To nejlepší z Chorvatska: 5 nejpůsobivějších přístavů


ubytování Chorvatsko

Ať už do Chorvatska míříte na klasickou dovolenou, nebo jste se letos rozhodli brázdit vlny Jaderského moře na jachtě, návštěva přístavů k dovolené v této nádherné přímořské zemi rozhodně patří. Poslouchejte zpěv racků u ranní kávy, užívejte si nádherné západy slunce se skleničkou vína nebo se procházejte a kochejte pohledem na překrásné jachty. Toto je 5 nejpůsobivějších přístavů v Chorvatsku.

Marina Kremik, Primošten

Je velmi těžké vybrat v Chorvatsku ty nejhezčí přístavy, protože jich je tu opravdu nespočet. Jeden z nejkrásnějších přístavů je ale rozhodně Kremik v letovisku Primošten nedaleko města Šibenik. Je to klidný přístav mezi horami v nádherné zátoce, která ho chrání před silným větrem a vlnami a nabízí opravdu úchvatné západy slunce. Zároveň je to jedna z nejvíce chráněných marin v Chorvatsku, která byla vyznamenaná modrou vlajkou a nabízí 393 kotvišť v moři. V blízkosti je trh, restaurace i obchody.

Marina Frapa, Rogoznica

Před několika lety byl právě přístav v letovisku Rogoznica vyhlášen nejlepším chorvatským přístavem vůbec. A není se čemu divit. Patří mezi ty nejkrásnější, jaké můžete v celém Středozemí navštívit. Nachází se v krásném prostředí mezi Šibenikem a Splitem v srdci Dalmácie v překrásné zátoce Soline. Střed tvoří uměle postavený ostrov s recepcí a dalšími službami, napočítáte tu 10 mol s 450 kotvišti. I tato marina se může pyšnit Modrou vlajkou.

ACI Trogir

Toto okouzlující historické město má celkem přístavy tři. ACI Trogir je jeden z nich, najdete ho ve městě na ostrově Čiovo, který s pevninou spojen mostem. Nabízí 205 kotvišť, bary, obchody i směnárnu. Nádhernou kulisu tu tvoří hrad Kamerlengo. Nedaleko můžete navštívit další přístav STC Marina Trogir a jižněji dál od města okouzlující Hafen Trogir. Trogir je jedno z nejúžasnějších míst, kde začít své dobrodružství na lodi. Jdete do toho?

ČTĚTĚ:   Dálniční známky a mýtné při cestě k Jadranu

ACI Split

Rušné město Split je oblíbenou turistickou destinací a skvělým místem k prozkoumávání. Najdete tu úžasné historické památky a zároveň tu zažijete jedinečnou kosmopolitní atmosféru. Nejstarším přístavem ve městě je ACI Split, který má 355 kotvišť na moři a nabízí nádherný výhled na Diokleciánův palác. Je také výchozím bodem dlouhé promenády, protože právě toto město se pyšní jednou z nejdelších a nejkouzelnějších pobřežních promenád.

Marina Mandalina Šibenik

Přístav v Šibeniku se chlubí prestižním vyznamenáním. Získal ocenění 5 zlatých kotev od britské společnosti Yacht Harbor Association, což je uznání vysoké kvality poskytovaných služeb. Mandalina je přirozeně chráněný přístav na okraji města a díky tomu představuje jedno z nejbezpečnějších míst pro kotvení, které odolá větru i vlnám. Je to první a vůbec jediný přístav v Chorvatsku pro super jachty. Dokáže ukotvit jachty až do délky 140 metrů a poskytuje kotvení pro 367 jachet na moři.

Pokud milujete Chorvatsko, moře a jachty, určitě některý z přístavů navštivte. Krásné mariny jsou rozesety po celém pobřeží Chorvatska a určitě budou i na místě vaší letošní letní dovolené.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2024, Kategorie : Chorvatsko