Dovolená v Chorvatsku se psem


ubytování Chorvatsko

Češi jsou proslaveni chalupařením, houbařením a láskou ke psům. Pokud patříte do té třetí kategorie a pejska vlastníte, určitě před každou dovolenou řešíte, co uděláte se svým čtyřnohým kamarádem během svých volných dnů. Nejlepší je samozřejmě vzít ho s sebou, ne však všechna turistická letoviska jsou  pro psy ideální a ne všude vás s ním ubytují. Jaké je to v Chorvatsku?

Co je potřeba zařídit před cestou do Chorvatska se svým psím kamarádem

Co se týče samotného překročení hranic, Chorvatsko nemá žádné restrikce ani zde neplatí žádné zvláštní podmínky. Pes (nebo i jiné zvíře, které s sebou berete na dovolenou) musí mít Mezinárodní očkovací průkaz (samozřejmě s platným očkováním) nebo Europas. Musí být označeno podkožním mikročipem, který splňuje normy ISO 11784 a ISO 11785. Povinné je očkování proti vzteklině. Doporučuje se i další očkování – polyvakcína, která obsahuje očkování proti psince, psincovému kašli, leptospiróze a parvoviróze.

Určitě si zřizujete cestovní pojištění. Nezapomeňte na své psy. Sjednejte si pojištění veterinární péče a pojištění odpovědnosti za škodu vaším psem způsobenou.

se psem v Chorvatsku

V neposlední řadě je třeba myslet na to, zda dovolená pro vašeho psa bude také tak obohacující jako pro vás. Bude muset strávit mnoho hodin v autě a po příjezdu překonat teplotní rozdíl. Často se proto doporučuje cestovat se psem mimo hlavní sezónu, a to především kvůli počasí. Psům většinou horké letní počasí nedělá tak dobře jako nám a některým může hodně vadit. Rozmyslete si proto cestování se svým mazlíčkem a případně zvolte období, kdy je stále pěkně, ale není takové dusno.

Vstup psů na chorvatské pláže

Na oficiální pláže většinou se psem nebudete mít povolený vstup. Ale nezoufejte. Pláží, kam psi mohou je v Chorvatsku spousta a nejedná se vůbec o nějaká špinavá zastrčená místa.

ČTĚTĚ:   ostrov Pag - severní Dalmácie

Možná vás nepřekvapí fakt, že v Chorvatsku existuje mnoho pláží, kam se psem můžete. Pláže určené pro psy (a samozřejmě jejich páníčky) najdete po celém Chorvatsku. Pokud však vyrazíte do regionu Kvarner, budete mít asi největší výběr.

Psí ráj v Kvarneru

Na plážích, kde je povolen vstup psů, se s ním můžete pohybovat bez omezení, protože je převážně navštěvují lidé, kteří k našim čtyřnohým přátelům mají kladný vztah a také je vlastní. Takovou pláž najdete například na Istrii v letovisku Pula (Galebove stijene), v Umagu (pláž Laguna), zátoky v Rovinj. V Rijece najdete pláž Ploče, nebo Kostrena, kam máte se psy povolen vstup. A také Opatija disponuje pláží, kde se mohou pohybovat psi, a to na pláži Slatina.

se psem v Chorvatsku

Na ostrově Lošinj v letovisku Mali Lošinj je celkem 8 pláží pro psy. Pláže, kam můžete se psem, najdete i na ostrově Cres. Na ostrově Krk je pláž vhodná pro psy ve městě Baška (pláž Vela plaža), Punat (mala Krasa), nebo Njivice (pláž Kijac).

Se psem do Dalmácie

Pokud vaše kroky povedou do Dalmácie, pláž, kam mohou psi, najdete na ostrově Murter, Mljet, také na ostrově Vis v Komiži nebo ve Splitu (Žnjan, Trstenik, Lumbarda a části jiných pláží).

Pobřeží a malé pláže

V Chorvatsku existuje spousta pláží, kam se psem můžete. Jsou to pláže, kde není vysloveně uveden zákaz. Tady je však potřeba dodržovat pravidla, která jsou stejná jako všude, kde se pohybují lidé. Pláž je veřejná místo, které je určeno pro lidi, a pes může mnoha návštěvníkům vadit.

pes na pláži

Ne každý je milovníkem psů a jejich majitelé by to rozhodně měli respektovat. Proto si vybírejte místa na kraji takových pláží a buďte ohleduplní. A pokud váš pes neumí poslouchat, mějte ho na řemínku a ideálně i s náhubkem alespoň po dobu, kdy jste obklopeni lidmi.

ČTĚTĚ:   3 historické klenoty Istrie, které byste neměli minout

Samozřejmě platí i pravidla, která znáte z Čech: nikdo se nechce opalovat vedle psích exkrementů.

Se psem do hotelu nebo apartmánu?

Ubytování se psem může být také při dovolené jedna z překážek. Chorvati jsou však často přívětiví a otevření lidé, kteří vám ubytování v soukromém apartmánu se psem povolí. Je však potřeba si tuto možnost předem ověřit a s majitelem se domluvit, aby nedošlo k nemilému překvapení. Většinou za psa budete muset zaplatit malý příplatek, který se pohybuje přibližně od 3 do 10 EUR na jednu noc.

ubytování v Chorvatsku se psem

Jak vidíte, cestovat se psem se určitě dá, a to i bez bůhví jakých překážek a omezení. Jen je potřeba brát v potaz jeho potřeby a respektovat ostatní návštěvníky tak, aby si dovolenou v Chorvatsku užili všichni bez výjimky!

 

levné apartmány Mali Lošinj
Ubytování v Mali Lošinj

Ohodnoťte

6 Responses to Dovolená v Chorvatsku se psem

 1. Renata Nová
 2. Josef Štofka

  S nasimi yorky jezdime kazdy rok ,zatim v pohode ale kazdy rok se vice a vice za ne plati a je omezeny vstup pro pejsky. Takze vstricnost tafy prezentovana je za drahe penize a jeste s omezenim.

 3. Pavka Bady

  Naši chlupači jezdí vždy s náma a užíváme si všichni a zatím nikdy nebyl problém s ubytováním.

 4. Vlaďka Čepešová Midrlová

  Náš jezdí každý rok snama a je tam spokojeny

 5. Miloslav Štír Schneider

  staci jezdit mimo velke turisticke destinace a neni problem, uz pres 10 let snama jezdej dva Yorkove a nikdy nebyl zadnej problem ale ja bych na ty turisticke destinace nejel ani bez nich na nas je tam prelidnino 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2017, Kategorie : Chorvatsko