Nejlepší aquaparky v Chorvatsku: kde je najít a co tam zažít


ubytování Chorvatsko

Víte, že Chorvatsko je nejoblíbenější destinací Čechů pro letní dovolenou? A není divu, autem je to téměř za rohem a jedná se o jednu z levnějších přímořských zemí. Chorvatsko ale neláká turisty jen Jaderským mořem, svou oblibu si získali i místní aquaparky. Podívejte se s námi na ty, které rozhodně stojí za návštěvu.

Aquaparky v Chorvatsku jsou obecně oblíbené především u dětí. A není divu. Nespočet tobogánů a dalších vodních atrakcí doslova vybízí k neplechám. Tahle zábava děti jen tak neomrzí.

Proč si tedy nezpestřit dovolenou u moře nějakou tou skluzavkou a monumentálním tobogánem? 

Aquacolors Poreč

aquacolors poreč
Aquacolors Poreč

Největším z chorvatských aquaparků je Aquacolors Poreč. Najdete ho na Istrijském poloostrově poblíž turistického resortu Zelena Laguna v Poreči. Svou rozlohou zaujímá plochu o výměře 95 000 m2. Každý rok ho navštíví přes 130 000 lidí.

 • Kde ho najdete: Molindrio 18, 524 40 Poreč, Chorvatsko
 • Webové stránky: https://www.aquacolors.eu/ 
 • Celodenní vstupné v hlavní sezóně: dospělý 245 kun, dítě a student 190 kun
 • Návštěvní hodiny: červen a září od 10:00 do 18:00, červenec a srpen od 10:00 do 19:00

Oficiální otevření aquaparku Aquacolors se datuje k roku 2015 a dodnes se řadí k nejmodernějším aquaparkům v celé Evropě. 

Nachází se pouhé 2 km od moře a nabízí tak turistům ideální (nejen) jednodenní výlet. 

V areálu na vás čeká celkem 15 super rychlých a klikatých tobogánů, na nichž si jízdu užijí menší děti i adrenalinoví nadšenci. 

Odfrknout si společně můžete na 500 metrů dlouhé líne řece, která se táhne kolem celého aquaparku. 

Cachtat se můžete hned ve 4 bazénech, které zaujímají plochu až 6 000 m2. Vlnobití či oblázkovou pláž si rozhodně nemůžete při návštěvě nechat ujít. 

Největší chloubou aquaparku je ovšem nejkrásnější bazén v Evropě Crocodile Bay. Ten je vybavený až 140 masážními lavicemi zdobenými umělou skálou krokodýlí hlavy.

Jestliže milujete pocit proudění adrenalinu v krvi, můžete se těšit na Freefall tobogán, který velice věrohodně napodobuje volný pád. 

A králem všech tobogánu je Magiconce, který si můžete užít až ve 4 členné skupině. Díky trychtýřovitému tvaru zažijete jedinečné změny jízdy.

Aquapark se nemusíte bát navštívit ani s těmi nejmenšími. Je přístupný kočárkům a o přebalovací pulty je tu taky postaráno.

Aquapark Istralandia

Istralandia
Istralandia Novigrad

Na Istrijském poloostrově ještě chvilku zůstaneme. Na severozápadě poloostrova se tyčí město Brtonigla a v něm úžasná Istralandia. 

Park Istralandia je také nejlepším vodním parkem Evropy roku 2016. A v roce 2018 obsadil i 6. místo v žebříčku nejlepších světových vodních parků na TripAdvisoru. 

Držte si plavky, bude to jízda!

TIP: Dámám doporučujeme sáhnout po dámských jednodílných plavkách, které i během adrenalinových vodních radovánek udrží vše tam, kde má být.

 • Kde ho najdete: Ronki 1, 524 74 Brtonigla, Chorvatsko
 • Webové stránky: https://www.istralandia.hr/ 
 • Celodenní vstupné: nad 140 cm 240 kun, dítě 100-140 cm 190 kun
 • Návštěvní hodiny: od 10:00 do 18:00

Aquapark Istralandia se nachází zhruba 7 km od centra města Novigrad. 

