nabízí i své kouzlo a festivaly. Třeba Vánoce v hlavním městě Záhřebu jsou již několikrát oceňované jako ty nejhezčí.

Moje cesta do Chorvatska byla jednou z nejlepších cest, které jsem kdy podnikl. Bylo to pro mě velké dobrodružství, které mi přineslo mnoho radosti, poznání a seberozvoje. Cestování bez cestovky a ubytování v soukromí mi umožnilo prožít Chorvatsko zblízka a autenticky. Doporučuji tento způsob cestování každému, kdo chce mít nezapomenutelnou a osobní zkušenost.

ČTĚTĚ:   Zajímavosti o Pule, které vás mohou překvapit
Cesta do Chorvatska bez cestovky
5 (100%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2024, Kategorie : Chorvatsko