Tipy na chorvatská městečka, která zaručují skvělou dovolenou


ubytování Chorvatsko

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska a stále váháte, kam přesně se letos vypravit? Chtěli byste raději své dny volna strávit v menším letovisku, kde si užijte více v klidu než ve velkých městech plných turistů? Přinášíme vám tipy na malá chorvatská města u pobřeží, která mají malebnou atmosféru, krásné pláže a jsou úžasnými místy na pohodovou dovolenou.

Cavtat

15 kilometrů od kouzelného historického města Dubrovník leží menší letovisko Cavtat. Městečko má za sebou bouřlivou historii, což se odráží v jedinečné atmosféře města. Můžete tu vidět architekturu a ruiny z různých historických dob, najdete tu malebný přístav, krásné pláže a úžasný Dubrovník hned za zády, takže o jednodenní výlet máte postaráno.

Poreč

Poreč

V letní sezóně míří i do tohoto malého města na Istrii spousty cestovatelů a mladých turistů. Poreč je kulturní a turistické centrum, které se táhne podél pobřeží několik kilometrů na obě strany od centra města. I tak ho řadíme mezi menší letoviska, kde si můžete užít parádní dovolenou. Má skvělou polohu, která vám umožní poznat celou Istrii. Proto je toto místo ideální pro ty, kteří milují výlety a poznávání nové přírody, lidí a měst.

Rovinj

Na Istrii ještě zůstaneme a doporučíme vám tu klenot v podobě úžasného romantického městečka Rovinj, které leží na západním pobřeží Istrie. Oblíbeným turistickým cílem je staré město plné skvělých restaurací, kaváren i obchůdků. Najdete tu krásné pláže a v okolí je spousta krásných míst na výlety. Rovinj má kouzelnou atmosféru a je považováno za jedno z nejromantičtějších měst v Evropě.

Veli Lošinj

Veli Lošinj

Překrásný barevný přístav, klidnou atmosféru a úžasné možnosti koupání nabízí městečko Veli Lošinj na ostrově Lošinj. Najdete tu autentické domy, restaurace, obchody i bary. Velkou atrakcí jsou staré domy námořních kapitánů, které byly ozdobeny exotickými rostlinami posbíranými jako suvenýry z dlouhých plaveb. Pokud se sem vydáte před sezónou – v dubnu nebo v květnu – máte velkou šanci pozorovat veselé delfíny vyskakující z moře.

ČTĚTĚ:   TOP 5 písečných pláží Chorvatska

Primošten

Úžasným místem u Jadranu je Primošten. Historické městečko má krásnou oblázkovou pláž a nabízí se tu dechberoucí výhledy na okolní ostrůvky roztroušené v moři. Leží necelých 30 km od Šibeniku, takže i tady máte o skvělý výlet postaráno. V okolí Primoštenu jsou překrásné vinice a až tu budete, rozhodně ochutnejte místní červené víno babić, které se prý výborně hodí k humrovi. Co vy na to?

Pučišća

Říká vám něco název Pučišća? A ostrov Brač? Právě na tomto ostrově se nachází úžasná malá vesnice Pučišća, která bývá často označovaná jako jedno z nejkrásnějších evropských městeček. Mohou za to budovy postavené z bílého vápence i úžasná zátoka, ve které je Pučišća usazena. Toto městečko bylo v historii vždy přitahováno umělci a bylo privilegiem tady bydlet. A vy máte to štěstí, že tu můžete strávit báječnou dovolenou!

Korčula, západ slunce

Korčula

Město Korčula najdete na stejnojmenném ostrově. Legenda praví, že se tu narodil slavný cestovatel Marco Polo, ale jisté je jen to, že je tu dům, ve kterém vyrůstal a vy tento objekt můžete navštívit stejně jako tisíce dalších turistů, kteří sem každoročně zavítají. Staré město působí jako opevněná citadela, která jakoby plula nad oceánem. Najdete tu divadlo pod širým nebem a oblíbenou destinaci z Korčuly činí velké množství krásných obchůdků, dobrých restaurací, galerií i barů.

Chorvatsko je plné malých přímořských letovisek a vybrat si mezi nimi bývá pro mnohé nadlidský úkol. Věříme ale, že si vyberete dobře a zažijte úžasnou dovolenou. V Chorvatsku totiž snad ani nemůžete šlápnout vedle!

Tipy na chorvatská městečka, která zaručují skvělou dovolenou
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2024, Kategorie : Chorvatsko