Na návštěvníky zde čeká celkem 1,6 kilometrů skluzavek a tobogánů obohacené o světelné a zvukové efekty. Ty si denně každé léto chodí užívat více než 4 500 návštěvníků všech věkových kategorií. 

Celá rodina může začít zlehka třeba na tobogánu Escape hole, která divokou jízdů zakončuje v žlutooranžovém trchýři, jež vás po dlouhém namotávání doslova pohltí.

Nezapomeňte si užít i nejdelší skluzavku v Istralandii, Space Combo. Zažijete doslova vesmírné dobrodružství v uzavřených i otevřených částech a během jízdy si stihnete prohlédnout i vesmírnou loď.

Dech vám vyrazí nejrychlejší atrakce parku, Space Rocket. A vyzkoušet si můžete i volný pád, který simuluje skluzavka Free Fall.

Děti v aquaparku Istralandia

istralandia pro děti

Děti se mohou vyřádit na řadě atrakcí od Pirátské Laguny přes dětský skákací bazén až po Spray kids arénu

A až je přestane pobíhání z jedné atrakce na druhou bavit, mohou se zúčastnit nejrůznějších animačních programů, které jsou připravené pro děti i dospělé. 

Po takovém dni budou spát jako nemluvňata. A to jistě ocení každý rodič (nejen) na dovolené. Více o aquaparku Istralandia…

Aquapark Dalmatia

Aquapark Dalmatia Šibenik

Nejnavštěvovanějším chorvatským aquaparkem je Aquapark Dalmatia. Je prvním tématickým aquaparkem v Chorvatsku a stává se tak zajímavým tipem pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku

Nachází se pouhých 6 km od města Šibenik, který na vás dýchne dávku historie. 

 • Kde ho najdete: Hotely Solaris 86, 220 00 Šibenik, Chorvatsko
 • Webové stránky: https://www.aquapark-dalmatia.com/ 
 • Celodenní vstupné: nad 120 cm 190 kun, dítě 90-120 cm 95 kun
 • Návštěvní hodiny: od 10:00 do 19:00

Celý areál aquaparku Dalmatia se rozkládá na více než 8 000 m2 a nabízí svým návštěvníkům řadu atrakcí. Natáhnout se zde můžete v přírodním chládku zeleně, které je park doslova plný. 

Mimořádně oblíbená je 200 metrů dlouhá líná řeka, která se klikatí mezi bohatým zeleným porostem. 

Nejvyšším bodem aquaparku je Dešťová pevnost s výškou 13,5 metru. Na samém vrcholu pevnosti se tyčí velký sud hromadící obrovské množství vody, jež se každých pár minut vylévá a spláchne všechno a všechny pod ním.

Děti v aquaparku Dalmatia

Pro děti si areál kromě jiného připravil i pohádkovou jeskyni v živých barvách, kterou vaše ratolesti mohou propátrat horem dolem. Až vám budou ale vyprávět o tom, jak potkali veselé fantastické postavičky, radíme vám, věřte jim.

ČTĚTĚ:   Choravatsko-Gradac 2006

Aquapark Čikat

Aquapark Čikat Lošinj

Koho jeho toulky zavedly až na ostrov Lošinj, neměl by vynechat návštěvu Aquaparku Čikat. Ten je součástí stejnojmenného kempu v hustém borovém lese pouhé 2 km od města Mali Lošinj.

 • Kde ho najdete: Čikat 6a, 515 50 Mali Lošinj, Chorvatsko
 • Webové stránky: https://www.camp-cikat.com/aquapark-in-cikat.aspx 
 • Celodenní vstupné: hosté kempu ZDARMA, věk 7 a více 130 kun, méně než 7 let 90 kun
 • Návštěvní hodiny: 25.06.-28.08. od 10:00 do 20:00, 29.08.-18.09. a 28.05. – 24.06. od 11:00 do 19:00

První park na chorvatských ostrovech se rozkládá na ploše o velikosti 6 300 m2 a z toho 2 400 m2 zaujímají bazény. 

