Kam na jachtu do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je ideálním místem pro jachting jednak z důvodů velice členitého pobřeží a tisíce ostrovů s možností zakotvení, a jednak z hlediska příznivého větru, který nad Jadranem málokdy nefouká.

Na moře se můžete pustit na vlastní jachtě, nebo si ji můžete vypůjčit v některé z mnoha marín. I český suchozemec může získat kapitánský průkaz. Pokud se rozhodnete pro ten chorvatský, budete mít jistotu, že vám půjčí loď téměř všude na světě.

Ideálním měsícem pro výuku plachtění je září, kdy již není velké vedro a fouká čerstvý vítr. Na Jadranu lze podnikat okružní plavby, nebo zůstat na jednom místě a jachtařit celý den.

K velice oblíbeným regionům patří Trogir, Split, Baška Voda a Dubrovník. Jachting má v těchto místech dlouholetou tradici a zdejší přístavy, čili maríny, poskytují jachtařům potřebné zázemí.

Dalším vhodným prostorem jsou vody v okolí Kornatských ostrovů, kterých je 140. Nacházejí se cca 30 km severně od Šibeniku a plavba mezi nimi je nádherným zážitkem pro začátečníky i zkušené jachtaře.

Anchoring at lastovo, croatiaVyhlášenými jachtařskými destinacemi jsou ostrovy Cres, Rab a Lošinj. Moře kolem lošinjsko-creského souostroví bylo v r. 2006 vyhlášeno prvním chráněným úsekem moře se zaměřením na intenzivní ochranu zdejší kolonie delfínů skákavých, což je první rezervace delfínů ve Středozemním moři. Lošinj je jedním z nenavštěvovanějších ostrovů, který láká svým mírným podnebím. Městečka Mali a Veli Lošinj byla dokonce prohlášena za klimatické lázně.

Pro delší poznávací pobyt na jachtě jsou doporučovány některé oblíbené trasy. Jedna z nich začíná v proslulých lázních Opatija, dále vede na ostrovy Cres, Lošinj, Susak a přes Moščeničku Dragu zpět do Opatije nebo blízké Rijeky. Jinou trasu můžete zahájit rovněž v Rijece, obeplout ostrovy Krk a Rab a dostat se do zálivu Zavratnice u Jablance.

ČTĚTĚ:   Nejlevnější cesta do Chorvatska I.

Jedinečnou a oblíbenou základnou pro jachtaře je Rogač na ostrově Šolta. Rovněž ostrovy Brač, Vis, Korčula a Hvar poskytují jachtařům zázemí spolu s krásnými historickými památkami a především úžasnými zážitky při trávení dovolené na moři.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Magazín