Putování po Kvarnerských ostrovech


ubytování Chorvatsko

Kvarnerské ostrovy představují oblíbenou destinaci mnoha Čechů. Kromě toho, že jsou opravdu krásné, nachází se nejblíže našim hranicím. Patří mezi ně Krk, Cres, Lošinj, Rab a Pag a další malé ostrůvky. Pojďme se podívat za krásami a zajímavostmi této úžasné lokality. Možná najdete inspiraci i pro svou dovolenou.

V celé oblasti Kvarnerských ostrovů panuje příjemné podnebí s teplými léty a mírnými zimami a pohoří Velebit u pobřeží chrání ostrovy před větrem. Ostrovy se obecně mohou pyšnit krásnou nenarušenou přírodou. Najdete zde parky i lesoparky a rozmanitý svět fauny i flóry. Ostrov Krk, Cres a Rab patří dokonce mezi ostrovy s největším počtem různých živočišných druhů z celého Středozemí.

Obyvatelé ostrovů se zabývají většinou pěstování vinné révy, oliv a chovu ovcí. V poslední době jsou pro mnohé z nich hlavním příjmem peníze z cestovního ruchu. Ve starobylých městečkách najdete velké množství stále více populárnějších soukromých apartmánů, vynikající restaurace, příjemné kavárny a jiné služby využívané turisty.

Lákadlem ostrovů jsou také pláže, které lemují pobřeží. U hlavních letovisek najdete pláže upravené, na nichž se návštěvníkům nabízí množství služeb, jako je například půjčovna vodního i sportovního vybavení, občerstvení i školy vodních sportů. Mimo to však můžete objevit i malé pláže, na kterých budete jen vy sami.

Most na ostrov Pag

Některé ostrovy jsou s pobřežím spojené mosty, což je příklad ostrova Krk a Pag. A například ostrovy Cres a Lošinj jsou zase mostem spojené mezi sebou u kouzelného městečka Osor.

Krk

Největším ostrovem je ostrov Krk, považovaný za klenot severního Jadranu, který je s pevninou spojen mostem. Jeho hlavním městem je stejnojmenné město Krk s jedinečnou atmosférou. Zároveň to však jsou úžasné pláže,které lákají návštěvníky na tento ostrov.

Klidná dovolená v letovisku Baška

Často je pláž u města Baška považovaná za vůbec nejkrásnější z celého Chorvatska.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Nimfa - Dovolená v pohodě

Cres

Druhý největší ostrov na Jadranu je ostrov Cres, na který se můžete dostat trajektem z obce Bretova na pevnině, přičemž vzdálenost je pouhých 5 kilometrů. Hlavním centrem ostrova je městečko Cres se starobylou městskou zástavbou a zbytky hradeb s obranou věží. Ostrov je cílem mnoha turistů, kteří vyhledávají klidnou dovolenou v překrásné přírodě bez hluku přeplněných přímořských letovisek.

Tady se můžete kochat starobylou architekturou, sídly umístěnými vysoko na svazích, rybářskými vesničkami a krásně čistým mořem.

Lošinj

Cres je spojen kratičkým mostem s vedlejším ostrovem Lošinj přes uměle vybudovaný Osorský průliv. Lošinj je známý svým členitým pobřežím a spoustou zátok, kde si každý může najít svůj kousek ráje jen pro sebe. Lošinj je porostlý borovými lesy, piniovými lesy a nejdete tu také palmy, oleadry nebo agáve.

Rab

Ostrov Rab se pyšní písečnými plážemi, které jsou v Chorvatsku poměrně vzácné, a proto ho často volí rodiny s dětmi. Kromě krásné krajiny, která je plná dubových lesů, je také hojně navštěvované hlavní město ostrova se stejnojmenným názvem. Ostrov Rab si získal také příznivce z řady cyklistů a jachtařů. Dostanete se sem trajektem z ostrova Krk nebo z přístavu Stinica na pobřeží.

Pag

Na ostrově Pag najdete vše, co k ideální dovolené člověk potřebuje. Hluboké zátoky, průzračné moře, krásné písečné pláže a jedinečné příležitosti k ochutnání vynikajících nejen mořských pokrmů. Na ostrově se vyrábí proslavený pažský sýr, který je ovoněný místním rozmarýnem, tymiánem a šalvějí.

Pokud si chcete užít nerušenou krásnou dovolenou, na které načerpáte novou energii, Pag je ostrovem, který vám to splní. Je velmi jednoduché se na ostrov dostat, protože je s pevninou spojen mostem. Pokud byste chtěli využít trajektovou dopravu, můžete se nalodit na pevnině ve vesnici Prizna.

ČTĚTĚ:   Makarská riviéra v apartmánu, karavanu nebo stanu

 

levné apartmány Cres
Ubytování na Cresu

Putování po Kvarnerských ostrovech
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2017, Kategorie : Chorvatsko