Tento aquapark Čikat nepatří sice k těm největším v Chorvatsku, za to díky své lokaci nabízí jedinečný klid

Oblibu si získal především u rodin s dětmi, které po dlouhé a únavné cestě autem hledají trochu vodní vzpruhy. 

A co kromě vůně borových šišek může svým hostům aquapark Čikat nabídnout?

Jedinečný je právě v tom, že veškeré bazény jsou napuštěné pouze mořskou vodou. Tím pádem se můžete oprostit od výčitek, že jste jeden den nestrávili u moře.

Vyzkoušet tak můžete až 5 různých bazénů s rozličnou hloubkou a velikostí. Orientaci v areálu vám usnadní rozdělení do 3 zón:

 • Zdraví – dejte si do děla ve fitness nebo bazénu
 • Volný čas – dopřejte si chvilku klidu s drinkem v ruce z pool baru a hydromasáží v zádech
 • Fun – nechte si děti užít vodní radovánky na tobogánech a jiných atrakcích

Aquapark Adamovec

Aquapark Adamovec

Láká vás poznat i něco víc než jen mořské břehy a písečné pláže? Rozhodli jste se navštívit i krásné hlavní město Záhřeb? Nedaleko od něj, zhruba 20 km, se nachází i Aquapark Adamovec. Ten můžete navštívit v případě, že vás v rozpálených ulicích dožene touha po příjemném osvěžení.

 • Kde ho najdete: Dragutina Domjanića 39, Adamovec, Chorvatsko
 • Webové stránky: http://www.aquaparkadamovec.hr/ 
 • Celodenní vstupné: dospělý 100 kun, dítě od 4 do 15 let 70/80 kun
 • Návštěvní hodiny: venkovní 9:00-20:00, vnitřní 9:00 do 22:00

Celý aquapark Adamovec, včetně vnitřních i venkovních částí, se rozkládá na 15 000 m2 a je přizpůsobený pro rodiny s dětmi i dospělé páry.

Pozornost nejmenších se upíná na dětský bazén s vodními atrakcemi a skluzavkami. Zde si mohou užít nezapomenutelné dětské vodní chvíle. 

Rodiče se mohou mezitím uvolnit ve wellness nebo sauně, kde se všechny jejich starosti rozplynou. 

Co si s sebou do aquaparku sbalit

Jak již víme, aquapark je lákadlem pro všechny věkové kategorie. Největší potěšení z něj mají ale stejně děti. 

Ještě než vyrazíte za vodním dobrodružstvím do některého z chorvatských aquaparků, měli byste vědět, co si s sebou zabalit. Předejdete tak zběsilému běhání po obchodech a shánění chybějících věcí.

Od kolika let aquapark navštěvovat

Někoho možná napadne, kdy je pro vaše nejmenší vhodná doba na první návštěvu aquaparku. 

V těchto areálech je voda v drtivé většině chlorovaná. No a moudré maminky už vědí, že dětská pokožka je velmi citlivá. Z toho důvodu mají některé aquaparky omezený vstup od 1 roku dítětě. Proto doporučujeme nastudovat si podmínky daného aquaparku na jejich stránkách.

Na druhou stranu, je málo rodin, které by podstupovali s takto malými dětmi tak dlouhou cestu autem, jako je ta do Chorvatska. A tak je dost možné, že nějaké omezení se vás příliš týkat nebude.

Velkou výhodou je dnes i existence bazénků pro kojence, ve kterých je voda upravena jiným způsobem než chlorem. 

Voda v tomto bazénku může být i slaná. Takový bazén ale nenajdete všude, bývá to spíše kuriozita některých aquaparků. 

S těmi nejmenšími může být vhodné navštívit aquapark Čikat, jehož bazény jsou naplněny právě slanou vodou.

