Písečné pláže Istrie. Tady se vám bude líbit!


ubytování Chorvatsko

Přemýšlíte, kam letos zamířit v Chorvatsku na dovolenou? Pokud chcete strávit co nejméně času jízdou v autě, vydejte se na Istrii. Najdete tu krásná historická města, křišťálově čistou vodu i pěkné pláže. A budete se možná divit, ale i tady se nachází pláže písečné. Kde? To vám právě chceme prozradit.

Pravda, písečná pláž není zrovna synonynem pro istrijské pobřeží. Není jich tu mnoho, ale najdou se!

Umag

Umag má pláže s pískem rovnou dvě

Nedaleko Umagu se nachází pláž, která si rozhodně zaslouží pozornost turistů mířících na Istrii. Jedná se o 2 km vzdálenou pláž s názvem Sol Polynesia a je tvořena kameny, oblázky a na jedné části také pískem. Pláž má pozvolný vstup do moře a po ruce tu budete mít vše, co ke svému plážovému životu budete potřebovat: lehátka, sprchy, slunečníky, obchod s potravinami, bar, restauraci i obchod s plážovým vybavením. Druhou pláží s pískem je Laguna Stella Maris. I tato pláž má veškeré vybavení.

Písek u Puly vás možná překvapí

Historickou a kulturní pýchou Istrie je starobylé město Pula. Římský amfiteátr stojí hrdě v jeho centru. Turisté sem míří za příjemnou atmosférou, bohatým kulturním životem, historickými památkami, ale také za koupáním. Najdete tu i písečnou pláž s názvem Pješčana Uvala ve vilové čtvrti asi 5 km od centra. Jsou zde stromy, které tvoří tolik vyhledávaný stín a promenáda vedoucí kolem pláže nabízí vše od restaurací, přes kavárny, až po oblíbené vinné sklepy.

Medulin

Medulin je místo ideální pro rodiny s dětmi

10 metrů na jih od Puly se nachází další oblíbená destince, Medulin. I tady na vás čeká písečná pláž. Její název je Bijeca, je dlouhá přes 1 km a obklopují ji stromy. Má velmi pozvolný vstup do moře, proto je ideální pro rodiny s dětmi. Medulin by původně rybářskou osadou, vyvinul se však v příjemné letovisko, kam se turisté rádi vracejí.

ČTĚTĚ:   Ostrov Vis vítá turisty

Malé písečné zátoky na poloostrově Kamenjak

Nejjižnější cíp Istrie je tvořen poloostrovem Kamenjak, na kterém najdete malou obec Premantura. Právě toto místo bývá výchozím bodem procházek do krásné přírody poloostrova. Má velmi členité pobřeží a vstup do moře je i proto různorodý: někde je tvořen kameny a skálami, jinde najdete oblázky a když budete dobře hledat, najdete tu také malé písečné zátoky. Kamjak je úžasné místo a za jeho krásu se platí. Vjezd na poloostrov je zpoplatněn, jedná se o chráněnou krajinnou oblast.

Všechny chorvatské pláže spojuje jediné: tam, kde u vln končí písek nebo oblázky, začíná čisté, osvěžující a na každého blahodárně působící moře. A především kvůli němu do Chorvatska jezdíme! My už se léta nemůžeme dočkat a co vy?

levné apartmány Umag
Ubytování v Umagu

Písečné pláže Istrie. Tady se vám bude líbit!
4.5 (90%) 2 hlas[ů]

One Response to Písečné pláže Istrie. Tady se vám bude líbit!

  1. Patrik Baník

    v lete by som rad išiel do Chorvatska

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2019, Kategorie : Chorvatsko