Na Cres a Lošinj – Deník: den 6. a 7.


ubytování Chorvatsko

Ve městě Mali Lošinj jsou asi 3 informační centra, kde vám poskytnou veškeré potřebné informace včetně mapek. Ptáme se na nejhezčí pláže na ostrově, jak se dostaneme na ostrov Susak a kudy na nejbližší pláž. Dneska jsme se rozhodli nechat auto odpočívat a půjdeme se projít na nejbližší pláže u města.

Den 6. (14. 9.)

Káva v baru na pláži Borik a odpoledne strávené v zátoce Čikat

Pláž Borik a záliv Čikat se nachází směrem na západ od města. Z centra se vydáte do kopce k Lídlu, za ním narazíte na hlavní cestu a jednoduše se pěšinou dostanete do zálivu Sunčava, kde leží malinkatá pláž Veli Žal. Je tady hlava na hlavě, což dost nechápeme, ale za chvíli pochopíme.

Kousek dál na jih míjíme hotelové komplexy a skalnaté hezké pláže se schůdky do vody a sprchami.

Lošinj_Borik

Všímáme si však ještě jedné věci: vlny jsou dost veliké a vlaje tu červená vlajka. Také dost fouká a v moři se tedy samozřejmě nikdo nekoupe. Proto jsou všichni namačkaní v malé zátoce Sunčava: vítr tam není tak silný a plážička je tvořena malými oblázky s pozvolným vstupem do moře.

Na pláži Borik je příjemný bar s výhledem na moře, kde si dáváme dopolední kávu a rozhodujeme, co dělat. Vrátíme se zpět na sever a půjdeme ještě o kus dál do zátoky Čikat. Zjišťujeme, že tady nefouká a je možné se zde koupat. U hotelu Ahambra nacházíme pěkné veřejné betonové molo, z kterého vedou schůdky do moře. Trávíme tu na sluníčku celé odpoledne.

Mali Lošinj_ Čikat

Den 7. (15. 9.)

Východní pobřeží Mali Lošinj

Je jasno. Po snídani se vydáváme k východnímu pobřeží, které od našeho ubytování leží asi kilometr daleko, takže kousek. Nejdříve zkoušíme zátoku Zagazinjine. Jsou tu skály s uměle vytvořenými vstupy do moře, ale vítr je tu silný a vlny poměrně velké. Podél pobřeží vede příjemná cesta, po které se směrem na jih dostáváme do klidné zátoky Sv. Martina. Voda je dnes dost studená, ale abychom se alespoň jednou nevykoupali? To přeci nejde!

ČTĚTĚ:   Kaštela - jižní Dalmácie

Mali Lošinj

Výlet na ostrov Susak

Ve 13:30 vyplouvá z hlavního mola loď na ostrov Susak. Cena za jednu cestu pro jednu osobu je 16 kun, loď pluje 1,5 hodiny. Všude v centru můžete vidět exkurze, které vás vezmou na ostrov Susak, a Ilovik, ale za tento turistický výlet dáte přibližně 30 euro. Nás zajímá hlavně ostrov Susak, takže jedeme veřejnou dopravou – lodí, která jezdí 2x denně. Pluje ještě katamarán, na němž cesta stojí 20 kun. Vracíme se s ním zpátky v 17:30.

Susak

Susak nás zaujme na první pohled tím, že je jiný než zbytek Chorvatska. Hned po výstupu z lodi nás vezme kamsi na Kubu, při procházce vnitrozemím se ocitáme v Asii. Místo borovic tu rostou vysoké trávy a rákosy. Na pláži a v moři leží jemný písek, který nás přesouvá někam do vzdáleného Karibiku.

Susak

Moře v zátoce Bok je o poznání teplejší než u pobřeží ostrova Lošinj, je mělké a nádherně čisté. Bohužel jsme se zdrželi ve městě a taky jsme trochu cestou na pláž bloudili, takže nemáme dostatek času, si to tu pořádně užít. Ale máme v úmyslu se sem ještě jeden slunečný den vydat.

Susak, katamarán

Dnes jsme se totiž rozhodli, že si dovolenou ještě o 3 dny prodloužíme. A tak neopouštíme na moderním katamaránu zajímavý ostrov Susak naposledy.

Zítra hlásí opět zataženo, takže jsme naši paní domácí poprosili o přípravu grilu a čeká nás akce „grilovačka ryby“. Upéct buřta zvládneme, ale grilování není zrovna naše silná stránka, tak uvidíme, zda se zítra vůbec navečeříme.

 

levné apartmány Mali Lošinj
Ubytování v Mali Lošinj

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2017, Kategorie : Chorvatsko