Funpark Biograd na moru

Základní výbava do aquaparku

Do aquaparku se jedete pravděpodobně především koupat. Základní výbavou jsou tedy plavky a ručník

Pro děti doporučujeme přibalit i župan nebo ručníkové pončo. I když teplota vzduchu může být vysoká, děti se po pořádné koupačce a řádění mohou chtít hezky zachumlat. 

Rozhodli jste se dopřát vodní radovánky i vašemu drobečkovi s plenkami? Doporučujeme pořídit speciální koupací plenku, která vám může ušetřit spoustu starostí.

Hlavně ve venkovních prostorách doporučujeme mít s sebou i pantofle. Vyhnete se tak bolestivému štípnutí včelou a ochrání vás před rozpáleným chodníkem. 

Tady se bude hodit i deka, na které si můžete udělat pohodlí. I když bývají aquaparky vybavené lehátky, nemusí jich totiž být dostatek a může se stát, že budou všechna obsazená. 

Před ostrými paprsky slunce může vás i děti ochránit plážový stan, který udělá stín i tam, kde je ho málo.

Součástí aquaparků bývají i dětské suché koutky. Proto nezapomeňte vašim ratolestem vzít i nějaké to tričko a kraťasy na převlečení. Dovádění v mokrých plavkách je nepříjemné i nehygienické. 

Vhodná a velmi důležitá je také pokrývka hlavy, abyste předešli případnému úpalu.

Funpark Mirnovec Biograd

Co z kosmetiky

Chybět by vám neměl ani opalovací krém

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Josko - Hezká dovolená

U dětí doporučujeme použít voděodolný s nejvyšším ochranným faktorem. Ale nezapomeňte, že ani voděodolný krém nevydrží celý den. Proto děti pravidelně mažte. 

Kojenci by na přímém sluníčku neměly být vůbec. 

Z kosmetiky je to pak tělové mýdlo a šampón, který byste měli před odchodem ve sprše použít. Přece jen aquapark je plný lidí, se kterými se koupete v jednom bazénu. 

No a nakonec se můžete namazat i tělovým mlékem. Protože voda, především ta chlorovaná, jak víme, vysušuje pokožku.

Malé občerstvení

Dnes už asi nenajdete aquapark, který by nenabízel možnost občerstvení. Většinou ale v jejich nabídce najdete polotovary, hotovky nebo fastfood. 

Jestliže tedy máte za sebou dlouhou éru hubnutí do plavek a není vám jedno, co jíte, doporučujeme si udělat i menší svačinu. Nemusí to být jídlo na celý den, ale nějaká ta zeleninka se určitě neztratí. 

Dohlédnout byste měli také na pitný režim, který je v horkých letních dnech obzvlášť důležitý. Ideální je čistá voda, ale jedním drinkem z baru taky nic nezkazíte.

Zábava pro děti

Přestože aquapark je plný zábavy, která děti jen tak neomrzí – svištící skluzavky, klikaté tobogány, stříkající atrakce – není od věci něco malého s sebou přibalit pro případ, že se děti unaví.

Odpočívat na dece mohou s oblíbenou menší knížkou, zahrát si můžete i pexeso nebo karty. Určitě takové věci nezůstanou nepoužité. 

Ani vodní hračky nemusíte nechávat doma. S kyblíčkem a konvičkou si ještě děti užijí spoustu zábavy.

Další zábava

Ani dospělé nemusí bavit proválet celý den na dece. Vyžití tak v aquaparku hledají i vyšší věkové kategorie. 

Vhodnou zábavou pro dospěláky je čtení knížky. Oblíbený je ale i plážový volejbal. Kdo si chce jen užít trochu zábavy a rozhýbat své tělo, může přibalit frisbee nebo pálky a košíček na badminton. 

Shrnutí

Když bychom si to tedy měli shrnout. Jak by měl vypadat obsah plážové tašky cestou do aquaparku?

