Sněhová nadílka na Jadranu


ubytování Chorvatsko

Většinou vás lákáme na letní fotky plné slunce, na kterých dominuje krásné moře a v dálce zalesněné ostrovy a ostrůvky. Dneska je to ale jinak! Vsadíme se, že vás moc není, kdo se vydá k Jadranu v zimním období. Zasněžené Chorvatsko má ale také něco do sebe a milovníci romantiky by ho jistě náležitě ocenili. Proto vás zveme na cestu do zimního Chorvatska, abyste tuto krásu mohli obdivovat alespoň na fotkách!

Sníh není v přímořských částech Chorvatska příliš častým jevem a pokud se objeví, tak na velmi krátkou dobu. V podstatě většinou jak dopadne, tak zmizí. Ve vnitrozemí a na horách se však drží, lidé vyndavají sjezdovky a lyžují stejně jako my u nás.

Bude se opakovat sněhová smršť jako v roce 2017?

Zima roku 2017 byla v Chorvatsku nevídaná! Přišlo tolik sněhu, že byli mnozí hodně překvapeni!

Například v Dubrovníku nesněžilo celých 8 let, až v roce 2017 přišla sněhová kalamita. Ihned způsobila ve městě chaos a nejezdila ani městská hromadná doprava. Zimní přezutí aut se tu vážně moc neřeší, a tak čerstvě napadaný sníh způsobil mnoho dopravních nehod. Praskaly vodoměry i vodovodní trubky. Nepřipravení lidé přišli k četným úrazům.

Takhle romanticky vypadá například pod sněhem Karlovac!

Sníh v roce 2017 překvapil i obyvatele Korčuly, kteří tu naposledy viděli sníh v roce 2009! Musela být uzavřena hlavní silnice. Ve Splitu byl v ten samý rok naměřen rekord za posledních 50 let – mínus 7°C! Vranské jezero zamrzlo a Plitvickým jezerům dal sníh a mráz pohádkovou podobu.

Plitvická jezera jsou ale krásná i pod čepicí sněhu, co říkáte?

Co přináší zimní období na Jadran

Nejchladnějším měsícem je tady leden, ale teploty zpravidla neklesají pod 5 °C (samozřejmě na výjimky!!). Na severu bývá chladněji, a tak zatímco se teploty například na ostrově Vis pohybují okolo příjemných 8 °C, v tu samou dobu mohou být na ostrově Krk v Kvarnerském zálivu naměřeny pouhé 4 stupně.

ČTĚTĚ:   Brist na Makarské riviéře

Uvidíme, jestli sem nějaká vločka zavítá i letos. A co vy? Ruku na srdce, jeli byste si prohlédnout zasněžené hory, města a přímořská letoviska v zimě?

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Sněhová nadílka na Jadranu
5 (100%) 1 hlas[ů]

3 Responses to Sněhová nadílka na Jadranu

  1. Alena Skybová

    Mala som tu možnosť Plitvice pod snehom su čarovneeee odporúčam…

  2. Pavel Koníř

    Plitvicka jezera v zimne musi byt super, ale Plitvicka jezera maji klima skoro jako u nas a s Jadranem to nema nic spolecneho.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2019, Kategorie : Chorvatsko