Víkendové koupání v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Máte málo dovolené? Nebo jste zkrátka ten typ člověka, který dostane chuť na křišťálově průzračnou vodu, okamžitě se rozhodne a klidně na víkend odjede k moři? Není to nic neobvyklého. Pokud v pátek po práci vyrazíte, už v sobotu ráno se můžete koupat. Právě takový luxus vám nabízí chorvatské pobřeží. Pokud navíc k víkendu budete ochotni přidat alespoň dva dny, užijete si prodloužený víkend u moře par excellence.

Víkendové koupání v Jadranském moři si můžete užít jako jednotlivec nebo vzít klidně celou rodinu. Obecně se doporučuje vyrazit spíše autobusem a to především v případě, že je na řízení ve vaší skupině vyhrazen jen jeden člověk. Přeci jenom se jedná o poměrně velký zápřah, co se řízení týče. Pojedete-li místo autem moderním autobusem (což jsou v dnešní době už opravdu téměř všechny), nebudete se muset o nic starat a přes noc se i v poměrně komfortních sedačkách dobře vyspíte. Rozhodně budete mít dost sil k tomu, natáhnout se na vysněnou pláž.

Istrie a Kvarner – nejbližší místa u moře

Záleží samozřejmě na vašich preferencích a je jasné, že čím více na jih pojedete, tím delší dobu strávíte v autobuse. Jedete-li opravdu jen na otočku, zvolte Istrii nebo Kvarner. Do těchto lokací vás autobus zaveze přibližně za 11 hodin a moře je tu stejně krásné jako v destinacích na jihu Chorvatska.

koupání v Chorvatsku

Vzhledem k omezenému času pro tentokrát raději zvolte pro svůj pobyt místa, které znáte, nebo na ně máte tip od svých přátel. Přestože vás Chorvatsko prakticky nemůže zklamat nikde, je možné, že budete na nějakých místech méně spokojeni. Čas, který máte vyhrazen na svou krátkou dovolenou, určitě nebudete chtít plýtvat na hledání lepších míst.

Istrie láká na malebná města a čisté moře

Na Istrii patří mezi velmi oblíbená letoviska města Poreč a Rovinj, která jsou ideální pro krátkodobé dovolené. Během svého víkendu si stihnete zaplavat v krásném moři, ochutnat nějakou rybí specialitu, projít se historickými uličkami, nasát mořský vzduch i chytit lehký bronzový odstín. Jen pozor na spálení! Nesmíte propadnout pokušení, co nejvíce se opálit za co nejméně dní! Do Čech byste se také mohli vrátit rudí jako rajčata a z vaší dovolené by vám zbyla jediná vzpomínka. Na to, jak vám bylo horko, když jste usínali na přímém slunci.

ČTĚTĚ:   Zchlaďte se v ohromujících chorvatských jeskyních

Kvarner: pobyt v lázeňském letovisku nebo dovolená na ostrově?

Kvarner je k prožití krátké dovolené také velmi vhodné místo. Už jste navštívili letovisko Crikvenica?

levně do Chorvatska

Leží asi 37 km od Rijeky a je považováno za jedno z velmi příjemných lázeňských míst. Tady zjistíte, co to je vzduch bez smogu. Dny plné slunci si můžete užívat na krásných plážích, které jsou lemované skálami a lesy. Letovisko je obdarováno skvělou promenádou , která vede podél moře a nabízí spoustu možností, kde se najíst, nakoupit nebo posedět u kávy či koktejlu.

Ani Kvarnerské ostrovy vám nemusí být zapovězeny, pokud jedete na rychlou dovolenou. Ostrov Krk je spojen s pevninou mostem, tudíž odpadá čekání na trajekt. Z pevniny jste na ostrově co by dup. Krásné pláže, čistá voda a jedinečná atmosféra jakéhokoliv vámi vybraného letoviska s vámi bude ještě dlouho po tom, co za pár dní zase zvednete kotvy.

Vypravte se klidně do míst více na jihu: Zadar a Ugljan

Pokud pro vás už nějaká ta hodina navíc v autobuse není hrozného neznamená, klidně si jako svou cílovou destinaci některé z působivých měst, která leží více na jihu. Pro váš prodloužený víkend se může stát top místem třeba historické město Zadar plné obdivuhodných památek, galerií a muzeí. Jen pár kilometrů od Zadaru se nachází krásná pláž Borik s pískem, kam v častých intervalech jezdí MHD z města.

Když budete akční a budete chtít ze své krátké dovolené vymačkat co nejvíce zábavy, stihnete i výlet na některý z blízkých ostrovů – například krásný Ugljan. Tento ostrov vám nabídne překrásné zátoky s písečnými plážemi, které jsou chráněny díky své výhodné poloze před větrem. Ostrov se nachází jen něco přes 2 km od Zadaru, takže výlet sem nijak s vaším drahocenným časem nezamává a vy se na chvíli ocitnete v naprostém ráji.

ČTĚTĚ:   Všechny cesty na Istrii vedou do magického Motovunu

Pokud tedy stále přemýšlíte, co udělat s těmi pár dny, které vám z dovolené zbývají, dejte šanci chorvatskému pobřeží. Přestože i v České republice máme krásná místa na strávení prodlouženého víkendu, jednu věc bohužel nemáme: průzračně čisté moře!

 

levné apartmány Poreč
Ubytování v Poreči

Víkendové koupání v Chorvatsku
3.8 (75%) 4 hlas[ů]

One Response to Víkendové koupání v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2017, Kategorie : Chorvatsko