Prodloužený víkend u moře


ubytování Chorvatsko

Zatímco všichni kolem vás plánují svou dovolenou a básní o tom, že budou celé 2 týdny u moře, vy jen trpce přemýšlíte nad tím, kam letos nepojedete. Je to váš případ? Nejste v tom sami, na světě je hodně lidí, kteří si kvůli omezenému počtu volných dní nemohou užívat dlouhou dovolenou. Z toho ještě nemusíte panikařit a smutnit. Určitě vám zbylo alespoň pár dní volna. Pokud jste flexibilní, bude vám stačit jen jeden a hned příští týden můžete vyrazit na prodloužený víkend k moři!

4 nebo 5 dní strávených na pláži, na slunci, v mořských vlnách a nebo na promenádě se zmrzlinou v ruce rozhodně není k zahození. Pokud vyrazíte autem jeden den večer, druhý den ráno už se můžete koupat. Na prodloužený víkend se nejezdí daleko, takže Istrie je v tomto případě ideální volba. Dokonale se odreagujete a nakonec vám bude připadat, že jste vlastně na té dovolené byli poměrně dlouho! Tak hlavu vzhůru, níže najdete naše tipy, kam si vyjet.

Krásné pulsující město Pula

Na Istrii je to určitě lokalita Puly a její okolí, které vás uspokojí po všech stránkách.

Tady najdete kulturu, historii, příjemnou městskou atmosféru, noční život a blízkost příjemných pláží. Vyjíždí odtud trajekty, takže je velmi jednoduché se v rámci jednodenního výletu, pokud budete mít chuť, vypravit třeba na souostroví Brijuny, kde měl sídlo Tito a celý ostrov působí díky tropické flóře a netypické fauně jako z jiného světa. V Pule se nachází známý římský amfiteátr, který je tady nazýván Arena. O této dominantě Puly se můžete dočíst více ZDE.

Dáváte přednost klidu? Namiřte si to do Rabacu!

Možná mnozí z vás netouží po tom, odjet z velkého města českého do velkého města chorvatského. Pokud na své krátké dovolené hledáte hlavně klid v přírodě, do Puly nejezděte, tu si nechejte na jindy. Vypravte se raději do Rabacu, případně do Labinu. Tyto dvě obce leží pouhých 5 kilometrů od sebe na východním pobřeží Istrijského poloostrova.

ČTĚTĚ:   TOP 5 písečných pláží Chorvatska

Městečko Labin bylo postaveno na strmém svazu a nabízí krásný výhled do okolí, na Jadranské moře a nedaleký Rabac. Je rozděleno na historickou část na kopci a novější výstavbu pod ním. Labin má charakter středověké pevnosti, o čemž svědčí zachovalé hradby. Historické centrum je protkané křivolakými úzkými uličkami, schodišti a můstky.

Rabac

Rabac disponuje příjemnými plážemi a poklidnou pobřežní atmosférou. Tady, v malebných uličkách a příjemných kavárnách si rozhodně odpočinete. Rabac je také rybářský přístav. Pokud si přivstanete můžete si dát v přístavu kávu a sledovat rybáře, kterak vykládají svůj úlovek. Jedná se o krásnou lokalitu, kde si můžete vychutnat skvělé koupání i výlety do okolní přírody.

Za romantikou do letoviska Rovinj

Město Rovinj na západním pobřeží Istrie si získá srdce každého romantika. Nebo se stane místem, kde v sobě kus romantické duše objevíte. Nachází se mezi městem Poreč a Pulou. Je to jedno z nejromantičtějších měst snad v celém Chorvatsku, rozhodně však na Istrii. Rovinj leží na výběžku do moře, který býval dříve ostrovem.

Rovinj

Dominantu města představuje kostel Sv. Eufémie. V historickém jádru města láká návštěvníky úzká ulička Grisla, která je plná umění. Můžete se kochat pohledem na malby, kresby, skleněné i keramické výrobky a samozřejmě si je také zakoupit. Nechybí ani šperky a jiné drobné dekorativní předměty.

V bezprostřední blízkosti této istrijské perly najdete spoustu možností k procházkám. Jsou tu upravené cesty a promenády, které vás zavedou do těch nejkrásnějších míst v okolí. Můžete se například vypravit do chráněného lesoparku Zlatý mys (chorvatsky Zlatni rt, italsky Punta corrente). Najdete tu také 60 km upravených cyklostezek. Samozřejmostí jsou pěkné oblázkové pláže. Jednu z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších najdete právě v lesoparku a jmenuje se Lone Bay. Rozhodně však není jediná!

ČTĚTĚ:   Zažijte středověk na ostrově Rab

Možná máte jiné oblíbené místo na Istrii než jsou ta, která jsme vyjmenovali výše. Může to být třeba Poreč nebo Medulin. Istrie má v rukávu mnoho krásných míst, která vám mohou být na prodloužený víkend příjemnou změnou plnou zážitků. Proto netruchlete nad dny, které nemáte, ale raději si pořádně rozmyslete, jak co nejlépe strávíte dny, které naopak na dovolenou máte. I kdyby to měly být pouhé 2 celé dny u moře!


levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

Prodloužený víkend u moře
5 (100%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2017, Kategorie : Chorvatsko