Navštivte ostrov Pag. Novalja chystá příjemné změny


ubytování Chorvatsko

Ostrov Pag, který najdete v severní Dalmácii, patří mezi jeden z nejvíce navštěvovaných ostrovů Chorvatska. Má krásné moře a najdete tu písečné pláže, díky kterým je velmi oblíben u rodin s dětmi. Nejvíce turistů sem však míří za večerní zábavou a party životem, což mnoho rodin bohužel na druhou stranu odrazuje. Pokud mezi ně patříte i vy, máme pro vás příjemnou zprávu. Město Novalja s proslulou party pláží Zrće chystá změny!

Party turismu se na pláži Zrće ve městě Novalja na ostrově Pag velmi daří. Je svými party světově proslulá a každoročně se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších letních destinací. Sjíždí se sem ti nejlepší DJs současné hudební scény a bláznivá zábava je tady v letních měsících na denním pořádku. Samozřejmě probíhá za doprovodu velkého množství alkoholu, a to i během dne a to už odrazuje ostatní turisty, kteří by si tu chtěli užívat poklidnou dovolenou. O tom, jak to vidí místní, raději ani nemluvě.

Novalja je víc než jen nekončící letní mejdan

Přestože je toto místo prudce oblíbené, město se snaží prolomit stereotyp, že je to skvělá destinace jen na párty. A to stejně dychtivě, jako se jiné chorvatské regiony snaží přesvědčit turisty o tom, že Chorvatsko je ideální jen v letním období.

Snahou města je proto ukázat i jiné hodnotnější aspekty Novalji. Turistický ruch se tak na Pagu a ve městě Novalja začne více zaměřovat na kulturu, tuzemské turisty a obyvatele města. Více o městě, zajímavosti, památky a historii najdete v našem článku Novalja na Pagu.

Večírky budou, ale značně jich ubyde

Pláž Zrće je pro cestovní ruch Chorvatska nesmírně důležitá. Nicméně město intenzivně pracuje na tom, aby dokázalo svým návštěvníkům nabídnout více, než jen večírky na pláži. Jedním z takových projektů je kuturní centrum Grozdenica, které je považováno za jádro kulturních akcí v Novalji. Je tu multifunkční sál s 210 místy k sezení a pódium s nejnovějším vybavením. Budou zde probíhat koncerty, promítat se filmy, pořádat konference, divadelní hry a jiné.

ČTĚTĚ:   Podzimní Kvarner: tohle v létě nejspíš neuvidíte

Jedním z důvodů, proč se město snaží o jistou změnu, jsou místní byvatelé, kteří nechodí do klubů a party na pláži se neúčastní. Tyto akce pro ně představují jen nepříjemný hluk a kazí jim letní období, které chtějí trávit doma. Město nechce plážovou zábavu zakázat, ale omezit její každodenní fungování. Chce tak nabídnout více klidu místním, ale i těm turistům, kteří sem za noční zábavou nepřijeli a rádi by tu strávili pohodovou dovolenou.

Proč navštívit ostrov Pag?

Pag má velmi bohatou kulturu a zajímavou historii. Je to ostrov, kde se našlo mnoho archeologických nálezů a nese nezanedbatelné historické děditství. Dají se zde sledovat různé přírodní jevy a je tu vybudováno spousta cyklostezek pro rekreační turistiku. Jsou tu krásné pláže, skvěle se tu najíte, děti si pohrají v písku u moře. Na ostrov se snadno dostanete přes most a je tu několik menších letovisek, jako je třeba město Pag, Mandre nebo Potočnica, kde vám bude prostě božsky!

Více o ostrově najdete v našem článku Pozvánka na ostrov Pag.

levné apartmány Pag
Ubytování na Pagu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2021, Kategorie : Chorvatsko