5 důvodů, proč navštívit Makarskou riviéru. Který je ten váš?


ubytování Chorvatsko

Na Makarskou riviéru se jezdí nejvíce od června do září. Mimo hlavní sezónu tu zažijete méně turistů, přívětivější počasí i ceny. Přemýšlíte o tom, že byste sem letos vyrazili? Tady je 5 důvodů, proč byste určitě neměli váhat.

1. Pláže a křišťálově čisté moře

Na Makarskou riviéru přivádí většinu turistů křišťálově čisté moře a některé z nejkrásnějších pláží, jaké v Chorvatsku existují. K některým plážím však není snadné se dostat, a pokud jste v dobré kondici a bez dětí, rozhodně vám právě takové pláže doporučujeme. Užijete si tak při plavání dokonalou meditaci, protože právě přesně takové plavání tu je – jako meditace. Moře je tu krásné a teplé a vy ho nebudete chtít opustit. Budete si přát, aby vaše dovolená nikdy neskončila, jednoduše se do Makarské riviéry zamilujete.

2. Nádherná příroda

Co by byly pláže a moře bez hezké přírody, která ji obklopuje? Nic. Příroda je druhým důvodem, proč byste měli Makarskou riviéru navštívit. Je tu spoustu středomořské vegetace, hodně borovic, které vám poskytnou příjemný stín na plážích. U moře vás budou doprovázet zvuky racků a západy slunce na Makarské budou jedny z nejlepších, jaké kdy v životě uvidíte.

Makarská riviéra by ani z poloviny nebyla tak krásná, kdyby ji neobklopovalo pohoří Biokovo. Táhne se podél celé riviéry a tvoří jednu z nejunikátnějších krajin Chorvatska. Pohoří Biokovo je místem dobrodružství a krásných výhledů. Je ideální pro každodenní pěší túry, které zpestří vaši dovolenou. Ať už Makarskou riviérou jen projíždíte, nebo na ní zůstáváte, pohoří Biokovo je místo, které musíte navštívit.

3. Jedna z nejkrásnějších vyhlídkových tras v Chorvatsku

Přestože toto jistě nebude ten hlavní důvod, proč se na Makarskou vydáte, může vás to neskutečně bavit. Projížďka podél pobřeží po Makarské riviéře je jeden z nejhezčích zážitků, které si s sebou odnesete. Zjistíte totiž, jak může být mix moře a hor dokonalý. Tato trasa byla vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších tras v Chorvatsku.

ČTĚTĚ:   Tipy na chorvatská městečka, která zaručují skvělou dovolenou

4. Dobrodružný potenciál

Na Makarskou riviéru nejezdí jen plážoví povaleči. Je to místo, kde je k dispozici mnoho možností, jak zažít neopakovatelná dobrodružství. Od zipline a pěších výletů, až po cyklistiku, jízdu na kajaku a řízení čtyřkolek. Od všeho tu najdete trochu a každý si tu může najít ten svůj adrenalin. Co byste třeba řekli třeba pádlování na kajaku při západu slunce?

Ostrov Brač

5. Brač, Hvar, Omiš Split na dosah ruky

Při své dovolené na Makarské riviéře stihnete v klidu navštívit i další úžasná a vyhlášená turistická místa Chorvatska, která leží v blízkém okolí. Vydejte se na jednodenní výlet do turisticky oblíbeného Splitu nebo bývalého pirátského města Omiš, kde si můžete také zaraftovat na řece Cetině. Snadno se dostanete také na překrásné ostrovy Brač i Hvar a navštívit můžete spousty dalších jiných míst.

Podařilo se nám u vás zažehnout jiskru zájmu? My doufáme že ano. Pokud se Makarskou riviéru rozhodnete navštívit, ocitnete se na místě, které stojí za prozkoumání všemi možnými způsoby. Bude vás tu lákat tolik krásných věcí, že si z dovolené v Chorvatsku uděláte příjemný a nezapomenutelný zážitek.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2023, Kategorie : Chorvatsko