Dubrovník, Korčula, Vis: TOP destinace na říjen!


ubytování Chorvatsko

Přestože je doba dovolených dávno pryč, nedáme si pokoj a stále vás budeme lákat do Chorvatska. A proč ne, když i v říjnu si to tu můžete skvěle užít? Pokud nemáte rádi horko, milujete procházky v přírodě, historii a třeba rádi jezdíte na kole, vyrazit můžete na jih Chorvatska. Třeba na takový týden nebo i prodloužený víkend. A navíc se zde nabízí velmi výhodné ceny ubytování i ostatních služeb.

Moře nebude jako kafe, ale pro otužilce fajn

Teplota moře v říjnu na jihu Chorvatska klesá na cca 18 stupňů stejně jako obvyklá teplota vzduchu. Na koupání to tedy rozhodně pro drtivou většinu turistů nebude, ale někdo má studenou vodu rád. Pokud jste milovníci plavání, vyřešíte problém neoprénem a trénovat můžete o sto šest.

Chorvatsko však není jen průzračně čisté moře. Je tu spousta zajímavých měst, historických památek a nádherná příroda, která mnohé aktivní turisty láká právě v těchto měsících k procházkám. My jsme pro vás vybrali 3 destinace na jihu země, kam se podle nás vyplatí v říjnu jet. V jedné vás zavedeme do krásného historického města, druhá destinace je rájem pro turisty a v té třetí si cyklisté mohou dát pořádně do těla.

Dubrovník: pro milovníky historie

Nádherné město Dubrovník je perlou jižního Chorvatska a nejnavštěvovanějším městem jižní Dalmácie. Město je od roku 1979 zapsáno na seznamu památek UNESCO. Už jste ho navštívili? Pokud ne, vyrazte sem v říjnu, kdy se nebudete muset v křivolakých uličkách tlačit s davem turistů, kdy u žádné historické památky nebudete muset stát frontu, kdy vždy najdete místo k sezení v restauraci a kavárně, kterou si vyberete.

Dubrovník

Dubrovník je obehnán starými hradbami, které se svými obrannými věžemi chránily město. Vy máte možnost si je projít a pokochat se luxusním výhledem na jeho střechy a věže kostelů.

ČTĚTĚ:   Nejkrásnější místa Chorvatsko - Kvarner - Soline a léčivé bahno

Dubrovník byl v roce 1667 téměř smazán z mapy. Celé město bylo pohřbeno pod troskami, které způsobilo ničivé zemětřesení. Začalo se však stavět znovu a dnes můžete obdivovat nádherné stavby ze 17. století. Staré město je tvořeno labyrintem úzkých uliček, která propojují umělecké galerie, muzea, butiky i příjemné restaurace.

Ostrov Vis: pro milovníky přírody

Dalším místem, které vám doporučujeme k pobytu v říjnu, je ostrov Vis, na který se dostanete trajektem ze Splitu. Vybrali jsme ho proto, že se o něm traduje, že zde v říjnu panují nejvyšší teploty. Vis bude ideální pro všechny, kteří touží po krásné přírodě a procházkách. Na ostrově Vis stejně jako na přilehlých malých ostrovech najdete endemické plazi, brouky i zvláštní ostrovní rostliny. Vis byl zařazen Světovou organizací pro ochranu životního prostředí mezi 10 nejzachovalejších ostrovů ve Středomoří.

Ostrov Vis

Máte-li čas a toužíte po dnech trávených v přírodě bez rušivých elementů v podobě jiných turistů, bude Vis v říjnu to pravé pro vás. Dokonale se zrelaxujete, načerpáte z překrásné přírody novou energii a poznáte nečekané přírodní scenérie Chorvatska.

Korčula: pro milovníky cyklistiky

Náš poslední tip patří sportovcům. Ostrov Korčula je jako stvořený pro cyklisty, kteří mají rádi výzvy, rozmanité terény a nebojí se dát si do těla. Na Korčule najdete spoustu cyklostezek, které vás zavedou na kouzelná místa. Budete projíždět borovými lesy i vinicemi, nabízet se vám budou úžasné výhledy a mnohdy si díky velkému převýšení možná sáhnete až na dno svých sil. Když se však ubytujete v krásném městě Korčula, po zaslouženém sportu budete mít spoustu možností, kde se odměnit sklenicí vychlazeného Ožujska.

Korčula

A pokud budete už unaveni, není nic příjemnějšího než strávit den právě tady a navštívit historické památky, galerie nebo muzea. Více o Kurčule a možnostech pro cyklisty najdete v našem článku Poznejte krásy Korčuly na kole.

ČTĚTĚ:   Advent v Záhřebu bude zářit víc než kdykoliv předtím!

Ne všichni turisté dávají přednost dovolené v létě. Pokud mezi ně patříte i vy, snad jsme vám dali dobré tipy. Máte-li však přeci jenom raději slunce, oplovačku a turistický šrumec, bude pro vás lepší počkat si na sezónu. Nevěšte hlavu, červen je tu cobydup!

 

levné apartmány Korčula
Ubytování v Korčule

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2017, Kategorie : Chorvatsko