 • Plavky
 • Ručník, župan, pončo
 • Pantofle
 • Deka
 • Koupací plena a věci na převlečení
 • Opalovací krém, sprchový gel a šampón
 • Menší svačina
 • Zábava pro dlouhé chvíle

BONUS pro našince: poznejte na svých cestách i české aquaparky

Jestliže vás návštěva chorvatským aquaparků nadchne natolik, že byste si to klidně i zopakovali, není nutné jezdit vždy až za hranice. Širokou nabídku vybavených aquaparků najdete i tady u nás v ČR.

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha

Spousta zábavy a odpočinku vás pohltí i v Aquapalace Praha. Jejich vodní svět zaujímá plochu neuvěřitelných 9 150 m2 a láká 20 různými skluzavkami, tobogány a jinými adrenalinovými atrakcemi. Plánujete-li návštěvu aquaparku na více dní, doporučujeme Vám vyhledat si ubytování na stránce ubytování Praha. Ze široké nabídky si vyberete přesně dle Vašich požadavků.

Areál aquaparku je rozdělen do 3 částí:

 • Palác pokladů – milovaný všemi dětmi
 • Palác dobrodružství – adrenalinovými nadšenci opěvovaný
 • Palác relaxu – pro všechny, kteří chtějí zapomenout na každodenní starosti

Jedinečnost aquaparku pramení z nejdelšího českého tobogánu a divokou řekou jedinou svého druhu v ČR. To určitě stojí za návštěvu.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia Pasohlávky

Morava je v létě pravděpodobně jedním z nejnavštěvovanějších míst České republiky. Nejsou to jen rozsáhlé vinice nebo levandulové pole. Spousta turistů zavítá také do největšího aquaparku v republice. 

Aqualand Moravia se nachází v Pasohlávkách u Brna a nabízí svým návštěvníkům jedinečný výhled na úchvatnou Pálavu až z 15 různých bazénů rozkládající se na ploše 3 000 m2

Děti i dospělí se mohou vyřádit až na 20 tobogánech a skluzavkách. Příjemný relax a odpočinek si můžete užít až v 30 saunách a navštívit jeden z mnoha ceremoniálů a procedur. 

Zajímavostí také je, že všechny bazény v areálu jsou naplněné léčebnou minerální vodou z Mušova.

Tip na ubytování u největšího českého aquaparku Aqualand Moravia.

Další české aquaparky

Léto je dlouhé a je škoda ho nevyužít na plné obrátky. Proto si naplánujte výlet i do dalších lákavých aquaparků, které vám zajistí program na celý den:

 • Aquapark Babylon v Liberci – oblíbený ve filmovém průmyslu a výjimečný svým steampunkovým stylem
 • Aquapark Olomouc 
 • Aquaworld Lipno nad Vltavou – poskytuje unikátní výhled na fascinující přehradu Lipno
 • Aquadrom Most 
 • Aquaforum Františkovy Lázně – součástí je i ojedinělá jeskyně poskytující intimní atmosféru
 • Vodní ráj Jihlava – největší aquapark na Vysočině
 • Aquapark Olešná u Frýdku-Místku 
 • Aquapark Špindlerův Mlýn

Tak co myslíte, stihnete letos navštívit všechny?

Na závěr..

Letní dovolená často bývá zdrojem příjemných vzpomínek na celý rok. I když válení se u moře je to, po čem většina touží a za čím vyráží, menší zpestření by určitě ocenil každý. Vytvořte si plán ještě před samotnou cestou do Chorvatska, ať se máte na co těšit.

TIP: Víte jak je to s používáním reflexní vesty (nejen) cestou do Chorvatska?

Aquapark nemusíte vybírat podle cílové destinace. Jeho návštěvu si můžete naplánovat i na cestu tam nebo zpět. Alespoň poznáte o trochu víc z krás, které Chorvatsko nabízí.

Nejlepší aquaparky v Chorvatsku: kde je najít a co tam zažít
5 (100%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2022, Kategorie : Chorvatsko