Kouzelné Chorvatsko: 6 tipů na prodloužený víkend


ubytování Chorvatsko

Podzimní počasí se sice už ozvalo, ale my vás zveme za sluncem. Kam? Samozřejmě do Chorvatska! Spousta Čechů si i dnes, o prodlouženém víkendu na konci září užívá krásné počasí a koupání v Jaderském moři. A co víc, užívá si ho téměř bez lidí! Pokud chcete i vy ještě letos vyrazit za teplem, máte jednu z posledních příležitostí. Dlouho neváhejte! Přinášíme tipy, kam vyrazit, pokud plánujete vyjet za sluncem na pár dní!

Chorvatsko mimo sezónu si hodně lidí oblíbilo především kvůli tomu, že je všude méně turistů. A také ceny ubytování a jiných služeb jsou značně nižší. I v září a říjnu může být v Chorvatsku ještě krásně, tak je škoda, toho nevyužít.

Kam na 4 dny? Na Istrii, nebo do Kvarnerského zálivu!

Pokud nemáte už moc dovolené, udělejte si alespoň krátký prodloužený víkend. 4 dny vám bohatě stačí na to, abyste se odrelaxovali a nabrali novou energii na přežití ponuré zimy a sychravých dnů ve městech, které nás teď v blízké době čekají. Pro prodloužený víkend je ideální Istrie a Kvarner. Chcete znát naše tipy na nejlepší místa? Tady jsou!

Pula

Istrie je krásný kus Chorvatska a najdete tu mnohá místa, která vás chytnou za srdce. Vydat se můžete například do historické Puly. Je to město bohaté na historii, kterému dominuje slavný římský amfiteátr. V uličkách je hodně restaurací a kaváren, můžete se procházet na promenádě kolem moře a vydat se na blízké oblázkové pláže.

Rovinj

Dalším tipem na Istrii je malebné městečko Rovinj, které je považováno za jedno z nejromantičtějších z celé země. Křivolaké uličky, kouzelné obchůdky, galerie a kavárničky působí jako balzám na duši. Posaďte se, objednejte si něco dobrého a pozorujte ty nekončící vlny na moři.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Imperial Vodice - Nic moc hotel

Poreč

Pokud chcete jet z České republiky co nejkratší cestu, vyzkoušejte letovisko Poreč na severu Istrie. Je nakloněné turistům, v okolí jsou pěkné pláže a najde se tu i něco extra pro milovníky historické architektury. Právě v Poreči se nachází jedna z pamětihodností, které jsou zapsány na seznamu UNESCO – Eufráziova bazilika. Pochází ze 6. století, tedy z doby, kdy město patřilo k Byzantské říši. Můžete se vydat lodí i na výlet k nedalekému ostrůvku Sveti Nikola.

Baška na ostrově Krk

Tohle ostrovní městečko, Baška,  má všechno, co na krátké dovolené budete potřebovat. Na ostrov Krk se dostanete snadno přes most a projedete ho až na samotný jih. Co si tu užijete nejvíc, je překrásné moře a pláž Vela dlouhá téměř 2 kilometry. Na dně najdete jemné oblázky i písek a je to skvělé místo pro rodiny s dětmi. Jsou tu kavárny, restaurace i možnosti sportovního vyžití.

Crikvenica

25 kilometrů jihovýchodně od Rijeky leží turistické letovisko Crikvenica. Město má dlouholetou lázeňskou tradici i vzhled. Je to tedy ideálním místem pro ty, kteří mají rádi lázeňská města, upravené promenády, kavárny na úrovni, parky a poklidnou atmosféru.

Sveti Juraj

Chcete-li utéct na pár dní z města na příjemný chorvatský venkov, doporučujeme osadu Sveti Juraj, která leží asi 10 kilometrů jižně od většího městečka Senj na pobřeží. Tady můžete zažít poklidnou dovolenou s krásným koupáním. Moře je tu křišťálově čisté, lidé milí a pohostinní, najdete tu supermarket, poštu, směnárnu, tržiště a také několik restaurací. Hlavně tu ale najdete klid a neuvěřitelnou pohodu a to jsou možná právě ty hlavní důvody, proč o krátké dovolené přemýšlíte, nemáme pravdu?

Tak už si sbalte kufry a náležitě si to užijte!

levné apartmány Poreč
Ubytování v Poreči

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2020, Kategorie : Chorvatsko