Za písečnými plážemi


ubytování Chorvatsko

Často to bývají rodiny s dětmi, kdo vyhledává písečné pláže. Kameny, oblázky a ostrý povrch však nevyhovuje mnoha turistům a někteří proto volí jiné destinace než Chorvatsko. Pokud jste to právě vy, kdo rozhodně odmítá chodit na pláži v botách, nemusíte Chorvatsko rezolutně zavrhovat.

Přestože naprostá většina chorvatských pláží je tvořena oblázky a kameny, najdou se i krásná místa, která nabízí úžasné pláže s jemným pískem. Poradíme vám, kam se za nimi vydat, a co všechno na těchto místech můžete zažít. Rozhodně nebudete o nic ochuzeni.

Baška na ostrově Krk

Krk je jeden z kvarnerských ostrovů, který si oblíbila spousta turistů i cestovatelů z Čech pro svou úžasnou atmosféru a záruku pohodové dovolené. Tady najdete to, co hledáte.

Baška

1,8 km dlouhá pláž je jednou z nejvyhledávanějších pláží v celém Chorvatsku. Písek se nenachází po celé její délce, ale jsou části, kde je. Chvilku hledejte nebo se poptejte a určitě tato místa neminete. Jedná se o velmi populární místo, které je připraveno na turisty, takže zde najdete kavárny, restaurace i atrakce pro děti či dospělé.

Poloostrov Lopar ostrova Rab

Ostrov Rab je proslulý svým mírným podnebím a skvělými podmínkami pro koupání. Je také významnou a oblíbenou základnou jachtařů.

Pokud je krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do vody právě to, co hledáte, najdete ji v letovisku Lopar na stejnojmenném poloostrově. Jediná nevýhoda této pláže může být malá hloubka moře. Abyste si mohli zaplavat, budete muset ujít až 500 metrů. Pro malé děti je to však naprosto ideální místo. Můžete si zde půjčit slunečníky, zajít do kavárny nebo restaurace. Nazývá se Rajská pláž a je oceněna Modrou vlajkou.

Na poloostrově Lopar však najdete i jiné písečné pláže, ke kterým se dostanete lesními stezkami nebo na člunu. Odměnou za ne příliš jednoduchou cestu vám však bude koupání v krásné přírodě, jemný písek a tichá samota.

ČTĚTĚ:   Novi Vinodolski

Ostrov Pag

Pljanka je písečná pláž na oblíbeném ostrově Pag ve Staré Novalji, kde si budete připadat jako v ráji. Leží v hlubokém zálivu a moře je téměř bez vln. Najdete zde půjčovnu šlapadel i bar s občerstvením.

Na ostrově Pag najdete i jinou, menší písečnou pláž Potočnica, která leží v zátoce u stejnojmenné vesnice. V těsné blízkosti jsou skvělá místa pro šnorchlování. Jedno z nejmalebnějších míst najdete také na pláži Čista plaža, kde se občas sice míchá písek z oblázky, přesto se jedná o jednu z nejhezčích chorvatských pláží, odkud máte výhled na majestátní vrcholy pohoří Velebit. Také pláž Povljana je tvořena jemným pískem. Najdete ji u kaple svatého Nikoly.

Dugi otok

Na ostrov Dugi otok se nejezdí za historickými památkami ani příliš bujarým turistickým ruchem. Co vám však milerád nabídne, je překrásná příroda.

U letoviska Soline na krásném ostrově Dugi Otok najdete další z pěkných chorvatských pláží plných písku Sakarun.

Užijte si dovolenou v příjemné zátoce lemované borovými lesy. Na pláži sice leží převážně písek smíchaný s oblázky, ale vstup do moře je tvořen jen jemným pískem. Najdete zde bar s občerstvením.

Omišská riviéra a Brač

I v okolí Omiše najdete pláž, na kterou rozhodně nebudete potřebovat boty do vody. Dlouhá a široká pláž se nachází v letovisku Duće, ze kterého se vám nabízí krásný výhled na ostrov Brač. Také na něm se můžete natáhnout na pláž tvořenou pískem, která se nazývá Lovrečina a má velmi příjemný pozvolný vstup do moře. Kromě ní zde najdete například pláž Prvlja.

Nejbližší letovisko u této pláže je Postira.

Korčula

Ke střední Dalmácii náleží několik velkých ostrovů a Korčula je jedním z nich. Objevujte kulturní tradice, přírodu a luxusní koupání.

Na ostrově Korčula leží hned několik pláží, které zaručují příjemný pobyt a dovolenou bez nutnosti obout do moře gumové boty. U letoviska Lumbarda je to pláž Bilin, která je dostupná pěšky nebo autem. Nedaleko téhož letoviska leží další písečné pláže jako je Pržina či Tatinja, ze které máte výhled na hornatý poloostrov Pelješac.

ČTĚTĚ:   Primošten - střední Dalmácie

Ostrov Susak

Tento nádherný malý ráj je přezdívaný písečný ostrov. Najdete ho nedaleko Maliho Lošinj a je výjimečný právě svým písečným povrchem. Na ostrově Susak najdete nedotčenou přírodu a nádherně čisté moře. Romantické chvíle vám zajistí malebné malé zátoky plné jemného písku a úžasného koupání.

Ostrov Susak

Rozhodně jsme vám nepopsali všechny písečné pláže, v Chorvatsku je jich překvapivě ještě mnohem více. Stačí jen dobře hledat a vaše dovolená v Chorvatsku může být opravdu bez chybičky.

 

levné apartmány Rab
Ubytování na Rabu

Ohodnoťte

4 Responses to Za písečnými plážemi

  1. Renata Machova

    Doporučujeme…

  2. Alena Vavříčková

    Mělké moře, písek, vhodné pro děti. Supr.

  3. Martin Mráz

    web pro paštikáře 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2017, Kategorie : Chorvatsko