Chorvatsko v květnu: 5 míst, která stojí za návštěvu


ubytování Chorvatsko

Chtěli byste letos vyrazit do Chorvatska v květnu? Žádný problém. Květen je skvělý měsíc pro návštěvu národních parků, historických měst i pláží. A navíc má cestování v květnu i několik výhod.

Chorvatsko je nádherná země, která je oblíbená pro své okouzlující pláže, středověká města, národní parky, pulzující noční život i překrásné ostrovy. Ročně ho navštíví přes 11 milionů turistů.

Nejlepší doba na návštěvu Chorvatska je tehdy, když svítí slunce a teploty jsou příjemné pro cestování, prohlídky měst, koupání i pěší túry. Takové počasí klidně můžete zažít už v květnu, kdy sice může být nevyzpytatelné, ale obecně můžete počítat s teplotou v rozmezí mezi od 15 do 23 stupňů. Květen tak bývá perfektní měsíc pro opalování i koupání. Je to skvělé počasí na procházky městem, výlety do přírody i sportovní aktivity, jako je kolo, kajak nebo jiné vodní sporty.

Květen je ideální měsíc také proto, že jsou tu levnější služby i ubytování, vstupy do parků nebo historických budov. Také je tu méně turistů než v sezóně, a proto se doporučují návštěvy těch nejkrásnějších míst. Jaká místa jsou ideální pro návštěvu v květnu? Níže najdete našich 5 tipů na ta nejlepší místa.

1. Plitvická jezera

Pokud jste ještě nebyly v národním parku Plitvická jezera, který je považovaný za skrytý poklad země, vydejte se sem v květnu. Čekají tu na vás nádherná terasová jezera s tyrkysově modrou vodou, okouzlující vodopády a spousta turistických stezek krásnou svěží přírodou. Dlouhý most spojuje jezera, vodopády i kaňony. V okolí najdete dost restaurací i možností ubytování.

2. Hvar

Tento úžasný ostrov stojí za to navštívit kdykoliv během roku. V létě počítejte s tím, že tu bude velké množství turistů, protože se jedná o nejvíce navštěvovaný chorvatský ostrov a jednu z top destinací v zemi. V květnu jich tu ale bude o poznání méně a ostrov rozhodně neztratí nic ze svého kouzla. Na Hvaru si můžete si užívat jachting, navštívit levandulová pole, nespočet krásných pláží i pevností a ruin na zelených kopcích. Historickou krásu vám nabídnou starobylá města a vesničky, mezi nimiž kraluje hlavní město ostrova, Hvar.

ČTĚTĚ:   Autobusem do Chorvatska: s kým, kam a za kolik
Zadar

3. Zadar

Město Zadar je skvělá destinace, která vám nabízí úžasné pláže, vodní sporty, noční kluby a festivaly. Je to město proslulé multikulturními akcemi a hudebními i tanečními festivaly. Zadarské nábřeží je místem setkání, kde si můžete užít místní lidové tance, hudbu i festivaly současného filmu.

4. Dubrovník

Nejlepší dobou pro návštěvu Dubrovníku je mimo hlavní turistickou sezónu. Je to bezesporu nejkrásnější město Chorvatska, a jako takové láká obrovské množství turistů, kteří sem míří z celého světa. Staré město má úžasné historické budovy, je obehnané kamennými hradbami a najdete tu i krásné pláže. Ve spletitých uličkách jsou rozmístěné kouzelné kavárny, můžete se najíst v těch nejlepších restauracích, ochutnat skvělou zmrzlinu a užívat si historickou atmosféru.

5. Split

Další nádherné město Chorvatska je Split. Můžete tu vyzkoušet vodní čluny, i jízdu na kajaku, užívat si noční život, ochutnat lahodná lokální jídla. Hlavním magnetem je staré město a Diokleciánův palác s neuvěřitelně krásnou architekturou. Za návštěvu stojí také pláž Bacvice, kopec Marjan a pevnost Klis.

Chorvatsko v květnu: 5 míst, která stojí za návštěvu
4.5 (90%) 4 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2024, Kategorie : Chorvatsko