Vlakem do Chorvatska: kdy, kam a za kolik?


ubytování Chorvatsko

Říkáte si, že je nesmysl vydat se do Chorvatska vlakem, když se tam dá v pohodě dostat autem? Ruku na srdce: zas tak v pohodě to vždycky není! Někomu jízda vlakem nevadí, někdo ji považuje za nejlepší a nejpohodlnější způsob cestování a někdo třeba nemá řidičský průkaz, auto, nebo chce cestovat sám. Jet vlakem do Chorvatska je pro mnoho lidí stále přijatelnější a výhodnější způsob dopravy, než se stresovat za volantem. Pojďte se s námi podívat, jak cestovat vlakem k Jadranu tento rok a kam vás koleje zavedou!

vlakem do Chorvatska

Přes Vídeň do Splitu

Za krásnými plážemi to můžete vzít přes rakouskou metropoli a třeba se tady na jednu noc zdržet. Zajít na luxusní Sachrův dort, zjistit, co nového se děje v okolí opery, projít se noblesními ulicemi v centru města. Vlak bude v sezóně jezdit každý den do Splitu z Prahy, nebo Brna. Mimo sezónu se takto svézt můžete od pondělí do pátku.

Do Vídně se dostanete vlakem nebo autobusem. Vzhledem k šílenostem, které se často dějí na dálnici D1 doporučujeme cestu vlakem, přestože cena jízdenky bývá vyšší. Z Vídně nasedněte na vlak Eurocity Croatia, který vás zaveze do Zagrebu, odkud jede noční vlak do Splitu.

A jak je to časově? Z Vídně byste museli jet vlakem v 15:58, v Záhřebu budete ve 22:41 a ve 23:00 vám pojede spoj do Splitu, kde vás probudí skřípání brzd ráno v 6:45. Zpátky ze Splitu vlak vyráží ve 21:43. Cena Praha – Split přes Vídeň je 1 900 Kč.

Split

Čím vás Split dostane

Split v jižní Dalmácii láká na luxusní pláže i krásné historické centrum. Městu dominuje Diokleciánův palác z přelomu 3. a 4. století. Celé historické jádro vš´četně paláce je zapsáno na seznamu UNESCO, což je důkazem toho, že se jedná o místo hodno obdivu. Je tu i spousta krásných pláží, jako je Bacviče kousek od centra nebo Kašjuni na poloostrově Marjan. Navíc odtud můžete podniknout výlet na ostrov Brač nebo Hvar.

ČTĚTĚ:   Rok 2019: Milion turistů ve Splitu a rekord v Pule

Přes Mnichov do Opatije a Rijeky

Pokud nechcete absolvovat cestu až do jižní Dalmácie, můžete si zajet na Istrii, kam se dostanete vlakem z Mnichova. Do tohoto známého německého města a jednoho z hlavních evropských dopravních uzlů jezdí vlak z Prahy, Domažlic nebo Brna. Z Mnichova potom můžete vzít přímý noční vlak EN na Istrijský poloostrov ve 23:35. V Opatiji se vzbudíte pěkně rovnou na snídani, protože vlak na místo dorazí v 9:08 ráno. V Rijece je o cca 20 minut déle. Zpátky do Mnichova vyráží vlak z Rijeky ve 20:50. Cena za jednu cestu Praha – Opatija je 1200 Kč.

Opatija

Opatija – Benátky Jadranu

Ano, tak bývá často toto pobřežní město v Kvarnerském zálivu přezdíváno. Opatija je považována za jedno z nejluxusnějších chorvatských letovisek a skvělé jsou také místní pláže. Například pláž Slatine se nachází takřka v centru města. Další pěknou oblázkovou pláž najdete v Ičići nebo nedalekém Lovranu.

Z Mnichova do Záhřebu

Pokud budete chtít navštívit jen hlavní město Chorvatska Záhřeb, zaplatíte za lístek částku od 1200 Kč. Vlak jedoucí přes Mnichov vyjíždí z Prahy, Plzně a Domažlic. Každý den vyráží přímý denní a noční vlak EN z Mnichova přes slovinskou Lublaňu. Odjezd denního vlaku je ve 12:17 a hlavní město Chorvatska vás přivítá ve 20:51. Nebo můžete jet nočním spojem ve 23:35 a v 8:50 ráno budete na místě.

Hlavní město Chorvatska stojí za to poznat. Navštívit můžete mnohé galerie a muzea včetně proslulého Muzea rozpadlých vztahů. Staré město nabízí krásné procházky starobylými uličkami a pořádně si zaběhat můžete třeba v největším parku celé jihovýchodní Evropy – Maksimir. Ideální je projet si město na kole!

Cestování vlakem přináší zajímavé zážitky, tak to někdy vyzkoušejte!

ČTĚTĚ:   Dokázali byste žít v Chorvatsku? Idylka versus realita

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Vlakem do Chorvatska: kdy, kam a za kolik?
3 (60%) 2 hlas[ů]

3 Responses to Vlakem do Chorvatska: kdy, kam a za kolik?

  1. Jiří Krejza

    Vlak je super (už jsem absolvoval). Pohoda, klídek a hlavně přijedeš na dovolenou odpočatý. Autem jsem jel xkrát a už nikdy!

  2. Alenka Ali Slivková

    škoda že sa nedá ísť z SK 🙁

  3. Petr Loope

    Jelikož toho najezdím mraky ,docela o tom přemýšlím…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2018, Kategorie : Chorvatsko