TOP 5 písečných pláží Chorvatska


ubytování Chorvatsko

O tom, že i Chorvatsko má písečné pláže, se už všeobecně ví. Jenže není jich mnoho a ne všechny stojí za návštěvu. My vám přinášíme seznam těch, o kterých si myslíme, že za návštěvu naopak rozhodně stojí. Na některých najdete spoustu zábavy a možností vyzkoušet různé vodní i pozemní sporty, mají bary a restaurace. Jiné jsou odlehlé a najdete tu příjemný klid a nádhernou přírodu. Pojďte se s námi podívat na 5 nejkrásnějších pláží, které jsme na základě zkušeností vybrali my. Najdete je na ostrovech i na chorvatském pobřeží. Doufáme, že pro vás budou zajímavou inspirací při vaší další cestě do této krásné země.

1. Pláž Zlatni Rat na ostrově Brač

Na jihu ostrova Brač leží letovisko Bol. A právě zde najdete opravdovou perlu mezi chorvatskými plážemi Zaltni Rat (Zlatý roh). Její tvar labutího krku se mění podle toho, jak intenzivní je zrovna vítr a jak silné jsou mořské proudy.

 

Jemný světlý písek je opravdovou lahůdkou a krásně čisté, azurové moře je třešničkou na pomyslném dortu. Dokud sem nepronikl turistický boom, jednalo se o nenápadnou obec, kterou využívali především rybáři a námořníci. Nyní je však vyhledávanou destinací nejen městečko Bol a nezapomenutelná pláž Zlatni Rat, ale také celý ostrov Brač.

2. Pláž Sahara na ostrově Rab

Zavítejte s námi na ostrov Rab. Nalézá se zde nádherná čistě přírodní písečná pláž s názvem Sahara. Tady nenajdete žádné bary ani restaurace. Nebudete si zde moci půjčit ani lehátko, ani slunečníky. Vaše děti si nezajezdí na tobogánu, protože tu zkrátka žádný není. Přesto (a možná právě proto) jsme tuto pláž zařadili na náš seznam TOP písečných pláží.

Ostrov Rab

To, co tady zažijete, je krásný pocit z čisté přírody, která se rozprostírá všude kolem vás. A pokud se přece jen bojíte, že tu třeba umřete hlady nebo žízní, máme pro vás jednu dobrou zprávu. Nejste tady na konci světa, a proto je možné zakoupit si občerstvení na malé lodi, která sem každodenně přijíždí. Schovat se můžete do stínu borových lesů, které tvoří krásnou kulisu písečné pláži.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Neptun - supr dovca

3. Ninská laguna u Zadaru

Krásnou písečnou pláž můžete najít v zadarské riviéře v historickém městečku Nin. Místní pláž si také vysloužila přezdívku „Královnina pláž“. Nabízí nádherné výhledy na masivní pohoří Velebit.

Hned u ruky tu máte nabídku příjemných barů, kaváren a restaurací. Můžete si půjčit lehátka i slunečníky, využít šatny i převlékárny. Sportovci jistě nepohrdnou možností zahrát si badminton, plážový volejbal nebo vyzkoušet kitsurfing. Působivé městečko Nin nadchne každého, kdo hledá příjemnou atmosféru a chce si odpočinou od shonu měst.

4. Pláž Bijeca na Istrii

Na Istrijském poloostrově najdete hned několik pláží, na kterých se povaluje příjemný písek. Pláž, kterou považujeme za jednu z nejkrásnějších, a která určitě stojí za návštěvu, je pláž Bijeca nedaleko letoviska Medulin. Je dlouhá 1 kilometr a má pohodlný pozvolný vstup do moře. Je ideální pro rodiny s dětmi i pro neplavce. Pro dětské návštěvníky je tu zábavný tobogán, máte možnost si zapůjčit lehátka i slunečníky. Sportovci si mohou zahrát volejbal a všem je nabídnuto osvěžení v místních barech nebo něco na zub v okolních restauracích.

5. Telašcica dugi Otok

Vypravte se s námi na impozantní ostrov Dugi Otok. V jeho jižní části se nachází zátoka Telaščica, jež je vyhlášena přírodním parkem. Zasloužila se o to překrásná panenská příroda. Malebnou scenerii dokresluje skalní hřeben Grpaščak, který kolmo z výšky vyčnívá z moře do cca 150 metrů.

Porosty zde tvoří olivovníky, fíkovníky i borovice. V této zátoce najdete několik nádherných písečných pláží, kde si nerušeně můžete užívat chorvatskou přírodu a své dny volna.

Chorvatsko nabízí svým návštěvníkům spoustu krásných míst, které stojí za návštěvu a mnoho báječných plážích, kde můžete relaxovat a užívat si slunečné dny. Jedinečnou atmosféru Chorvatska podtrhují také malebná historická města, lahodná kuchyně a letní atmosféra.

ČTĚTĚ:   Procházka nádherným městem Stari Grad, Hvar

 

levné apartmány Brač
Ubytování na Brači

TOP 5 písečných pláží Chorvatska
5 (100%) 3 hlas[ů]

2 Responses to TOP 5 písečných pláží Chorvatska

  1. Marek Carny

    Boli ste vobec niekedy na Bol-e, ze pisete o tejto plazi ako o mieste „s jemnym svetlym pieskom?“ Je to nadherna plaz, ale zavadzate tu ludi. Oprosti 🙂

  2. Jan Hofmann

    Bol, to je oblíbený vtip s pískem, ale pláž Sakarun na severu Dugi otoka je skvělá a písečná. Vím to, jelikož právě nyní zde jsem 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2017, Kategorie : Chorvatsko